Szefowe resortów: rodziny, pracy i polityki społecznej oraz edukacji narodowej, gośćmi Forum Ekonomicznego 2018

Forum Ekonomiczne 2018 w Krynicy za 53 dni, a w systemie rejestracyjnym coraz więcej i coraz ważniejszych gości. Będą wśród nich na pewno minister rodziny, pracy i polityki społecznej – Elżbieta Rafalska oraz minister edukacji narodowej – Anna Zalewska.

 

 

Dla minister Rafalskiej pobyt w Krynicy szykuje się bardzo pracowicie. Według zapowiedzi miałaby wziąć udział w trzech panelach. Jeden z nich ma dotyczyć globalnych spraw powiązanych bezpośrednio z obszarem jej pracy jako ministra. Kolejny poświęcony będzie rodzinie, która nie tylko jest podstawową komórką społeczną, ale ma także przełożenie na to, co dzieje się w świecie ekonomii, finansów czy polityki. Ostatnie zaplanowanie wystąpienie minister będzie miało związek z polityką zdrowotną, która każdego roku jest szeroko poruszana i komentowana podczas krynickiej konferencji.

Minister Zalewska zmierzy się z modelem funkcjonowania edukacji zarówno w bieżącym systemie, ale także będzie miała okazję opowiedzieć o wizji kształcenia dzieci i młodzieży w naszym kraju i zderzenia tego podejścia z innymi państwami.

Niezwykle miło nam również poinformować, że swój pobyt na Forum potwierdzili także: były dyrektor generalny stacji Eurosport – Jean Thierry Augustin, były wiceprezydent Europejskiej Unii Nadawców (EBU) – Boris Bergant czy prezes Telewizji Polskiej – Jacek Kurski.

To oczywiście nie wszyscy ważni goście, którzy odwiedzą w tym roku Krynicę. Wkrótce będziemy informować o kolejnych ważnych rejestracjach. A na pewno będzie ich jeszcze wiele.