Główny Partner Forum Ekonomicznego

Województwo Małopolskie

Małopolska jest jednym z najbardziej atrakcyjnych turystycznie i najpiękniejszych regionów w kraju. W województwie małopolskim znajduje się najwięcej parków narodowych, krajowych zasobów wód mineralnych i 1/6 zbiorów muzealnych Polski. Aż połowa polskich obiektów na liście światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO znajduje się właśnie w Małopolsce! O sile Małopolski stanowi ogromny, wewnętrzny potencjał wzrostu i rozwoju gospodarczego oraz konsekwentnie wdrażana strategia jego wzmacniania. Opiera się ona na trzech fundamentach: dziedzictwie naturalnym i kulturowym Małopolski, kapitale ludzkim i wspieraniu przedsiębiorczości w tzw. branżach przyszłości. Są to m. in.: biotechnologia, IT oraz przemysły kreatywne. Nieustannie rozwijana infrastruktura, atrakcyjne warunki inwestowania, a przede wszystkim otwartość na współpracę sprawia, że region staje się siedzibą wielu międzynarodowych firm. Potencjał regionu potwierdza jego miejsce w rankingach – Małopolska znalazła się m.in. na 4 pozycji w zakresie najlepszej strategii przyciągania bezpośrednich inwestycji zagranicznych w Europie Wschodniej w prestiżowym raporcie Financial Times „European Cities and Regions of the Future 2016/17”. Realizowane od kilku lat przez władze Małopolski działania kładące nacisk na m.in. tworzenie jak najlepszych warunków do inwestowania i prowadzenia biznesu w regionie, rozwój branż kluczowych, w tym firm i jednostek naukowych zostały docenione też przez Komitet Regionów, który uznał Małopolskę Europejskim Regionem Przedsiębiorczości 2016. Małopolska to do tej pory jedyne polskie województwo, które otrzymało to zaszczytne wyróżnienie.

www.malopolska.plwww.fundusze.malopolska.plwww.businessinmalopolska.com

Partnerzy

Krynica-Zdrój – Miasto Gospodarz Forum Ekonomicznego

Krynica-Zdrój – „Perła Polskich Uzdrowisk” – kurort a także prężnie rozwijające się centrum sportów zimowych, turystyki, rekreacji, imprez kongresowych i kulturalnych. Niepowtarzalna atmosfera, leczniczy klimat, piękno krajobrazu i stale rozbudowywana i unowocześniana infrastruktura hotelarska i około turystyczna; kolej gondolową na Jaworzynę, wyciągi narciarskie, lodowisko, sankostrada, trasy dla turystyki pieszej i rowerowej, a wszystko uzupełnione o restauracje, karczmy i punkty gastronomii. Więcej: www.krynica-zdroj.pl

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK”

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK”: Obejmuje obszar upoważniający przedsiębiorców do korzystania z pomocy publicznej w formie zwolnienia z podatku dochodowego. WSSE to największa z 14 stref ekonomicznych w Polsce, uważana za jedno z najatrakcyjniejszych miejsc inwestycyjnych w Europie. Działa w niej ponad 200 przedsiębiorstw, które zainwestowały łącznie blisko 6 mld euro. Są wśród nich międzynarodowe koncerny, jak: Volkswagen, Mercedes-Benz, Toyota, 3M czy Mondelez.

Britenet Sp. z o.o.

Britenet to profesjonalny software house oraz partner biznesowy, który zajmuje się leasingiem ekspertów IT. Firma działa od 2006 roku i zatrudnia obecnie ponad 350 specjalistów. Tworzy systemy, które wspierają procesy operacyjne wielu obszarów biznesu. Firma wygrała niedawno ogromny przetarg publiczny na leasing specjalistów do Centralnego Ośrodka Informatyki (COI). Britenet dwukrotnie został wybrany Najlepszym Miejscem Pracy IT w Polsce w badaniach AudIT Computerworld – TNS (2016 i 2015).

Amerykańska Izba Handlowa w Polsce

Amerykańska Izba Handlowa w Polsce (AmCham) założona w 1990 roku, stała się wiodącym głosem biznesu w Polsce. Reprezentujemy ponad 330 największych inwestorów zagranicznych z różnych sektorów gospodarki, którzy zainwestowali ponad 160 mld złotych i zatrudniają ponad 220 tysięcy osób. Nasze priorytety to rozwój gospodarczy, otwarty dialog pomiędzy biznesem i rządem oraz zwiększanie konkurencyjności Polski na świecie we współpracy z amerykańskim know-how. Od 2012 roku organizuje z sukcesem „AmCham Diner”.

BUDIMEX SA

Budimex istnieje blisko 50 lat. Jako generalny wykonawca firma działa w sektorach infrastruktury: drogowej, kolejowej, lotniskowej; budownictwa kubaturowego, przemysłowego i energetycznego. Firma zwiększa swoje zaangażowanie w sektorze facility management i gospodarki odpadami. Od 1995 spółka jest obecna na GPW, a od 2011 wchodzi w skład indeksu RESPECT. Do Grupy Budimex należą: Budimex Nieruchomości, Mostostal Kraków oraz Elektromontaż Poznań.

Danfoss

Danfoss jest liderem w zakresie energooszczędnych i przyjaznych dla środowiska rozwiązań pozwalających na obniżenie kosztów energii i redukcję emisji CO2. Produkty Danfoss są wykorzystywane do ogrzewania i chłodzenia budynków, chłodzenia w przemyśle spożywczym, sterowania pracą silników elektrycznych oraz zasilania dużych maszyn rolniczych i budowlanych. Globalnie firma zatrudnia 25 300 pracowników. W Polsce Danfoss posiada 7 zakładów produkcyjnych i zatrudnia ponad 1700 osób. Więcej: www.danfoss.pl

Domański Zakrzewski Palinka

Tworzymy największą polską kancelarię prawniczą. Od prawie 25 lat nasi eksperci doradzają polskim i zagranicznym klientom z niemal wszystkich branż gospodarki. Obecnie w naszych biurach w Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu pracuje ponad 150 ekspertów. Do problemów podchodzimy holistycznie, wszystkie sprawy rozpatrywane są kompleksowo przez wielozadaniowe zespoły. W utrzymaniu wysokiej pozycji na rynku pomaga nam wieloletnie doświadczenie w doradztwie przy dużych i złożonych projektach, wprowadzanie nowatorskich rozwiązań oraz praca z bardzo wymagającymi klientami.

Feerum S.A.

Feerum S.A. jest największym w Polsce producentem kompleksowych elewatorów zbożowych używanych do suszenia i przechowywania produktów roślinnych, takich jak: zboża, roślin strączkowe, rośliny oleiste, kukurydza i inne. Firma oferuje inwestycje pod klucz w zakresie przechowywania ziarna w silosach i magazynach płaskich. Feerum oferuje także kompleksowe rozwiązania w dziedzinie budowy młynów i zakładów mieszalni pasz. Firma jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Grupa Maspex 

Grupa Maspex jest jedną z największych firm w Europie Środkowo-Wschodniej w segmencie produktów spożywczych z pozycją lidera na rynku soków i napojów, produktów instant i wyrobów zbożowych. W porfolio firmy znajdują się takie marki jak: Tymbark, Kubuś, Lubella, Łowicz, Krakus, Kotlin, Puchatek, Ekland, DecoMorreno, Cremona, La Festa i Plusssz. Grupa przeprowadziła 18 akwizycji. Produkty spółki trafiają do ponad 50 krajów. Przychody ze sprzedaży w 2016 roku wyniosły 4,27 mld zł, z czego 31 proc. stanowi sprzedaż zagraniczna.

Grupa Żywiec

Grupa Żywiec to jeden z czołowych producentów piwa w Polsce posiadający najszersze portfolio 12 stylów piwnych oraz cydr, 15 marek i 46 produktów. Marką flagową firmy jest Żywiec. Do najsilniejszych marek spółki należą też: Heineken, Warka, Desperados i Tatra. Ważną część oferty Grupy Żywiec stanowią piwa regionalne: Królewskie, Leżajsk i Specjal. Firma powiązana jest z Grupą HEINEKEN, największym producentem piwa w Europie. Więcej informacji o firmie: www.grupazywiec.pl

Google

Internet jest niezwykle ważny dla wzrostu gospodarczego. Dzięki technologiom cyfrowym wszyscy przedsiębiorcy mają równe szanse i każdy może zostać globalnym graczem. Dlatego wspieramy firmy, przedsiębiorców, deweloperów aplikacji mobilnych, twórców i organizacje kulturalne z Europy Środkowo-Wschodniej, pomagając im w wykorzystaniu technologii internetowych do rozwoju działalności, od komunikacji z odbiorcami na całym świecie, po zapewnienie najwyższych standardów prywatności i bezpieczeństwa w sieci. Podczas Forum zapraszamy wszystkich zainteresowanych wspieraniem rozwoju gospodarki cyfrowej do naszej przestrzeni Growth Engine, gdzie będzie można bliżej poznać programy Google wspierające przedsiębiorców, startupy i deweloperów aplikacji, takie jak Campus Warsaw, Launchpad czy Digital Workshop. Więcej: g.co/growthengine

IKEA Retail Sp. z o.o.

Celem IKEA jest tworzenie lepszego życia na co dzień dla wielu ludzi. Oferujemy dobre wzornictwo i funkcjonalne meble w przystępnej cenie. Dbamy o jakość życia Polaków w ich domach, proponując zrównoważone rozwiązania wyposażenia wnętrz. Z pasją wdrażamy też strategię zrównoważonego rozwoju People & Planet Positive, podnosząc jakość życia wielu społeczności na całym świecie. Grupa IKEA posiada 355 sklepów w 29 krajach na świecie, w tym 10 sklepów w Polsce.

Janssen-Cilag Polska Sp. z o.o. 

Janssen-Cilag Polska Sp. z o.o. jest firmą farmaceutyczną należącą̨ do koncernu Johnson & Johnson. Swoje działania koncentruje na zaspokojeniu najważniejszych potrzeb medycznych naszych czasów w kluczowych obszarach terapeutycznych, głównie w dziedzinie onkologii, hematoonkologii, immunologii, neurobiologii i psychiatrii, chorób zakaźnych, chorób układu sercowo-naczyniowego oraz chorób metabolicznych. Sześć substancji czynnych stworzonych przez Janssen znajduje się na liście leków podstawowych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

KPMG w Polsce

KPMG w Polsce od ponad 25 lat świadczy usługi z zakresu audytu, doradztwa podatkowego, księgowego, rachunkowego oraz doradztwa biznesowego, a stowarzyszona z KPMG w Polsce kancelaria D.Dobkowski sp.k., kompleksowe usługi prawne. Zatrudniamy ponad 1 500 osób w siedmiu biurach zlokalizowanych w: Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku, Katowicach i Łodzi.

Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych

Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych (KDPW) jest centralną instytucją depozytową odpowiedzialną za prowadzenie i nadzorowanie systemu rejestracji papierów wartościowych oraz systemu rozrachunku transakcji zawieranych w obrocie instrumentami finansowymi. Realizuje również szereg usług dla emitentów w zakresie obsługi zdarzeń korporacyjnych. Pełni także funkcję Agencji Numerującej odpowiedzialnej za nadawanie kodów dla podmiotów oraz instrumentów rynku finansowego: ISIN i CFI, FISN, LEI, a także Repozytorium Transakcji. Więcej: www.kdpw.pl

MasterCard

MasterCard jest firmą technologiczną działającą w globalnym obszarze płatności. Obsługujemy najszybszą światową sieć przetwarzania płatności, łączącą konsumentów, instytucje finansowe, punkty handlowo-usługowe, rządy i przedsiębiorstwa w ponad 210 krajach i terytoriach. Produkty i rozwiązania Mastercard sprawiają, że czynności związane z zakupami, podróżami, prowadzeniem firmy czy zarządzaniem finansami są łatwiejsze, bezpieczniejsze i bardziej efektywne.

 mBank S.A.

mBank to ikona bankowości mobilnej i jeden z największych banków w Polsce. Od lat uznawany za lidera innowacji wśród instytucji finansowych. Świadczy pełen zakres nowoczesnych usług finansowych dla klientów indywidualnych i firm – od mikroprzedsiębiorstw po największe korporacje, oraz dla instytucji publicznych i administracji. Powstał w 1986 roku, jako firma BRE Bank. Pod nazwą mBank działa od listopada 2013 roku. Dziś obsługuje prawie 5,5 mln klientów w Polsce, Czechach i na Słowacji. Więcej: www.mbank.pl

McKinsey & Company

McKinsey & Company to globalna firma doradztwa strategicznego obecna w 63 krajach, w tym od 1993 r. w Polsce. W ciągu 5 ostatnich lat wspieraliśmy ponad 2 tys. klientów, w tym 93 spośród 100 największych korporacji świata. W biurach w Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu zatrudniamy ponad tysiąc osób. Doradzamy największym polskim firmom oraz instytucjom publicznym. Bierzemy udział w transformacji kluczowych przedsiębiorstw i przyczyniamy się do rozwoju firm, które są liderami w sektorze surowcowym, TMT, energetycznym, finansowym, dóbr konsumpcyjnych i wielu innych.

Miasto Tarnów

Tarnów jest najważniejszym ośrodkiem gospodarczym wschodniej Małopolski. W Tarnowie inwestorzy mogą liczyć na sprawną obsługę administracyjną, niskie koszty inwestycji i ulgi podatkowe. W mieście od kilkudziesięciu lat rozwija się przemysł chemiczny, elektromaszynowy, zbrojeniowy oraz przetwórstwo spożywcze. Lokalizacja przy autostradzie A4, z dostępem do 2 międzynarodowych lotnisk: w Krakowie i Rzeszowie, stwarza dobre warunki dla rozwoju biznesu. Inwestuj w Tarnowie, zapraszamy!

Philips Polska Sp. z o.o.

Royal Philips to lider w dziedzinie technologii medycznych. Naszą misją jest zmienianie życia ludzi na lepsze i pomaganie użytkownikom naszych produktów w uzyskiwaniu lepszych efektów na wszystkich etapach procesu ochrony zdrowia. Wykorzystujemy zaawansowane technologie oraz dane z badań klinicznych i opinie konsumentów, by dostarczać zintegrowane rozwiązania. Jesteśmy liderem w dziedzinie diagnostyki obrazowej, leczenia opartego na technikach obrazowania, monitorowania pacjentów oraz informatyki medycznej, a także w obszarze ochrony zdrowia i opieki domowej.

Polska Izba Ubezpieczeń

Polska Izba Ubezpieczeń jest organizacją samorządu branżowego, reprezentującą wszystkie zakłady ubezpieczeń działające w Polsce. Do podstawowych zadań PIU należy wspieranie ustawodawcy w zakresie kształtowania prawa asekuracyjnego. Izba prowadzi także działania mające na celu zwiększenie świadomości ubezpieczeniowej społeczeństwa oraz prowadzenie wielostronnego dialogu na rzecz rozwoju sektora ubezpieczeń w naszym kraju. Polska Izba Ubezpieczeń działa od 1990 roku.

RUCH S.A. 

Założony w 1918 roku RUCH S.A. jest jednym z największych dystrybutorów prasy w Polsce. Miesięcznie obsługuje ponad 11 mln klientów. Regularnie dostarcza prasę do ponad 22 tys. punktów, a dzięki współpracy z ponad 120 wydawcami prasy w ofercie RUCH-u znajduje się ponad 2,5 tys. tytułów. RUCH S.A. jest również jednym z głównych graczy w sprzedaży detalicznej w małych formatach, dysponuje siecią sprzedaży pokrywającej obszar całego kraju. W kioskach zrealizować można również wybrane usługi jak płatności za rachunki domowe, pożyczki gotówkowe, ubezpieczenia OC/AC czy przesyłki kurierskie „Paczka w RUCH-u

Siemens

Siemens jest strategicznym partnerem polskiej gospodarki, oferującym innowacyjne usługi, produkty i rozwiązania, które pomagają klientom osiągnąć sukces rynkowy i sprostać wyzwaniom współczesnego świata. Jest pionierem w obszarze efektywnej energetyki, produktywności przemysłu i inteligentnych rozwiązań w infrastrukturze. Siemens wspiera automatyzację procesów produkcyjnych, a dzięki specjalistycznemu oprogramowaniu i narzędziom w zakresie inteligentnej analizy danych dostarcza rozwiązań przydatnych w procesie digitalizacji.

Związek Pracodawców Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych INFARMA

Związek Pracodawców Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych INFARMA reprezentuje 28 wiodących firm sektora farmaceutycznego, prowadzących działalność B+R i produkujących leki innowacyjne. INFARMA jest członkiem Europejskiej Federacji Przemysłu i Stowarzyszeń Farmaceutycznych (EFPIA), a także Pracodawców RP oraz Krajowej Izby Gospodarczej. Misją INFARMY jest pozytywny wpływ na system ochrony zdrowia w Polsce i zapewnienie pacjentom szerokiego dostępu do najbardziej skutecznych i bezpiecznych terapii.