Węgierski minister stanu innowacji i technologii Zsigmond Perenyi gościem IV Forum Przemysłowego w Karpaczu

Zrównoważony rozwój a globalne wyzwania to temat, który znajdzie się wśród dyskusji podczas IV Forum Przemysłowego w Karpaczu. Udział w nim potwierdził węgierski Minister Stanu w Ministerstwie Innowacji i Technologii – Zsigmond Perenyi.

Pięć lat po ogłoszeniu Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ, staje się on kluczowym czynnikiem kształtującym nasze strategiczne perspektywy. Gospodarka o obiegu zamkniętym, świadomość ekologiczna i etyczne łańcuchy dostaw stanowią sedno nowego myślenia przemysłowego, które ma na celu zwiększenie konkurencyjności przy jednoczesnym rozwiązywaniu poważnych problemów globalnych, takich jak zmiany klimatu lub rosnące nierówności społeczne. W tym panelu przeanalizowany zostanie obecny stan zrównoważonego rozwoju w naszych krajach i sposób w jaki Polska i Węgry mogłyby skorzystać z połączenia sił w różnych sektorach, aby przyczynić się do rozwiązania największych wyzwań naszych czasów.

Uczestnikami dyskusji panelowej będą także: Zbigniew Gryglas, były poseł na Sejm RP, Anna Zalewska, minister edukacji w pierwszym rządzie premiera Mateusza Morawieckiego a obecnie posłanka do Parlamentu Europejskiego, Paweł Dziekoński – wiceprezes zarządu Kazar Group Sp. z o.o. Dyskusję poprowadzi Andras Volom, przewodniczący V4SDG – Visegrad for Sustainability z Węgier.

Zsigmond Perenyi jest ekonomistą, od 2004 roku pracował w różnych korporacyjnych i zajmował funkcje publiczne. Współpracuje z partią Fidesz od 2010 roku. Najpierw jako sekretarz spraw zagranicznych partii, następnie jako doradca do spraw zagranicznych frakcji parlamentarnej i szef gabinetu odpowiedzialnego za sprawy międzynarodowe. Do Biura Premiera dołączył w 2013 roku. Najpierw jako doradca polityczny, a następnie jako zastępca sekretarza stanu do spraw międzynarodowych. Obecnie jest Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Innowacji i Technologii Węgier.