Veronica De Angelis gościem XXIX Forum Ekonomicznego

Prezes Yourban 2030 weźmie udział w XXIX Forum Ekonomicznym w Krynicy. Podczas Forum Veronica De Angelis zaprezentuje w ramach programu kulturalnego film dokumentalny pt. Hunting Pollution oraz będzie uczestniczyć w panelu dyskusyjnym Projekty kreatywne – klucz do  konkurencyjności przedsiębiorstw i regionów.

Veronica De Angelis, prezes Yourban 2030, na początku września 2019 roku odwiedzi Krynicę Zdrój jako gość Forum Ekonomicznego. W trakcie pobytu weźmie udział w panelu „Projekty kreatywne – klucz do  konkurencyjności przedsiębiorstw i regionów”. W dyskusji uczestniczyć będą również między innymi: zastępca prezydenta miasta Krakowa – Bogusław Kośmider oraz prorektor Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej w Jarosławiu – Ryszard Pukała.

Yourban 2030 jest organizacją non-profit założoną w 2018 roku we Włoszech. Do jej głównych zadań należy promowanie zrównoważonego rozwoju, ochrony środowiska i ekologiczne zagospodarowanie przestrzeni miejskiej. Yourban 2030 do wyżej wymienionych celów używa języka artystycznego, chcąc przekazać poprzez sztukę najważniejsze tematy związane z relacjami na linii człowiek – natura. Wszelkie działania organizacji mają u swych podstaw Cele Zrównoważonego Rozwoju zawarte w Agendzie ONZ na rzecz Zrównoważonego Rozwoju 2030.

Prezesem Yourban 2030 jest Veronica De Angelis, która ma wieloletnie doświadczenie na kierowniczych stanowiskach w branży nieruchomości na rynku włoskim i amerykańskim.

Yourban 2030 stało się sławne na całym świecie dzięki muralowi pochłaniającemu smog, który powstał w 2018 roku na jednej z kamienic w centrum Rzymu. Mural mieści się przy Via del Porto Fluviale (Ostiense) i wykonany został przez artystę międzynarodowej sławy – Ienę Cruza. Jest to największy „zielony mural” w Europie. Wykonany został przy użyciu farby opartej o technologię, która jak wykazały testy pochłania do 88,8% zanieczysczeń znajdujących się w powietrzu.

Dokument Hunting Pollution ukazuje proces powstawania tego „pochłaniającego smog muralu”, poruszając przy okazji zagadnienia zrównoważonego rozwoju oraz jego popularyzacji poprzez sztukę. Po projekcji odbędzie się dyskusja z udziałem prezes.