Artykuły

Przegląd wydarzeń na Bałkanachwięcej

Chorwacja. Rozluźnienie napięcia na linii Ministerstwo pracy - związki zawodowe. Serbia. Szef rządu z wizytą w Moskwie. Macedonia. Wzmożone inspekcje w macedońskich organizacjach pozarządowych.

Anna Kurowska / 23.12.2016

Rzeczpospolita: Kardiolodzy biją na alarmwięcej

Debata „Jak powinna wyglądać opieka kompleksowa w kardiologii? Propozycje i perspektywy z punktu widzenia Ministerstwa Zdrowia, Narodowego Funduszu Zdrowia, Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji, świadczeniodawców publicznych i niepublicznych”.

Rzeczpospolita / 21.12.2016

Przegląd wydarzeń w Wielkiej Brytanii, Irlandii i państwach Wspólnoty Narodówwięcej

Indie wyprzedziły Wielką Brytanię – są szóstą gospodarką świata. Prezydent Irlandii Higgins zwraca się do Irlandczyków w świątecznym orędziu. Szkocja pionierem konkretów w sprawie Brexitu

Wojciech Pawlus / 21.12.2016

Przegląd wydarzeń we Włoszechwięcej

Kampania referendalna. Dymisja premiera Matteo Renziego. Utworzenie rządu Paolo Gentiloniego.

Karolina Iskierka / 18.12.2016

Pojednanie Rosjan w 100-lecie rewolucjiwięcej

Jednym ze sposobów myślenia o minionym stuleciu w historii Rosji jest propozycja pojednania Rosjan – białych i czerwonych, ofiar i sprawców. Takie mniej więcej wytyczne dla upamiętnienia rocznic dał prez. W. Putin w posłaniu do Zgromadzenia Federalnego (1 grudnia), mówiąc: „Lekcje historii potrzebne nam są przede wszystkim dla pojednania, dla umocnienia zgody, społecznej, politycznej i obywatelskiej… Niedopuszczalne, by wciągać podziały, nienawiść, krzywdy i okrucieństwa przeszłości do dzisiejszego naszego życia, w swych własnych politycznych i innych interesach spekulować na tragediach, które dotknęły praktycznie każdej rodziny w Rosji, po jakiej stronie barykad nie znajdowaliby się nasi przodkowie”.

Olga Sokołowska / 18.12.2016

Debata „Przyszłość zdrowotna obywateli Państw Grupy Wyszehradzkiej”więcej

Pacjenci w Polsce i na Węgrzech później zyskują dostęp do nowoczesnych terapii hematologicznych niż chorzy w Europie Zachodniej. Jak te różnice zniwelować – rozmawiali eksperci podczas debaty przy Okrągłym Stole „Rzeczpospolitej” i Instytutu Studiów Wschodnich.

Rzeczpospolita / 16.12.2016

Przegląd wydarzeń w Niemczechwięcej

W niemieckich mediach trwa debata, kto byłby najlepszym kandydatem na urząd prezydenta Republiki Federalnej Niemiec. Jednym z najczęściej padających kandydatów jest były minister Spraw Zagranicznych Frank Walter Steinmeier (SPD). Na początku listopada Wicekanclerz i Minister gospodarki Niemiec, szef SPD Sigmar Gabriel odbył oficjalną wizytę w Chinach.

Dorota Kafara / 05.12.2016

Przegląd wydarzeń na Węgrzechwięcej

Parlament Węgier odrzucił poprawkę Fideszu do konstytucji dotyczącą zakazu sprowadzania emigrantów. Jak podaje Węgierska Agencja Wspierania Inwestycji Zagranicznych (HIPA) 25.11 Grupa Thyssenkrupp Presta został strategicznym partenrem rządu węgierskiego

Dorota Kafara / 05.12.2016

Przegląd wydarzeń w Rumuniiwięcej

Listopad w Rumunii przebiegał pod znakiem politycznych tarć związanych ze zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi, które zaplanowano na 11 grudnia.

Marek Marszałek / 01.12.2016

Rynek systemów operacyjnych dla smartfonów: Android rośnie, Windows znikawięcej

IDC opublikował raport obrazujący układ sił w segmencie systemów operacyjnych dla smartfonów. Android nadal powiększa swoją przewagę nad resztą stawki.

Agnieszka Lefanowicz / 02.12.2016