Tomislav Panenić podczas Forum Europa Ukraina o inwestycjach w sektorze rolnym

W trakcie nadchodzącego Forum Europa-Ukraina poruszona zostanie również kwestia międzynarodowych projektów inwestycyjnych w sektorze rolnym.

Jednym z gości panelu „Inwestycje w sektorze rolnym – perspektywy współpracy międzynarodowej” będzie Tomislav Panenić, Przewodniczący Komisji ds. Rolnictwa w chorwackim Parlamencie (Saborze).

Tomislav Panenić ukończył studia ekonomiczne na Uniwersytecie w Osijeku. W latach 2005-2013 pełnił funkcję dyrektora Agencji Rozwoju Biura Współpracy Międzynarodowej. Przygotował oraz z sukcesem przeprowadził ponad 50 projektów finansowanych przez UE, Bank Światowych oraz inne organizacje międzynarodowe. Aktywnie działał również w Chorwackiej Sieci Rozwoju Obszarów Wiejskich, której został prezesem w 2015 roku.  Jest posłem chorwackiego parlamentu a ramienia Mostu Niezależnych List (chorw. Most nezavisnih lista). W 2016 roku objął tekę Ministra Gospodarki w rządzie Tihomira Oreškovićia. Przez lidera Mostu został zaprezentowany jako osoba o największym doświadczeniu, potwierdzonym sukcesami, w dziedzinie realizacji projektów z funduszy regionalnych. Po przedwczesnych wyborach parlamentarnych w 2016 roku został Przewodniczącym Parlamentarnej Komisji ds. Rolnictwa.

Tomislav Panenić opowie o możliwościach współpracy i wyzwaniach jakie stoją przed ukraińskim rolnictwem z perspektywy najmłodszego państwa Unii Europejskiej.