Wicepremier Bułgarii gościem XXIX Forum Ekonomicznego w Krynicy

Mariana Nikolova, bułgarska wicepremier odpowiedzialna za politykę ekonomiczną i demograficzną weźmie udział zbliżającym się Forum Ekonomicznym w Krynicy.

Forum Ekonomiczne zbliża się wielkimi krokami. Każdego dnia ogłaszani są nowi goście wydarzenia, którzy przyjadą do Krynicy Zdroju reprezentować najważniejsze organy państwowe oraz globalne firmy. Wśród nich jedną z uczestniczek jest Mariana Nikolova – wicepremier Bułgarii.

Wicepremier Nikolova to prawnik z bogatym doświadczeniem edukacyjnym. Ukończyła studia prawnicze na Nowym Bułgarskim Uniwersytecie oraz administrację publiczną i prawo europejskie na Uniwersytecie w Sofii. Uczęszczała również na zarządzanie na Uniwersytecie Świętych Cyryla i Metodego w Wielkiej Tarnawie.

Pracowała zarówno w sektorze prywatnym, jak i publicznym. Pełniła funkcje eksperckie w Ministerstwie Administracji i Reformy Administracyjnej. Była dyrektorem Departamentu Prawnego Ministerstwa Rolnictwa i Żywności. Pełniła również funkcję członka zarządu Państwowego Funduszu „Rolnictwo”.

Doświadczenie zdobywała również w agencji miar i nadzoru technicznego w ramach ministerstwa gospodarki. Od maja 2017 roku pełniła funkcję szefa gabinetu Wicepremiera Simeonova. W ostatnim czasie została wybrana na przewodniczącą nowopowstałej rządowej Rady ds. Bezpieczeństwa Cybernetycznego.

21 listopada 2018 roku Parlament Bułgarii zatwierdził jej nominację na stanowisko Wicepremiera rządu Bułgarii.