Wicepremier Jarosław Gowin gościem IV Forum Przemysłowego w Karpaczu

Jednym z najważniejszych gości IV Forum Przemysłowego w Karpaczu będzie wicepremier Jarosław Gowin. Weźmie udział w  panelu: Prywatna, państwowa, spółdzielcza i komunalna – czy forma własności ma wpływ na funkcjonowanie biznesu?

Jarosław Gowin będzie gościem specjalnym dyskusji, w której wezmą udział między innymi: prezes zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego we Wrocławiu Krzysztof Balawejder, prezes zarządu Uzdrowiska Krynica Żegiestów – Wiesławem Pióro oraz profesor Katarzyną Szarzec z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaiu.

Tylko w ubiegłym roku na polskiej mapie przedsiębiorczości pojawiło się około 360 tysięcy nowych przedsiębiorstw. Blisko 75% z nich to jednoosobowe działalności gospodarcze, które są fundamentem rodzimej gospodarki. To one na rynku świadczą często usługi na rzecz większych podmiotów jakimi są spółki, własności samorządowa czy wreszcie ta należąca do Skarbu Państwa. Czy forma własności ma wpływ na funkcjonowanie biznesu? Jakie ułatwienia i jakie przeszkody czekają na polskich przedsiębiorców w bieżącej sytuacji gospodarczej? Jak zarządzać firmą aby najefektywniej radziła sobie na rynku?

Jarosław Gowin – wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego. Działalność polityczną rozpoczął w 1990 roku. Wchodził w skład Rady Bezpieczeństwa Narodowego. W 2003 roku utworzył Wyższą Szkołę Tischnera w Krakowie. Autor artykułów filozoficznych, politologicznych i recenzji.