Szkolenie gruzińskich władz regionalnych

 

Instytut Wschodni, w ramach programu Polska Pomoc, otrzymał grant Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP na realizację projektu „Wsparcie gruzińskich władz regionalnych w pozyskiwaniu funduszy europejskich" .

Celem projektu jest przekazanie gruzińskim urzędnikom regionalnym (Rtsmunebulis Aparati) praktycznych umiejętności dotyczących ubiegania się o środki w ramach programu ENPI CBC Black Sea i doradztwo z TAIEX (w przypadku Gruzji jest to wsparcie wdrażania tzw. acquis w obszarach priorytetowych przewidzianych przez Gruzińsko – Unijny Plan Działania).

Gruzińskojęzyczny Podręcznik Pisania Projektów można pobrać TUTAJ

Projekt jest realizowany od maja do sierpnia 2008, w dwóch etapach. W pierwszym, do połowy czerwca, zostanie zorganizowana wizyta studyjna dla urzędników z trzech regionów Gruzji: Gurii, Kachetii i Kvemo- Kartlii. Program wizyty powstał przy wsparciu polskich partnerów – instytucji zarządzających programami Tacis CBC oraz  jego beneficjentów. W drugim etapie, do końca sierpnia, skoncentrujemy się na bezpośrednim wsparciu gruzińskiej administracji regionalnej przy opracowaniu wniosków grantowych. Na początku sierpnia do Tbilisi pojedzie troje najwyżej ocenionych  polskich trenerów, by poprowadzić warsztaty doszkalające.  

Projekt jest realizowany we współpracy z Eurasia Partnership Foundation Georgia.