Wicepremier Piotr Gliński gościem Forum Ekonomicznego

Forum Ekonomiczne to trzy dni, setki wydarzeń i tysiące gości. W jego ramach przedstawiciele świata biznesu i polityki rozmawiać będą o regionalnej i międzynarodowej współpracy, szansach oraz zagrożeniach. Jednym z gości będzie Piotr Gliński – minister kultury i dziedzictwa narodowego, który weźmie udział w dyskusji o bezpieczeństwie i rozwoju społeczeństwa.

XXIX Forum Ekonomiczne w Krynicy Zdroju to setki wydarzeń, w trakcie których toczyć się będą dyskusje pomiędzy przedstawicielami z Polski i z zagranicy. Wśród nich – Piotr Gliński – minister kultury i dziedzictwa narodowego, który będzie mówił o bezpieczeństwie, w różnych jego aspektach.

Poczucie bezpieczeństwa to jedna z najważniejszych wartości międzyludzkich. Pozwala człowiekowi na autonomię oraz kształtowanie własnej tożsamości. Według komunikatu z badań CBOS z 2018 roku w Polsce nastąpił niewielki spadek oceny bezpieczeństwa przez obywateli. Dobrą wiadomością jest jednak, że większość respondentów nie narzeka na ten wymiar. Poczucie zagrożenia wzrasta jednak w krajach Unii Europejskiej, takich jak Niemcy czy Francja. W odpowiedzi na to, raporty z budżetu Unii Europejskiej sygnalizują zwiększenie nakładów finansowych na zapewnienie bezpieczeństwa obywatelom. O wartości tego aspektu rozmawiać będą również goście tegorocznej edycji Forum.

Piotr Gliński to wicepremier rządu RP, minister kultury i dziedzictwa narodowego. Przewodniczący rady programowej Prawa i Sprawiedliwości. Zawodowo przez znaczną część swojej kariery związany był z Zakładem Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk, której jest profesorem.