W Karpaczu rozpoczęło się II Forum Przemysłowe

II Forum Przemysłowe w Karpaczu (8-10 grudnia) będzie okazją do szerokiej debaty o kluczowych problemach przemysłu europejskiego. Podczas trzech dni obrad odbędzie się kilkadziesiąt wydarzeń: debat, sesji plenarnych, prezentacji raportów i bloków tematycznych w sześciu ścieżkach: Energetyka, Gospodarka i Społeczeństwo, Innowacje i Nowa Gospodarka, Inwestycje i Rozwój, Produkcja i Zarządzanie, Turystyka i Przemysły Czasu Wolnego.

W II Forum Przemysłowym bierze udział kilkuset gości – przedstawicieli firm z branż: energetyki, budownictwa, górnictwa i sektora wydobywczego, motoryzacji, transportu, IT, chemii, FMCG, farmacji, ochrony środowiska, turystyki, a także przedstawicieli administracji państwowej i samorządowej, mediów, instytutów badawczych i think-thanków, oraz ekspertów, zarówno z Polski, jak i za granicy.

Uczestnicy Forum Przemysłowego pochyla się nad zagadnieniami, związanymi z czwartą rewolucją przemysłową, opierającą się na łączeniu najnowocześniejszych wirtualnych technologii z realną produkcją, która zmienia modele działania całych gałęzi gospodarki. Zostaną także poruszone tematy związane z reindustrializacją, rozwojem innowacyjnych firm, kapitałem dla rozwoju, ekspansją zagraniczną oraz rozwojem społecznym i terytorialnym, co stwarza nowe możliwości ekonomiczne, stanowiąc szansę dla szybkiego rozwoju kraju.

Goście Forum Przemysłowego będą poszukiwać odpowiedzi na pytania:

  • Dlaczego kraje posiadające silny i dynamicznie rozwijający się przemysł łagodniej odczuły skutki kryzys gospodarczego ostatnich lat?
  • Jak pogodzić politykę klimatyczną z konkurencyjnością europejskiego przemysłu?
  • Na jakie gałęzie przemysłu powinna stawiać Unia Europejska?
  • Jak stworzyć warunki do aktywnego wprowadzania innowacji w przemyśle?

W ramach II Forum Przemysłowego w Karpaczu zostaną nagrodzeni polscy przedsiębiorcy. Pierwszy dzień obrad uwieńczy uroczysta Gala, podczas której Forum Ekonomiczne razem z PKO Bankiem Polskim nagrodzi Firmę Forum Przemysłowego, czyli polskiego przedsiębiorcę, który prężnie promuje i rozwija swój biznes, oraz Instytucję Forum Przemysłowego.  Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez Kapitułę Plebiscytu, celem którego  jest promowanie prężnie działających i rozwijających się w dziedzinie handlu, inwestycji i usług polskich przedsiębiorców. Nominowane do nagrody firmy i instytucje pokazały nie tylko jak odnieść sukces na rynku rodzimym, ale też zagranicą. Wśród nominowanych firm są Cedrob S.A., Kross, Solaris Bus & Coach S.A. oraz Newag SA. Partnerem uroczystej Gali Rozdania Nagród II Forum Przemysłowego w Karpaczu jest PKO Bank Polski.

Partnerem Forum jest Województwo Dolnośląskie. Miasto Gospodarz – Karpacz.

Partnerzy Strategiczni: KGHM Polska Miedź S.A. oraz PKO Bank Polski.

Partnerzy: Agencja Rozwoju Przemysłu S.A., Instytut Wolności, Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu, Polowiec i Wspólnicy sp j., PKN ORLEN S.A., Grupa LOTOS S.A., Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA, Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM, BitBay, Somfy, Avnet Technology Solutions, Targi Hanowerskie s.c., Przedstawicielstwo Deutsche Messe AG w Polsce, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

Partnerzy medialni: Rzeczpospolita, TVP 3 Wrocław, Onet, Wprost, Gazeta Polska, Niezależna.pl, Do Rzeczy, wSieci, Manager, Gazeta Bankowa, Wysokie Napięcie, Biznes Alert, El Mundo Financiero, Investing.com, Gramwzielone.pl, Bloomberg Businessweek, Fasi.biz, Cire.pl, Newton Media.