Przewodnicząca Komitetu ds. Edukacji i Zdolności Parlamentu Irlandii na XXVII Forum Ekonomicznym

Fiona O’Loughlin - https://www.facebook.com/fiona.oloughlin.71

Gościem XXVII Forum Ekonomicznego w Krynicy będzie deputowana Zgromadzenia Irlandii z ramienia partii Fianna Fáil (należącej do Porozumienia Liberałów i Demokratów na rzecz Europy) Fiona O’Loughlin. Polityk kieruje obecnie pracami Komitetu ds. Edukacji i Zdolności Parlamentu Irlandii, który jest odpowiedzialny za ocenianie legislacji dotyczącej systemu szkolnictwa w tym kraju oraz kształcenia młodych ludzi pod kątem przyszłych kwalifikacji zawodowych. Wystąpi jako prelegentka panelu „Edukacja bez granic – europejskie priorytety w dziedzinie kształcenia”.

Fiona O’Loughlin była radną hrabstwa Kildare w latach 1999-2016. W 2016 roku wygrała wybory w okręgu Kildare Południe i dołączyła do grona parlamentarzystów FF, którzy w obecnej kadencji parlamentu wspierają rząd Fine Gael (Europejska Partia Ludowa) w ramach nieformalnej „wielkiej koalicji”. Oprócz nowej roli w komitecie, deputowana O’Loughlin została również wice-rzeczniczką partii ds. równości, imigracji i integracji.

Podczas przyjmowania stanowiska związanego z oświatą, tak mówiła o swojej misji:

Edukacja wraz z umiejętnościami to obszar, w którym mam doświadczenie i do którego pasję. Przez wiele lat byłam nauczycielką szkoły podstawowej w Scoil Mhuire, Newbridge, zanim objęłam stanowisko przy Olimpiadzie Specjalnej, gdzie broniłam praw osób niepełnosprawnych intelektualnie. Jestem szczególnie zainteresowana rozwojem edukacji nieformalnej, pozaformalnej i uczenia się przez całe życie, a także rozwijaniem umiejętności przekrojowych i przedsiębiorczych.

Źródło cytatu: https://www.kildarenow.com/news/deputy-oloughlin-to-head-up-fianna-fail-education-and-skills-committee/98372

Foto: www.facebook.com/fiona.oloughlin.71