Poseł Bundestagu Klaus Peter Schulze wśród gości Forum Przemysłowego

Klaus Peter Schulze to członek niemieckiego Bundestagu z ramienia Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej/Unii Chrześcijańsko-Społecznej (CDU/CSU).

Były prezydent miasta Spremberg jest od 2013 roku członkiem niemieckiego parlamentu z łużyckiego okręgu wyborczego Cottbus – Spree-Neisse na pograniczu polsko-niemieckim. W Bundestagu jest członkiem Komisji ds. Ochrony Środowiska Naturalnego i Bezpieczeństwa Nuklearnego, a także Komisji ds. Turystyki.

Na temat obecnych rozmów dotyczących przyszłej koalicji rządzącej, niemiecki polityk mówi:

„Zerwanie rozmów przez FDP po tygodniach trudnych negocjacji jest oczywiście frustrujące. Jednak już podczas obrad było coraz bardziej jasne, że partiom brakuje zaufania do siebie nawzajem. Dla utworzenia stabilnego rządu takie zaufanie jest nieodzowne. Dla Łużyc nowe rozmowy dotyczące formowania rządu mogą być szansą na to, że bardziej uwzględni się duże znaczenie węgla dla naszego regionu. Jednocześnie z całą pewnością uważam, że SPD ze względu na rację stanu musi być co najmniej otwarta na negocjacje. Poprzez odrzucenie możliwości koalicji po wyborach, SPD odmawia wzięcia odpowiedzialności za kraj.”

CC BY-SA 3.0 de