Główny Partner Forum Ekonomicznego

Województwo Małopolskie

Małopolska to bijące serce Polski – historycznie, kulturowo i gospodarczo, na dodatek nasz region  jest jednym z najpiękniejszych i najbardziej atrakcyjnych turystycznie regionów w Polsce. To właśnie tu znajduje się blisko połowa obiektów wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO w Polsce, najwięcej parków narodowych, a także bogate złoża wód mineralnych. Małopolska to jednak nie tylko zabytki, ale także niepowtarzalne dziedzictwo kulinarne.

O sile regionu stanowi ogromny potencjał gospodarczy, rozwój przedsiębiorczości i nowoczesnych technologii, a także zaplecze infrastrukturalne, które każdego roku rośnie w siłę. Te wszystkie czynniki sprawiają, że region jest miejscem atrakcyjnym do inwestowania i rozwoju biznesu, stanowiąc coraz częściej główną siedzibę polskich i międzynarodowych firm. Szybkość i skuteczność działania pokazaliśmy uruchamiając Małopolskę Tarczę Antykryzysową, czyli mechanizm wsparcia m.in. małopolskich przedsiębiorców i pracowników w czasie kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa.

Małopolska to także pionier w walce o czyste powietrze i trosce o środowisko naturalne. Wdrażane przez województwo projekty i pomysły mają na celu zminimalizowanie zjawiska smogu poprzez ograniczenie emisji zanieczyszczeń do atmosfery. Działania te wspiera ponad 60 ekodoradców, którzy edukują i pomagają mieszkańcom m.in. pozyskać dofinansowania do wymiany pieców.

Największy kapitał regionu to bez wątpienia jego mieszkańcy. To właśnie tu mają znakomite warunki, by rozwijać swoje talenty, na doskonale przygotowanych uczelniach zdobywać wykształcenie, podnosić swoje kompetencje, a następnie właśnie tu zakładać rodziny i pracować. Dobro małopolskich rodzin to dla nas priorytet, dlatego realizujemy szereg programów, które wspierają wszystkich Małopolan, a zwłaszcza rodziny. W ostatnim czasie jako wspólnota pokazaliśmy, że dobro jest w Małopolsce.

www.malopolska.plwww.fundusze.malopolska.plwww.businessinmalopolska.com

Partnerzy

Projekt dofinansowany ze środków Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia w ramach IX Otwartego Konkursu

Materiał powstał przy wsparciu Instytutu Współpracy Polsko-Węgierskiej im. Wacława Felczaka

Przedsięwzięcie współfinansowane przez Ministra Rozwoju

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Uzdrowisko Krynica-Żegiestów S.A.

Uzdrowisko Krynica-Żegiestów S.A. to 225 lat tradycji lecznictwa uzdrowiskowego i 210 lat doświadczenia w prowadzeniu działalności produkcyjnej. Spółka posiada bazę noclegową w samym sercu kurortu w pokojach 1-, 2- i 3-osobowych o wysokim standardzie. Oprócz pobytów sanatoryjnych uzdrowisko oferuje spotkania kongresowe i biznesowe, wczasy lecznicze oraz turnusy rehabilitacyjne i komercyjne.
Wyłączny producent wód leczniczych: Jan, Zuber i Słotwinka oraz naturalnej wody mineralnej „Kryniczanka”.

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. 

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. (ARP S.A.) to spółka Skarbu Państwa, która odpowiada na najważniejsze potrzeby polskiej gospodarki. W okresie transformacji ARP S.A. uratowała tysiące miejsc pracy, unowocześniając duże i średnie przedsiębiorstwa.
Dzisiaj, w ramach Grupy Polskiego Funduszu Rozwoju, ARP S.A. współpracuje z kluczowymi polskimi instytucjami wspierającymi przedsiębiorców oraz dostarcza rozwiązania na bieżące potrzeby i wyzwania biznesowe.

Budimex SA

Grupa Budimex tworzy jedną z największych grup budowlanych w Polsce. Jest również rozpoznawalna i ceniona od wielu lat za granicą.
Od 1995 roku Budimex jest notowany na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Od roku 2011 wchodzi w skład indeksu RESPECT – najbardziej odpowiedzialnych spółek giełdowych. Grupa Budimex zatrudnia prawie 8 tys. osób, współpracuje rocznie z 15 tys. kontrahentów i ma w portfelu ponad 200 kontraktów budowlanych.

Bank Gospodarstwa Krajowego

Bank Gospodarstwa Krajowego to jedyny w Polsce bank państwowy, wspierający społeczno-gospodarcze programy rządowe. BGK organizuje długoterminowe finansowanie projektów inwestycyjnych w ramach rządowego programu Inwestycje Polskie. Finansuje eksporterów i wspiera samorządy oraz spółki komunalne w realizacji ich zadań. We współpracy z bankami komercyjnymi, spółdzielczymi i lokalnymi instytucjami finansowymi rozwija system poręczeń i gwarancji dla przedsiębiorców.

Bank Ochrony Środowiska S.A.

Bank Ochrony Środowiska S.A. (BOŚ) jest polskim bankiem obecnym na rynku finansowym od 1991 roku. Specjalizujemy się w finasowaniu przedsięwzięć z zakresu ochrony środowiska. Oferujemy także bankowość detaliczną, korporacyjną, inwestycyjną oraz inne usługi finansowe. Jesteśmy spółką dominującą w Grupie Kapitałowej BOŚ S.A., do której należą spółki zależne: Dom Maklerski BOŚ S.A. i BOŚ Leasing – Eko Profit S.A. Od 1997 r. akcje BOŚ są notowane na rynku podstawowym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Centrum Projektów Europejskich (CPE)

CPE specjalizuje się we współpracy transgranicznej i ponadnarodowej w ramach Programów: Południowy Bałtyk, Polska-Saksonia, Polska-Słowacja (Interreg); Polska-Rosja, Polska-Białoruś-Ukraina (Instrument EIS) oraz Wiedza Edukacja Rozwój (EFS). Ponadto prowadzi Centralny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich oraz pełni rolę kontrolera I stopnia dla Programów: Region Morza Bałtyckiego, Program dla Europy Środkowej, Interreg Europe, Urbact III. Wspiera rozwój społeczno-gospodarczy oparty na efektywnym korzystaniu z Funduszy Europejskich.

Evertop

Specjalizujemy się w tworzeniu oprogramowania, a także zapewniamy rozwiązania w zakresie outsourcingu i consultingu. Lubimy wyzwania, które wymagają nieszablonowego, innowacyjnego podejścia. Zrealizowaliśmy już ponad 100 projektów i stale pozyskujemy nowe. Cechuje nas niezwykła staranność, dlatego do każdego projektu podchodzimy indywidualnie. Robimy produkty na miarę, które zmienią Twój biznes. Jesteśmy ze Śląska, liczymy obecnie ponad 50 doświadczonych specjalistów, jednak liczba ta dynamicznie rośnie.

EXATEL

EXATEL to polski operator telekomunikacyjny – dostawca usług teleinformatycznych (ICT), cyberbezpieczeństwa oraz łączności satelitarnej. Zbudował i zarządza drugą co do wielkości siecią światłowodową w Polsce. Jest obecny w Londynie, Frankfurcie, Amsterdamie, Moskwie, Kijowie, Pradze i Paryżu. Dostarcza rozwiązania dla biznesu, innych operatorów oraz sektora publicznego. Tworzy autorskie rozwiązania takie jak polski antyDDoS TAMA, SDNbox czy SDNcore. Jest pomysłodawcą projektu #Polskie5G.

FAKRO

Firma FAKRO jest wiceliderem światowego rynku okien dachowych. Ta innowacyjna firma z własnym ośrodkiem badawczo-rozwojowym ma na swoim koncie ponad 180 zgłoszeń patentowych, wytyczając nowe kierunki rozwoju dla branży okien dachowych na świecie. W skład Grupy FAKRO, zatrudniającej ponad
4000 osób, wchodzi 11 spółek produkcyjnych oraz 17 dystrybucyjnych, zlokalizowanych w Europie, Azji i Ameryce. Okna dachowe FAKRO trafiają do
ponad 50 krajów świata.

GAZ-SYSTEM

Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. jest firmą strategiczną dla polskiej gospodarki oraz bezpieczeństwa energetycznego kraju. Kluczowym zadaniem GAZ-SYSTEM S.A. jest transport paliw gazowych siecią przesyłową na terenie całego kraju, w celu ich dostarczenia do sieci dystrybucyjnych oraz do odbiorców końcowych podłączonych do systemu przesyłowego.

Grupa Maspex Sp. z o.o. 

Maspex jest jedną z największych firm w Europie Środkowo-Wschodniej w segmencie produktów spożywczych z liderską pozycją w wielu segmentach rynku. W portfolio firmy znajdują się marki takie jak: Tymbark, Kubuś, Lubella, Łowicz, Krakus, Kotlin, Puchatek, Ekland, DecoMorreno, Cremona, La Festa i Plusssz. Dotychczas Grupa przeprowadziła 19 akwizycji. Produkty spółki trafiają do ponad 60 krajów. Przychody ze sprzedaży w 2019 r. wyniosły ponad 5 miliardów PLN, z czego 1/3 stanowi sprzedaż zagraniczna.

GSK Services Sp. z o.o.

Jesteśmy globalną, innowacyjną firmą z obszaru ochrony zdrowia działającą w oparciu o badania naukowe, której misją jest pomaganie ludziom osiągać więcej, czuć się lepiej i żyć dłużej. Realizujemy to zadanie dzięki badaniom naukowym, opracowywaniu oraz wytwarzaniu produktów w 3 globalnych obszarach biznesowych: innowacyjnych leków, szczepionek i produktów ochrony zdrowia. Chcemy być jedną z najbardziej innowacyjnych, osiągających najlepsze wyniki i cieszących się największym zaufaniem firm farmaceutycznych na świecie. Nasze wartości i oczekiwania leżą u podstaw wszystkiego, co robimy i pomagają kształtować naszą kulturę organizacyjną – tak, abyśmy mogli wspólnie dostarczać naszym pacjentom i konsumentom nowoczesne produkty lecznicze oraz sprawiać, by firma GSK była doskonałym miejscem pracy.

HUAWEI

HUAWEI to światowy lider w dostarczaniu najnowszych technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT). Firma tworzy zaawansowane rozwiązania teleinformatyczne typu end-to-end w zakresie infrastruktury telekomunikacyjnej, sieciowej oraz cloud computingu. Dzięki ciągłym inwestycjom w badania i rozwój Huawei przyczynia się do rozwoju społeczeństwa informacyjnego. Ponad 190 tys. pracowników firmy jest zaangażowanych w tworzenie nowatorskich rozwiązań dla operatorów telekomunikacyjnych, przedsiębiorstw oraz użytkowników, które są wykorzystywane w ponad 170 krajach.

InPhoTech Sp. z o.o.

InPhoTech to polska firma zaawansowanych technologii światłowodowych współtworząca przemysł XXI wieku. Dzięki unikalnej technologii światłowodów specjalnych realizuje wyzwania stawiane przez przemysł w celu zwiększenia jego bezpieczeństwa i efektywności, umożliwiając skokowy wzrost produktywności i konkurencyjności. Sektory, do których są skierowane rozwiązania InPhoTech to m.in.: telekomunikacja, przemysł wydobywczy, naftowo-gazowy, zbrojeniowy, kolejowy i wiele innych.

Integra B.R.O.P Sp. z o.o.

Integra B.R.O.P sp. z.o.o. to specjalista w dziedzinie szeroko pojętego bezpieczeństwa. Naszym celem jest zapewnienie klientom wysokiej jakości oferowanych sprzętów oraz usług. W naszej ofercie znajdą Państwo między innymi takie produkty jak urządzenia do kontroli bezpieczeństwa, bojowe pojazdy ratowniczo-gaśnicze oraz szkolenia pracownicze z zakresu bezpieczeństwa, akcji ratowniczych i pożarniczych. Sprzęt z naszej oferty został zaprojektowany z dbałością o każdy detal. Maszyny z logo Integry, działają w niemal każdym zakątku Polski. Zapraszamy na naszą stronę internetową do zapoznania się z naszą ofertą.

Kraków Airport

Kraków Airport przed pandemią koronawirusa obsługiwał 8 mln pasażerów. W roku 2020 port podpisał deklarację, której celem jest stosowanie i promowanie nowych zasad bezpieczeństwa przeciwko rozprzestrzenianiu się COVID-19 przez operatorów lotniczych oraz zarządzających lotniskami. Działania lotniska są dostrzegane na świecie – m.in. nagroda ASQ Awards 2016 przyznana przez ACI w 2017 r. za doskonalenie jakości obsługi klienta oraz nominacja UBM do nagrody World Routes Marketing Awards w 2017 roku.

KGHM Polska Miedź S.A. 

KGHM należy do grona największych światowych producentów miedzi i srebra. Dysponuje 60 letnim doświadczeniem w górnictwie i hutnictwie metali. Oprócz miedzi i srebra KGHM wydobywa także molibden, nikiel, złoto, pallad i platynę oraz wytwarza ren. Aktywa produkcyjne KGHM są usytuowane na trzech kontynentach. Podstawowe zakłady produkcyjne firmy są zlokalizowane w Polsce. Najważniejsza kopalnia zagraniczna – Sierra Gorda – jest zlokalizowana w Chile. Grupa KGHM zatrudnia ponad 34 000 pracowników.

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa instytucja zarządzająca Zasobem Własności Rolnej Skarbu Państwa z wyodrębnionymi terenami inwestycyjnymi. Na inwestorów czeka prawie 6 tys. działek o powierzchni około 65 tys. ha położonych na terenie całej Polski. Wszelkie informacje dotyczące ofert i przetargów w tym harmonogramy i ogłoszenia można uzyskać na portalu internetowym KOWR (www.kowr.gov.pl) a także w siedzibie właściwego Oddziału Terenowego KOWR oraz w miejscowości, gdzie znajduje się nieruchomość.

Lidl Polska

Lidl Polska w ponad 700 sklepach w Polsce oferuje klientom wysokiej jakości artykuły spożywcze i przemysłowe w atrakcyjnej, niskiej cenie. Celem firmy jest, aby klienci dokonując zakupów w sklepach Lidl, dzięki oszczędności czasu i pieniędzy mieli więcej, aby cieszyć się życiem tak jak lubią. W sklepach Lidl Polska klienci znajdą ponad 150 warzyw i owoców z Ryneczku Lidla, odpiekane na miejscu pieczywo Chrupiące z pieca, nabiał marki Pilos, wędliny Pikok oraz wiele innych.

MSD Polska Sp. z o. o.

Nasza podstawowa działalność polega na odkrywaniu i opracowywaniu dostępnych na receptę leków i szczepionek przeciwko chorobom dotykającym miliony ludzi. Inwestujemy miliardy dolarów w badania, aby tworzyć leki, które mogą przyczynić się do poprawy jakości życia. Dziś oferujemy ponad 100 leków dostępnych na receptę w kluczowych obszarach terapeutycznych, takich jak choroby układu krążenia, choroby układu sercowo–naczyniowego, onkologia, neurobiologia, choroby zakaźne, immunologia i zdrowie kobiet.

Personnel Service S.A.

Personnel Service to firma specjalizująca się w rekrutacji i zatrudnianiu pracowników z zagranicy na potrzeby pracodawców w Polsce. Współpracuje z przedsiębiorstwami z wielu sektorów, w tym głównie automotive, RTV/AGD i przemysłu ciężkiego. Za pośrednictwem Personnel Service zatrudnienie w Polsce znalazło już 500 tys. obywateli Ukrainy. Baza kandydatów liczy aż 250 tys. osób. Firma znajduje się w pierwszej trójce przedsiębiorstw wyspecjalizowanych w rekrutacji obywateli zza wschodniej granicy Polski.

PKN ORLEN S.A.

Nowoczesny gracz na rynku paliw i energetyki, największa firma w EŚW notowana w Fortune Global 500, Platts TOP250. Dysponuje zintegrowanymi aktywami zdolnymi do przerobu ponad 35 mln ton ropy rocznie, a sprzedaż detaliczną prowadzi poprzez największą w regionie sieć ponad 2800 stacji paliw. PKN ORLEN jest również liczącym się graczem na rynku energii w Polsce, dysponującym mocami na poziomie 3,3 GWe. W obszarze wydobycia dysponuje własną bazą zasobów ropy i gazu (2P) w Polsce i Kanadzie, które na koniec 2019 r. wyniosły 197,3 mln boe.

Pogotowie Ratunkowe we Wrocławiu

Pogotowie Ratunkowe we Wrocławiu jest podmiotem leczniczym dla którego organem tworzącym jest Samorząd Województwa Dolnośląskiego. Statutowym zadaniem Pogotowia jest udzielanie świadczeń zdrowotnych w razie zagrożenia życia, w szczególności w ramach systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego. Pogotowie Ratunkowe we Wrocławiu swoim zasięgiem działania obejmuje obszar ponad 5,6 tys. km2 i zabezpiecza blisko 1,13 mln mieszkańców.

Polska Agencja Kosmiczna

Polska Agencja Kosmiczna POLSA wspiera polski przemysł kosmiczny oraz środowisko naukowe. Współpracuje z międzynarodowymi agencjami oraz administracją państwową. Prowadzi projekty, zgodnie z Polską Strategią Kosmiczną, min. Krajowy system świadomości sytuacyjnej w przestrzeni komiczniej, program zamawianych aplikacji dla administracji publicznej, a także z zakresu edukacji, w tym rozwoju kadr dla przemysłu z sektora kosmicznego. Działa również na rzecz rozwoju technik satelitarnych w codziennym życiu.

Polski Fundusz Rozwoju

Jesteśmy grupą finansową, której właścicielem jest Skarb Państwa. Oferujemy instrumenty wspierające zrównoważony rozwój społeczny oraz ekonomiczny kraju. PFR jest firmą-matką, która jest centrum kompetencyjnym i operacyjnym dla grupy spółek, w której skład wchodzą: PFR Ventures, PFR Portal PPK, PFR TFI, PFR Nieruchomości. Ponadto, Polski Fundusz Rozwoju w ramach wspólnej strategii koordynuje działania innych agend rządowych koncentrujących się na wspieraniu rozwoju gospodarczego kraju: Banku Gospodarstwa Krajowego, Agencji Rozwoju Przemysłu, Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych, Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

PGNiG – Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA zajmuje się poszukiwaniami i wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej, a poprzez swoje oddziały i kluczowe spółki z Grupy Kapitałowej – importem, magazynowaniem, sprzedażą, dystrybucją paliw gazowych i płynnych, produkcją ciepła i energii elektrycznej oraz usługami geofizycznymi i wiertniczo-serwisowymi. Spółki zależne i oddziały prowadzą działalność poszukiwawczo-wydobywczą w Norwegii, Pakistanie i ZEA, sprzedaż gazu w Niemczech oraz handel LNG poprzez biuro w Londynie.

PGNiG TERMIKA SA

PGNiG TERMIKA SA, należąca do Grupy Kapitałowej PGNiG, jest wiodącym w Polsce producentem ciepła i energii elektrycznej w kogeneracji. Ciepło wytwarzane jest w pięciu zakładach: Elektrociepłownia Siekierki, Elektrociepłownia Żerań, Elektrociepłownia Pruszków, Ciepłownia Kawęczyn, Ciepłownia Wola. Zakłady PGNiG TERMIKA wytwarzają rocznie około 4,4 TWh energii elektrycznej i 11,3 TWht ciepła.

Philips

Philips to wiodąca firma w branży technologii medycznych,która koncentruje się na poprawie jakości życia począwszy od zdrowego stylu życia i profilaktyki po diagnostykę,leczenie oraz opiekę domową.Dzięki zaawansowanym technologiom i wieloletniemu doświadczeniu oferujemy zintegrowane rozwiązania umożliwiające osiąganie lepszych wyników w medycynie.Jesteśmy liderem w dziedzinie diagnostyki obrazowej,monitorowania pacjentów,informatyki klinicznej oraz w zakresie zdrowia konsumentów i opieki domowej.

PKP Cargo S.A.

Grupa PKP CARGO to największy w Polsce i przodujący w Unii Europejskiej operator kolejowych przewozów towarowych. Przyczyniamy się do wzrostu gospodarczego Polski, nieustannie rozwijając własny potencjał i kompetencje. Najważniejszą z nich jest transport kolejowy. Naszym Klientom oferujemy zintegrowane łańcuchy logistyczne obejmujące różne rodzaje transportu.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.- zadaniem firmy jest tworzenie najlepszych warunków do obsługi transportowej kraju poprzez m.in. realizację największego w historii programu modernizacji linii kolejowych oraz zapewnianie właściwego poziomu bezpieczeństwa. Narodowa sieć linii kolejowych stanowi ważny element systemu transportowego w Polsce i w Europie, a jej zarządca – PLK, zapewnia przewoźnikom kolejowym usługi najwyższej jakości, dbając o zadowolenie pasażerów oraz nadawców i odbiorców towarów.

Poczta Polska S.A.

Poczta Polska to firma o ponad 460-letniej tradycji, największy operator na rodzimym rynku, zatrudniający ponad 80 tys. pracowników i dysponujący siecią 7,6 tys. placówek, filii i agencji pocztowych. Polski lider usług komunikacyjnych, oraz narodowy operator pocztowy, z którego usług korzysta ponad 90% Polaków. Spółka stale wzmacnia najbardziej perspektywiczne obszary – paczek, logistyki, finansów, usług międzynarodowych i na rzecz administracji publicznej.

Polfa Tarchomin

Polfa Tarchomin jest jedną z najstarszych firm farmaceutycznych w Europie. Zakład posiada 30 linii produkcyjnych, wytwarza 50 produktów w ponad 120 różnych formach. W portfolio produktów znajdują się: antybiotyki, insuliny ludzkie, leki psychotropowe, leki dermatologiczne oraz środki do dezynfekcji – Trisept i Dezynmax. Polfa Tarchomin jest jednym z najważniejszych producentów iniekcyjnych antybiotyków z 48% udziałem w rynku szpitalnym (grupa relewantna, dane IMS 2019 r.)

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) jest agencją rządową, która została powołana w 2000 r. do wspierania rozwoju mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Obszary działalności PARP rozwijają się wraz z rozwojem gospodarczym i wyłanianiem się nowych trendów w przedsiębiorczości i innowacyjności. PARP jest zaangażowana w realizację trzech programów operacyjnych: Inteligentny Rozwój, Polska Wschodnia, Wiedza Edukacja Rozwój. Więcej informacji o Agencji znajduje się na stronie: www.parp.gov.pl

Polski Związek Instytucji Pożyczkowych

Polski Związek Instytucji Pożyczkowych zrzesza 95% rynku internetowych pożyczek pozabankowych w Polsce – 50 serwisów największych instytucji pożyczkowych oraz ponad 20 przedsiębiorców niefinansowych budujących infrastrukturę rynku pożyczkowego. Naszymi członkami są instytucje, które stosują i promują najwyższe standardy biznesowe i etyczne, którym zależy na budowie relacji opartych na zaufania i wiarygodności.

SAMSUNG

Samsung inspiruje świat i kształtuje przyszłość poprzez wyjątkowe idee oraz innowacyjne technologie. Firma Samsung aktywnie kreuje i definiuje nowe standardy w świecie telewizorów, smartfonów, urządzeń ubieralnych, tabletów, rozwiązań cyfrowych, systemów sieciowych, pamięci, technologii LSI, półprzewodników oraz rozwiązań LED, a także cyfrowych rozwiązań dla biznesu.

Sanofi

Sanofi wspiera pacjentów w pokonywaniu wyzwań zdrowotnych. Jesteśmy globalną firmą biofarmaceutyczną skoncentrowaną na zdrowiu ludzkim. Zapobiegamy chorobom za pomocą szczepionek, dostarczamy innowacyjne sposoby leczenia bólu i łagodzenia cierpienia. Wspieramy zarówno tych, którzy cierpią na choroby rzadkie, jak również miliony pacjentów zmagających się z chorobami przewlekłymi. Dzięki zaangażowaniu ponad 100 000 pracowników w 100 krajach, Sanofi przekształca innowacje naukowe w rozwiązania opieki zdrowotnej dostępne na całym świecie. Jedna z 74 fabryk Sanofi, jest zlokalizowana w Rzeszowie. Sanofi w Polsce zatrudnia blisko 900 pracowników. Według danych IMS Health Polska, Sanofi zajmuje jedno z wiodących miejsc w krajowym rankingu największych firm farmaceutycznych.

Tarnów

Tarnów jest najważniejszym ośrodkiem gospodarczym wschodniej Małopolski. W Tarnowie inwestorzy mogą liczyć na sprawną obsługę administracyjną, niskie koszty inwestycji i ulgi podatkowe. W mieście od kilkudziesięciu lat rozwija się przemysł chemiczny, elektromaszynowy, zbrojeniowy oraz przetwórstwo spożywcze. Lokalizacja przy autostradzie A4, z dostępem do 2 międzynarodowych lotnisk w Krakowie i Rzeszowie, stwarza dobre warunki dla rozwoju biznesu. Inwestuj w Tarnowie, zapraszamy!

Uber

Uber to firma technologiczna, łącząca użytkowników aplikacji z kierowcami korzystającymi z platformy, aby współdzielić swój przejazd lub oferować możliwość przywiezienia posiłku. Uber działa w ponad 10000 miast, w 69 państwach na całym świecie. W Polsce: w Warszawie, Krakowie, Trójmieście, Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi, Lublinie, Szczecinie i na Śląsku. Uber Eats jest dostępny w ponad 6000 miastach, w 36 krajach na całym świecie. W Polsce aplikacja do zamawiania żywności działa w 37 miastach.

VITO-MED Sp. z o.o.

VITO-MED sp. z o. o. z siedzibą w Gliwicach jest podmiotem leczniczym prowadzącym działalność leczniczą m.in. w zakresie szpitalnictwa. W swojej strukturze posiada: Oddziały Wewnętrzny, Neurologii, Udarowy i Rehabilitacji Neurologicznej, jak również Zakład Opiekuńczo-Leczniczy o specjalności neurologiczno-rehabilitacyjnej oraz poradnie specjalistyczne. 1 czerwca 2020 r. Medyczne Laboratorium Diagnostyczne – Pracownia Wirusologii spółki wpisane zostało do wykazu laboratoriów COVID dla potrzeb Ministra Zdrowia i wykonuje badania laboratoryjne w kierunku SARS-CoV-2.

VRG Vistula Retail Group

VRG S.A. specjalizuje się w projektowaniu oraz dystrybucji wysokiej jakości kolekcji mody dla mężczyzn i kobiet oraz biżuterii. Jest ona właścicielem bardzo dobrze rozpoznawalnych znaków towarowych w pięciu głównych liniach: Vistula, Bytom, Wólczanka, Deni Cler Milano i W.KRUK. Grupa Kapitałowa VRG S.A. koncentruje się na zarządzaniu markami, projektowaniu odzieży i biżuterii oraz rozwoju własnej sieci sprzedaży w obydwu głównych segmentach (odzieżowym i jubilerskim).

Województwo Podkarpackie

Podkarpackie to dynamicznie rozwijający się region, przyjazny mieszkańcom, atrakcyjny dla turystów, stawiający na naukę i innowacyjne technologie. Wielu światowych potentatów ulokowało tu swoje inwestycje. Najsilniejsza ich grupa związana z lotnictwem, inteligentną specjalizacją regionu, tworzy światowej klasy klaster ”Dolina Lotnicza”. Pozostałymi wiodącymi branżami regionu są sektor ICT oraz motoryzacja. Marką województwa jest również wysoka jakość życia oraz efektywne wykorzystywanie środków unijnych.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych

Zakład Ubezpieczeń Społecznych, który w ubiegłym roku obchodził 85-lecie istnienia, jest instytucją powołaną m.in. do wypłaty świadczeń z ubezpieczeń społecznych. Zakład zarządza Funduszem Ubezpieczeń Społecznych, z którego wypłaca ponad 20 różnego rodzaju świadczeń. Wydatki FUS na świadczenia dla ludności wynoszą corocznie setki miliardów złotych. ZUS jest pionierem w zakresie budowy i rozwoju e-administracji w Polsce

Żabka Polska Sp. z o.o.

Żabka jest właścicielem największej w Polsce sieci sklepów convenience, liczącej ponad 6400 placówek. Sieć wspiera polską przedsiębiorczość i rozwija się we współpracy z ponad 4800 franczyzobiorcami. Żabka stara się być blisko swoich klientów i oferuje szeroki wachlarz produktów śniadaniowych, dań gotowych, przekąsek, a także kawę w Żabka Café i pakiet usług dodatkowych. W działalności społecznej Żabka stawia na rozwój i edukację, odpowiedzialną sprzedaż oraz wspieranie lokalnych społeczności.