Salon Przemysłu Turystycznego, czyli wszystko o branży w Piwnicznej – Zdroju

O turystyce w trudnych czasach po pandemii przez dwa dni mówić będą praktycy, eksperci, urzędnicy państwowi i samorządowi. Salon Przemysłu Turystycznego w Piwnicznej-Zdroju to znakomita okazja dla wszystkich przedstawicieli branży turystycznej by posłuchać i porozmawiać o tym, co dla nich najważniejsze.

Salon Przemysłu Turystycznego od 10 do 11 września odbywać się będzie w Piwnicznej-Zdroju podczas 12. Festiwalu Biegowego, wielkiego, trzydniowego wydarzenia, które ściągnie do uzdrowiska nad Popradem tysiące miłośników biegania i innych form aktywnego wypoczynku. W tym samym czasie odbędzie się tu Festiwal Lachów i Górali, w którym weźmie udział ponad 50 folkowych zespołów z Polski i zagranicy.

Salon Przemysłu Turystycznego rozpocznie się w piątek 10 września prezentacją „Cudze chwalicie, swoje poznajcie – w poszukiwaniu atutów przemysłu turystycznego w postpandemicznym świecie”, a po niej rozpocznie się panel dyskusyjny „Lokalna marka turystyczna w świecie po pandemii – fakty i mity”. Również w piątek 10 września będziemy również uczestnikami panelu dyskusyjnego „Marketing miejsca w pandemicznych realiach”. Dzień zakończymy warsztatami „Rola cyfryzacji i mobilność w rozwoju turystyki”

Sobotę – drugi dzień Salonu Przemysłu Turystycznego rozpoczniemy prezentacją „Przemysł turystyczny w pandemicznych realiach” oraz panelem dyskusyjnym „Szlakiem małopolskich sanktuariów – turystyka pielgrzymkowa po pandemii COVID-19”.

Organizatorzy zaplanowali również blok tematyczny „Turystyka 2021 – finanse, organizacja, marketing” z prezentacją „Turystyczne innowacje – przykłady dobrych praktyk”. Prezentację „Przemysł turystyczny po pandemii – dostosowanie usług do nowej rzeczywistości” oraz Blok tematyczny „Szlaki turystyczne i kulturowe jako sposób na budowę nowoczesnego produktu turystycznego” wraz z prezentacją „Turystyczne innowacje – przykłady dobrych praktyk” to kolejne punkty programu tegorocznego Salonu Przemysłu Turystycznego.

Obejmie on również temat” Odbudowa potencjału turystyki biznesowej i konferencyjno-biznesowej w Małopolsce po pandemii” stanowiący blok tematyczny, złożony z prezentacji i panelu dyskusyjnego. W skład blok tematycznego „Branża turystyczna jako czynnik zrównoważonego rozwoju”, wejdzie panel dyskusyjny i prezentacja „Turystyczne innowacje – przykłady dobrych praktyk”. Blok tematyczny „Wykorzystanie unijnych funduszy na dostosowanie usług turystycznych do nowej rzeczywistości” rozpocznie się prezentacją „Turystyczne innowacje – nowe technologie w turystyce”, a w panelu dyskusyjnym, wezmą udział naukowcy, samorządowcy i biznesmeni.

W ramach SPT wejdą również bloki tematyczne „Znaczenie JST dla rozwoju nowoczesnej turystyki”, prezentacja „Turystyka sportowo-rekreacyjna po pandemii”, blok tematyczny „Lokalne inicjatywy na rzecz rozwoju regionalnego”, panel „Rowerem po kulturowym i przyrodniczym dziedzictwie pogranicza – turystyka rowerowa na pograniczu polsko-słowackim”.

Dofinansowanie zadania publicznego ze środków Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii zgodnie z zawartą Umową nr III/22/P/63003/2810/21/DT