Główny Partner Forum Ekonomicznego

Województwo Małopolskie

Małopolska to region, w którym można rozwijać swoje talenty, zdobywać doświadczenie i przeżyć coś niepowtarzalnego. A wszystko to w otoczeniu niezwykłej przyrody oraz atrakcyjnej oferty edukacyjnej i kulturalnej.

Największym kapitałem regionu są bez wątpienia jego mieszkańcy. Małopolanie to osoby z ogromnym potencjałem, które odważnie realizują swoje marzenia i cenią w swoim życiu takie wartości jak ambicja, harmonia i szczęście. Region i jego mieszkańcy tworzą doskonale funkcjonujące połączenie, które od lat generuje ogromny potencjał. To dzięki niemu w Małopolsce rozwija się innowacyjna przedsiębiorczość, powstają porywające realizacje artystyczne, odbywają się niebanalne wydarzenia kulturalne i działają prężne organizacje społeczne.

Takie marki to wizytówka regionu i skarb, który Województwo Małopolskie chce eksponować z dumą podkreślając ich pochodzenie. Dlatego powstał projekt „Made in Małopolska”. Jego celem jest promowanie tego, co powstało w Małopolsce i co w regionie jest najlepsze. Inicjatywa stanowi platformę współpracy marketingowej pomiędzy Województwem Małopolskim a partnerami z kluczowych dla regionu branż. Opiera się ona na pięciu filarach o nazwie: biznes, dizajn, kulinaria, inicjatywy społeczne i miejsca.

Decydując się na regionalne produkty czy usługi oznaczone symbolem „Made in Małopolska”, możemy być zawsze pewni, że stawiamy na wysoką jakość i dokonujemy najlepszego wyboru. W Małopolsce udowadniamy, że pochodzenie ma znaczenie.

www.malopolska.plwww.fundusze.malopolska.plwww.businessinmalopolska.com

Partnerzy

Krynica-Zdrój – Miasto Gospodarz Forum Ekonomicznego

Krynica-Zdrój – „Perła Polskich Uzdrowisk” – kurort a także prężnie rozwijające się centrum sportów zimowych, turystyki, rekreacji, imprez kongresowych i kulturalnych. Niepowtarzalna atmosfera, leczniczy klimat, piękno krajobrazu i stale rozbudowywana i unowocześniana infrastruktura hotelarska i około turystyczna; kolej gondolową na Jaworzynę, wyciągi narciarskie, lodowisko, sankostrada, trasy dla turystyki pieszej i rowerowej, a wszystko uzupełnione o restauracje, karczmy i punkty gastronomii. Więcej: www.krynica-zdroj.pl

Uzdrowisko Krynica Żegiestów Spółka Akcyjna

Uzdrowisko Krynica-Żegiestów S.A. to 225 lat tradycji lecznictwa uzdrowiskowego i 210 lat doświadczenia w prowadzeniu działalności produkcyjnej. Spółka posiada bazę noclegową w samym sercu kurortu w pokojach 1-, 2- i 3-osobowych o wysokim standardzie. Oprócz pobytów sanatoryjnych uzdrowisko oferuje spotkania kongresowe i biznesowe, wczasy lecznicze oraz turnusy rehabilitacyjne i komercyjne. Wyłączny producent wód leczniczych: Jan, Zuber i Słotwinka oraz naturalnej wody mineralnej „Kryniczanka”.

Air Liquide Polska Sp. z o.o.

Grupa Air Liquide, obecna w 80 krajach, zatrudniająca ponad 65 000 pracowników i obsługująca ponad 3 miliony klientów i pacjentów, jest światowym liderem w dziedzinie gazów, technologii oraz usług dla przemysłu i ochrony zdrowia. Od założenia w 1902 roku zajmuje się przede wszystkim produkcją i dystrybucją tlenu, azotu oraz wodoru. Grupa Air Liquide jest notowana na Giełdzie Euronext w Paryżu (segment A), jest także członkiem CAC 40 oraz wchodzi w skład spółek tworzących indeksów: Dow Jones Euro Stoxx 50 oraz FTSE 4 Good.

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A.

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. (ARP S.A.) to spółka Skarbu Państwa, która odpowiada na najważniejsze potrzeby polskiej gospodarki. W okresie transformacji ARP S.A. uratowała tysiące miejsc pracy, unowocześniając duże i średnie przedsiębiorstwa. Dzisiaj, w ramach Grupy Polskiego Funduszu Rozwoju, ARP S.A. współpracuje z kluczowymi polskimi instytucjami wspierającymi przedsiębiorców oraz dostarcza rozwiązania na bieżące potrzeby i wyzwania biznesowe.

Amgen

Amgen uwalnia potencjał biologii poprzez odkrywanie, opracowywanie i dostarczanie innowacyjnych terapii, skupiając się na potrzebach pacjentów cierpiących na poważne choroby będące wyzwaniem dla współczesnej medycyny. Prowadząc od 1980 roku pionierskie projekty biotechnologiczne, firma dociera do milionów pacjentów na całym świecie i opracowuje innowacyjne leki o przełomowym potencjale.

Amazon

Amazon rozpoczął swoją działalność w Europie Środkowo–Wschodniej w 2010 r. Od tej pory, firma stworzyła ponad 20 tys. stałych miejsc pracy i wygenerowała szereg inwestycji o łącznej wartości przekraczającej 1,1 miliarda euro. Nieustanie rozwijamy naszą sieć logistyczną w Europie Środkowo–Wschod¬niej. Dotychczas otworzyliśmy tutaj: Centrum Rozwoju Techno¬logii, 7 nowoczesnych Centrów Logistyki E–Commerce, 3 biura korporacyjne oraz oddział Amazon Web Services.

American Heart of Poland S.A. 

American Heart of Poland S.A. ogólnopolska sieć klinik kompleksowo leczących schorzenia sercowo-naczyniowe, którą tworzy ponad 30 placówek ratujących zdrowie i życie ponad 55 tysięcy pacjentów rocznie oraz Uzdrowisko Ustroń. To największa europejska sieć lecząca od prewencji i profilaktyki, poprzez terapię w ramach nowoczesnych procedur kardiologii inwazyjnej, kardiochirurgii oraz chirurgii naczyniowej, aż po rehabilitację pozwalającą na szybki powrót do pełnej sprawności i życia społecznego.

Amerykańska Izba Handlowa w Polsce

Amerykańska Izba Handlowa w Polsce (AmCham) założona w 1990 roku stała się wiodącym głosem biznesu w Polsce. Reprezentujemy ponad 330 największych inwestorów zagranicznych z różnych sektorów gospodarki, którzy zainwestowali ponad 160 mld złotych i zatrudniają ponad 220 tysięcy osób. Nasze priorytety to rozwój gospodarczy, otwarty dialog pomiędzy biznesem i rządem, oraz zwiększanie konkurencyjności Polski na świecie we współpracy z amerykańskim know-how. Od 2012 roku organizuje z sukcesem „AmCham Diner”.

AstraZeneca Pharma Poland

AstraZeneca Pharma Poland to część światowego koncernu AstraZeneca – innowacyjnej firmy biofarmaceutycznej, której działalność koncentruje się przede wszystkim na odkrywa¬niu, rozwijaniu i wprowadzaniu do obrotu leków przeciw chorobom nowotworowym, układu sercowo-naczyniowego, oddechowego oraz leków stosowanych w leczeniu chorób metabolicznych, neurologicznych i stanów zapalnych. Astra¬Zeneca prowadzi działalność biznesową w ponad 100 krajach. W Polsce firma jest obecna od 1992 r.

Bakalland S.A.

Grupa Bakalland jest liderem na rynku bakalii w Polsce. Od ponad 25 lat specjalizuje się w kategorii bakalii oraz w innych segmentach produkcji spożywczej – od produktów śniadaniowych, do przekąsek. Po dołączeniu marki Delecta w 2014 roku portfolio Grupy wzbogaciło się o produkty do pieczenia, słodkie przekąski i desery zarówno instant, jak i tradycyjne. Grupa Bakalland i wszystkie należące do niej marki wyróżnia się na rynku dzięki bogatej ofercie oraz najwyższej jakości. Produkty Grupy Bakalland dostępne są w Polsce oraz w ponad 40 krajach na wszystkich kontynentach.

Bank Gospodarstwa Krajowego

Bank Gospodarstwa Krajowego inicjuje i realizuje programy służące wzrostowi ekonomicznemu Polski, współpracując ze wszystkimi instytucjami rozwoju jak PFR, KUKE, PAIH, PARP i ARP. BGK rozwija systemy poręczeń i gwarancji mające na celu pobudzanie przedsiębiorczości. Jednym z ważnych zadań BGK jest również wspieranie aktywności zagranicznej polskich przedsiębiorstw. Bank Gospodarstwa Krajowego zarządza programami europejskimi i dystrybuuje środki unijne w skali krajowej i regionalnej. Angażuje się w programy służące poprawie sytuacji na rynku mieszkaniowym i dostępu Polaków do mieszkań.

Bank BGŻ BNP Paribas

Bank BGŻ BNP Paribas jest bankiem uniwersalnym, notowanym na GPW w Warszawie. Oferuje klientom indywidualnym produkty oszczędnościowo-inwestycyjne oraz szeroką gamę kredytów. Przedsiębiorstwom dostarcza rozwiązania z zakresu finansowania działalności na rynku krajowym i międzynarodowym. Bank kieruje swoje usługi również do przedsiębiorstw z sektora rolno-spożywczego. Klientom segmentu bankowości prywatnej proponuje kompleksową ofertę w zakresie ochrony, optymalizacji i pomnażania majątku.

Bank Ochrony Środowiska S.A.

Jesteśmy polskim Bankiem. Od 1997 r. nasze akcje są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Ekologia jest naszą misją i pasją. Od ponad 25 lat uczymy Polaków, jak dzięki ekologii wydawać mniej i zarabiać więcej. Dla Klientów indywidualnych tworzymy innowacyjne produkty bankowe, do których dodajemy „zielone korzyści” – z zyskiem dla ich osobistych finansów. Nasza oferta produktowa zdobywa regu­larnie nagrody i wyróżnienia niezależnych ekspertów branży finansowej.

BUDIMEX SA

Budimex istnieje od 50 lat. Jako generalny wykonawca firma działa w sektorach infrastruktury: drogowej, kolejowej, lotniskowej; budownictwa kubaturowego, przemysłowego i energetycznego. Firma zwiększa swoje zaangażowanie w sektorze facility management i gospodarki odpadami. Od 1995 spółka jest obecna na GPW, a od 2011 wchodzi w skład indeksu RESPECT. Do Grupy Budimex należą: Budimex Nieruchomości, Mostostal Kraków oraz Elektromontaż Poznań.

Britenet Sp. z o.o. 

Britenet to profesjonalny software house oraz partner biznesowy, który zajmuje się leasingiem ekspertów IT. Firma działa od 2006 roku i zatrudnia obecnie ponad 500 specjalistów. Tworzy systemy, które wspierają procesy operacyjne wielu obszarów biznesu oraz sektora publicznego. Britenet trzykrotnie został wybrany Najlepszym Miejscem Pracy IT w Polsce w badaniach AudIT Computerworld – TNS.

Citi Handlowy

Bank Handlowy w Warszawie S.A. założony w 1870 roku jest najstarszym bankiem komercyjnym w Polsce i jednym z naj­starszych, nieprzerwanie działających banków w Europie. Od 2001 roku jest częścią globalnej instytucji finansowej Citigroup i działa w Polsce pod marką Citi Handlowy. Więcej infomacji jest dostepnych na stronie www.citihandlowy.pl. Dzisiaj Citi Handlowy jest jedną z największych instytucji finansowych w Polsce, oferującą nowoczesne produkty i usługi bankowo­ści korporacyjnej, inwestycyjnej i detalicznej. Przynależność do Grupy Citi zapewnia klientom Banku dostęp do usług finanso­wych w ponad 160 krajach i jurysdykcjach.

Domański Zakrzewski Palinka

Tworzymy największą polską kancelarię prawniczą. Od 25 lat nasi eksperci doradzają polskim i zagranicznym klientom z niemal wszystkich branż gospodarki. Wierzymy, że bliskie relacje przynoszą lepsze rozwiązania, a skuteczność zawdzięczamy ścisłej współpracy z klientami. W utrzymaniu wysokiej pozycji na rynku pomaga nam w wieloletnie doświadczenie w doradztwie przy dużych i złożonych projektach, wprowadzanie nowatorskich rozwiązań oraz praca z bardzo wymagającymi klientami.

Daniel Morgan Graduate School of National Security
Daniel Morgan Graduate School of National Security to nowoczesna szkoła wyższa typu non–profit w Waszyngtonie. DMGS kształci i przygotowuje przyszłych liderów do stworzenia praktycznych, globalnych rozwiązań problemów związanych z zagrożeniami bezpieczeństwa międzynarodowego oraz działań terrorystycznych. Programy oferowane przez DMGS są wspierane przez wykładowców z rozległym doświadczeniem i sukcesami w sektorze publicznym oraz prywatnym. Przewodniczący wydziałów to uznani w Stanach Zjednoczonych i na świecie eksperci w swoich dziedzinach. Dzięki temu studenci mają dostęp do instruktorów, którzy jako aktywni praktycy, mają wiedzę o najnowszych osiągnięciach w przedmiotach, których nauczają.

D.A.S. Towarzystwo Ubezpieczeń Ochrony Prawnej S.A.

D.A.S. Towarzystwo Ubezpieczeń Ochrony Prawnej S.A. – jedyne w Polsce Towarzystwo specjalizujące się wyłącznie w ubezpieczeniach ochrony prawnej. D.A.S. zapewnia profesjonalne telefoniczne porady prawne i pokrywa koszty prowadzenia sporów prawnych związanych z życiem prywatnym lub prowadzeniem firmy. Ubezpieczeni otrzymują wsparcie merytoryczne i finansowe w dochodzeniu swoich praw oraz obronie przed zarzutami karnymi czy wykroczeniowymi. D.A.S. jest częścią grupy ERGO Versicherung AG.

Discovery

Discovery to wiodący światowy koncern medialny. Corocznie dostarcza ponad 8000 godzin oryginalnych produkcji. Dociera do widzów w 220 krajach, w 50 językach poprzez wszystkie dostępne platformy i serwisy skierowane do konsumenta. Jest właścicielem Grupy TVN, czołowego nadawcy telewizyjnego w Polsce oferującego 26 kanałów oraz produkty online, m.in. Player – najbardziej angażujący polski serwis OTT zawierający kanały na żywo oraz programy na żądanie i Eurosport Player.

Europejski Bank Inwestycyjny 

Europejski Bank Inwestycyjny (EBI) to bank Unii Europejskiej należący do państw członkowskich, reprezentujący ich interesy. Udziela długoterminowych kredytów i zapewnia wsparcie finansowe dla dobrze przygotowanych inwestycji, przyczyniając się do realizacji celów polityki unijnej. Współpracuje z innymi instytucjami UE w celu wdrażania polityki UE.
Jako największy kredytobiorca i kredytodawca na świecie, EBI oferuje finansowanie i wiedzę, wspierając rzetelne i zrównoważone projekty inwestycyjne.

Energa

Grupa Energa to jedna z czterech największych grup energetycznych w kraju, z wiodącą pozycją w Polsce pod względem udziału źródeł odnawialnych w produkcji własnej. Jej podstawowa działalność to dystrybucja, wytwarzanie oraz obrót energią elektryczną. Obsługuje ponad 3 mln klientów. Grupa Energa to trzeci największy zintegrowany operator systemu dystrybucyjnego (OSD) w Polsce pod względem wolumenu dostarczanej energii. Linie energetyczne o długości 185 tys. km obejmują swoim zasięgiem obszar blisko 75 tys. km2 – ok. 24 proc. kraju

EXATEL

EXATEL to polski operator telekomunikacyjny oraz dostawca usług teleinformatycznych (ICT) i cyberbezpieczeństwa. Powstał w 2004 roku w wyniku fuzji spółek Telbank i Tel-Energo. Zbudował i zarządza jedną z największych sieci światłowodowych w Polsce, liczącą ponad 20 000 km. Tworzy rozwiązania dla biznesu, innych operatorów oraz sektora publicznego. Dostarcza transmisję danych we wszystkich polskich bankach komercyjnych i 83 spółkach sektora energetycznego. Zaprojektował i zbudował sieć OST do łączności administracji rządowej. Zarządza połączeniami z 265 operatorami krajowymi i 135 zagranicznymi. Jest obecny w międzynarodowych punktach wymiany ruchu w Londynie, Frankfurcie, Amsterdamie, Moskwie i Kijowie. Od 2017 roku należy w pełni do Skarbu Państwa, jest nadzorowany przez Ministra Obrony Narodowej.

Enea

Grupa Enea to wicelider polskiego rynku elektroenergetycznego w zakresie produkcji energii elektrycznej. Zarządza pełnym łańcuchem wartości na rynku energii elektrycznej: od paliwa, poprzez produkcję energii elektrycznej, dystrybucję, sprzedaż i obsługę Klienta. Odpowiada za bezpieczne dostawy energii do 2,5 mln Klientów. Sieci Enei pokrywają 1/5 kraju. W skład Grupy wchodzą m.in. Elektrownia Kozienice i Elektrownia Połaniec oraz LW Bogdanka – główny dostawca węgla dla koncernu.

Ernst & Young

Firma EY jest światowym liderem rynku usług profesjonalnych obejmujących usługi audytorskie, doradztwo podatkowe, doradztwo biznesowe i doradztwo transakcyjne. Na całym świecie EY zatrudnia blisko 250 000 pracowników. EY ma biura w ponad 150 krajach, dzięki czemu może wspierać klientów w niemal każdym zakątku świata. W Polsce, blisko 3200 specjalistów pracuje w 7 biurach: w Warszawie, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu i Wrocławiu oraz w Centrum Usług Wspólnych.

Evertop

Każde przedsiębiorstwo jest inne. Każde realizuje swoje cele i misję we własny, niepowtarzalny sposób. Każde korzysta na co dzień z niezliczonej ilości aplikacji, systemów, arkuszy kalkulacyjnych i plików tekstowych. Właśnie dla nich tworzymy dedykowane oprogramowanie. Dzięki dostarczanym przez nas aplikacjom szytym na miarę i uwzględniającym najbardziej skomplikowane potrzeby, nasi klienci stają się liderami w swoich branżach. Dowiedz się więcej na www.evertop.pl.

FAKRO

FAKRO jest wiceliderem światowego rynku okien dachowych jak również schodów do poddaszy. Ta innowacyjna firma z własnym ośrodkiem badawczo-rozwojowym ma na swoim koncie ponad 160 zgłoszeń patentowych. Wiele konstrukcyjnych rozwiązań FAKRO wytycza nowe kierunki rozwoju dla branży okien dachowych na świecie. W skład Grupy FAKRO, zatrudniającej ponad 3300 osób, wchodzi 12 spółek produkcyjnych oraz 16 dystrybucyjnych, zlokalizowanych w Europie, Azji i Ameryce. Okna dachowe FAKRO trafiają do ponad 50 krajów świata.

Francusko-Polska Izba Gospodarcza

Francusko-Polska Izba Gospodarcza (CCIFP) skupia ponad 450 firm z kapitałem francuskim oraz polskim i jest jedną z najaktywniejszych izb handlowych w Polsce. Celem Izby jest współtworzenie optymalnych warunków dla rozwoju gospodarczego w Polsce oraz promocja najlepszych praktyk biznesowych. W 2017 roku Izba zorganizowała ponad 130 spotkań w różnych formułach. CCIFP powstała w 1994 roku i należy do CCI France International, organizacji zrzeszającej 115 Izb francuskich w 85 krajach. www.ccifp.pl

FAMUR SA

Grupa FAMUR jest producentem i dostawcą maszyn i urządzeń stosowanych w przemyśle wydobywczym na całym świecie. Specjalizujemy się w systemach ścianowych, systemach do drążenia wyrobisk korytarzowych, podziemnych i naziemnych systemach transportu, urządzeniach dla górnictwa odkrywkowego oraz transportu i przeładunku materiałów masowych. Dzięki integracji z Grupą KOPEX staliśmy się krajowym liderem i wychodzimy naprzeciw globalnym wyzwaniom silniejsi niż kiedykolwiek. Grupa FAMUR należy do TDJ SA.

GAZ-SYSTEM

GAZ-SYSTEM jest spółką strategiczną dla polskiej gospodarki. Odpowiadamy za przesył gazu ziemnego oraz zarządzamy najważniejszymi gazociągami w Polsce. GAZ-SYSTEM jest też właścicielem spółki Polskie LNG, która została powołana do budowy terminalu skroplonego gazu ziemnego LNG w Świnoujściu.

GILEAD SCIENCES POLAND

GILEAD SCIENCES POLAND Sp. z o.o, polskie przedstawicielstwo Gilead Sciences, Inc., firmy biofarmaceutycznej, która od przeszło 30-tu lat odkrywa, rozwija i komercjalizuje innowacyjne leki w obszarach niezaspokojonych potrzeb medycznych. Celem firmy jest transformacja i uproszczenie opieki nad osobami chorymi na zagrażające życiu choroby. Portfel produktów Gilead i zestaw leków eksperymentalnych obejmuje terapię m.in. zakażeń HIV/AIDS, chorób wątroby, nowotworów, chorób zapalnych, schorzeń układu oddechowego oraz chorób sercowo-naczyniowych.

 GRANDSOL

Oferta GRANDSOL to innowacyjne formy dotychczasowych produktów, energooszczędne rozwiązania, funkcjonalności ułatwiające codzienne życie, jak również propagowanie źródeł odnawialnych w energetyce. Jesteśmy pewni że oferta GRANDSOL spełnia oczekiwania czasów nowych technologii energetycznych nastawionych na odnawialne i czyste źródła energii.

 

Grupa Banki Spółdzielcze
Banki Spółdzielcze SGB zapewniają kompleksową obsługę finansową klientom indywidualnym, firmom działającym na terenie miast i wsi, przedsiębiorstwom sektora rolno–spożywczego oraz rolnikom, jak również wspierają rozwój gospodarczy środowisk lokalnych. Banki Spółdzielcze SGB doradzają i oferują nieskomplikowane rozwiązania oraz produkty bankowe. Są blisko ludzi, aktywnie wspierając lokalne społeczności na terenie, na którym prowadzą działalność. www.sgb.pl

Greygoose Outsourcing Sp. z o.o.

Najwyższe standardy w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi, efektywne procesy rekrutacyjne oraz dbałość o formalności płacowe i prawne – tym się wyróżniamy. Jako eksperci polsko-ukraińskiego rynku pracy rekrutujemy pracowników linii produkcyjnych i specjalistów. Motorem napędowym każdej firmy są pracownicy – my znajdujemy tych najlepszych, poprawiając wydajność biznesu i redukując koszty działalności naszych Klientów. Zaufały nam największe międzynarodowe przedsiębiorstwa.

Grupa LUX MED 

Grupa LUX MED jest liderem rynku prywatnych usług medycznych w Polsce i częścią międzynarodowej grupy Bupa. Zapewnia pełną opiekę: ambulatoryjną, diagnostyczną, rehabilitacyjną, szpitalną i długoterminową. Pacjenci mają do dyspozycji różnorodne pakiety medyczne lub możliwość wykupienia pojedynczych wizyt. Grupa jest Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.

Grupa Maspex

Maspex jest jedną z największych firm w Europie Środkowo – Wschodniej w segmencie produktów spożywczych z liderską pozycją na rynku soków i napojów, produktów instant i wyrobów zbożowych. W portfolio firmy znajdują się takie marki jak: Tymbark, Kubuś, Lubella, Łowicz, Krakus, Kotlin, Puchatek, Ekland, DecoMorreno, Cremona, La Festa i Plusssz. Grupa przeprowadziła 19 akwizycji. Produkty spółki trafiają do ponad 50 krajów. Przychody ze sprzedaży w 2017 roku wyniosły 4,42 miliarda PLN, z czego 31% stanowi sprzedaż zagraniczna.

Grupa Polskiego Funduszu Rozwoju

Grupa Polskiego Funduszu Rozwoju to grupa finansowa oferująca instrumenty służące rozwojowi przedsiębiorstw, samorządów oraz osób prywatnych, inwestująca w zrównoważony rozwój społeczny i wzrost gospodarczy kraju. Misją PFR, jako polskiej rozwojowej instytucji finansowej, jest realizacja programów sprzyjających zwiększeniu długoterminowego potencjału inwestycyjnego i gospodarczego Polski oraz wyrównywaniu szans i ochronie środowiska naturalnego. Więcej informacji na stronie: www.pfr.pl

Grupa Żywiec

Grupa Żywiec to jeden z czołowych producentów piwa w Polsce posiadający najszersze portfolio 13 stylów piwnych, 12 marek i ponad 40 produktów. Marką flagową firmy jest Żywiec. Do najsilniejszych marek spółki należą też: Heineken, Warka, Desperados i Tatra. Ważną część oferty Grupy Żywiec stanowią piwa regionalne: Królewskie, Leżajsk i Specjal. Firma powiązana jest z Grupą HEINEKEN, największym producentem piwa w Europie.

GESAC

GESAC (europejskie grupowanie stowarzyszeń autorów i kompozytorów) obejmuje stowarzyszenia autorów z całej Unii Europejskiej, Islandii, Norwegia i Szwajcaria. Jako takie, reprezentujemy ponad 1 milion twórców i posiadaczy praw w obszarach muzycznych, audiowizualnych, sztuki wizualne oraz dzieła literackie i dramatyczne. Ich misją jest zapewnić zrównoważony rozwój ekosystemu twórczego i kulturowego.

HSBC

HSBC Bank Polska S.A. należy do Grupy HSBC. Grupa HSBC jest największą instytucją finansową w Europie, jedną z największych instytucji finansowych na świecie. HSBC Bank Polska S.A. koncentruje się na świadczeniu usług bankowych klientom korporacyjnym i instytucjonalnym oraz operacjach skarbowych. HSBC Bank Polska S.A. wspiera polskie przedsiębiorstwa w ekspansji międzynarodowej oraz zagranicznych inwestorów w prowadzeniu działalności w Polsce.

IDEA BANK

Idea Bank to nowoczesna instytucja finansowa specjalizująca się w usługach bankowych dla sektora MSP. Jej model biznesowy oparty jest o innowacyjne, unikalne na skalę światową rozwiązania, takie jak zamawiany przez aplikację Mobilny Wpłatomat, przestrzenie coworkingowe Idea Hub czy serwis transakcyjny Idea Cloud. W październiku 2017 r. Grupa Idea Bank została zaliczona przez Efma, stowarzyszenie zrzeszające ponad 3 tys. instytucji finansowych ze 130 krajów, do grona pięciu najbardziej innowacyjnych instytucji bankowych na świecie.

Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu

Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu – wiodący państwowy instytut badawczy (kat. A+ i A), specjalistyczny szpital dla osób z uszkodzeniami słuchu, głosu, mowy, równowagi i oddychania. Dyrektorem jest prof. Henryk Skarżyński. Sercem Instytutu jest Światowe Centrum Słuchu, w którym przeprowadza się najwięcej w świecie procedur chirurgicznych w otorynolaryngologii, audiologii i foniatrii. Dotychczas wszczepiono ponad 7 tys. implantów słuchowych (światowa czołówka), wykonano ponad 500 tys. procedur chirurgicznych oraz przeprowadzono 4 mln konsultacji.

IKEA

Wizją IKEA jest tworzenie lepszego codziennego życia dla wielu ludzi. Oferujemy funkcjonalne, dobrze zaprojektowane artykuły wyposażenia domu, łączące jakość i przystępną cenę. Grupa IKEA w Polsce posiada 10 sklepów i zarządza 5 centrami handlowymi poprzez IKEA Centres Polska. Zlokalizowane w Jarostach Centrum Dystrybucji zaopatruje 23 sklepy IKEA w Europie Środkowej i Wschodniej. Do Grupy IKEA w Polsce należy również sześć farm wiatrowych, które zapewniają jej niezależność energetyczną.

innogy

innogy jest jednym z wiodących europejskich przedsiębiorstw  energetycznych. Spółka działa
w obszarach sprzedaży, energii odnawialnej, dystrybucji i infrastruktury sieciowej. Kluczowymi rynkami działalności innogy są Niemcy, Wielka Brytania, Holandia, Belgia, a także niektóre państwa  Europy Środkowo-Wschodniej i Południowo-Wschodniej, w szczególności Polska oraz Czechy i Węgry.

Janssen-Cilag Polska Sp. z o.o. 

Janssen-Cilag Polska Sp. z o.o. jest firmą farmaceutyczną należącą̨ do koncernu Johnson & Johnson. Swoje działania koncentruje na zaspokojeniu najważniejszych potrzeb medycznych, głównie w dziedzinie onkologii, hematoonkologii, immunologii, neurobiologii 
i psychiatrii, chorób zakaźnych, chorób układu sercowo-naczyniowego, nadciśnienia płucnego oraz chorób metabolicznych. Sześć substancji czynnych stworzonych przez Janssen znajduje się na liście leków podstawowych WHO.

Jeronimo Martins Polska S.A.

Jeronimo Martins Polska S.A. jest właścicielem Biedronki – największej sieci detalicznej w Polsce, mającej ponad 2830 sklepów w ponad 1000 miejscowości. Filarami strategii firmy są starannie wyselekcjonowane produkty najwyższej jakości, oferowane w codziennie niskich cenach. Sieć Biedronka, obecna na polskim rynku od ponad 20 lat, współpracuje z ponad 600 polskimi partnerami handlowymi. JM w Polsce zatrudnia ponad 60 tys. pracowników. Od 1995 r. Grupa JM zainwestowała w Polsce ponad 12 mld zł.

Związek Pracodawców Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych INFARMA

Związek Pracodawców Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych INFARMA reprezentuje 28 wiodących firm sektora farmaceutycznego, prowadzących działalność B+R i produkujących leki innowacyjne. INFARMA jest członkiem Europejskiej Federacji Przemysłu i Stowarzyszeń Farmaceutycznych (EFPIA), a także Pracodawców RP oraz Krajowej Izby Gospodarczej. Misją INFARMY jest pozytywny wpływ na system ochrony zdrowia w Polsce i zapewnienie pacjentom szerokiego dostępu do najbardziej skutecznych i bezpiecznych terapii.

Instytut Badań Rynkowych i Społecznych

Fundacja Instytut Badań Rynkowych i Społecznych jest dynamicznie rozwijającym polskim instytutem badawczym i najszybciej wzrastającą marką w branży badawczej na polskim rynku. Od 2014 roku działa na terenie całej Polski. Wykonuje zarówno badania ilościowe, jak i jakościowe. Jako organizacja pozarządowa działa na rzecz podnoszenia jakości badań, popularyzacji zawodu badacza, upowszechniania w społeczeństwie wiedzy o stanie i tendencjach zmian opinii społecznej.

Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

Grupa JSW jest największym producentem wysokiej jakości węgla koksowego hard i znaczącym producentem koksu w Unii Europejskiej. Węgiel jest wykorzystywany przez lokalne huty należące do międzynarodowych producentów stali i regionalne przedsiębiorstwa użyteczności publicznej. Produkowany przez Grupę JSW koks jest również sprzedawany na rynku globalnym. W skład JSW wchodzą 4 kopalnie węgla kamiennego: Borynia-Zofiówka-Jastrzębie, Budryk, Knurów-Szczygłowice i Pniówek oraz Zakład Wsparcia Produkcji.

Kapsch Telematic Services Sp. z o.o.

Kapsch Telematic Services Sp. z o.o. jest częścią austriackiego koncernu Kapsch AG, dostawcy Inteligentnych Systemów Transportowych (ITS) w zakresie poboru opłat drogowych, zarządzania ruchem, bezpieczeństwa, inteligentnych rozwiązań miejskich oraz pojazdów połączonych. W Polsce firma zajmuje się poborem opłat drogowych zarówno elektronicznego systemu viaTOLL, jak i manualnego poboru opłat na autostradach A2 i A4. W ciągu 7 lat zebrano ponad 10 mld zł dla Krajowego Funduszu Drogowego.

Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych Spółka Akcyjna
Od ponad 25 lat ubezpieczamy transakcje handlowe polskich przedsiębiorców. Oferujemy usługi zapewniające bezpieczną wymianę handlową zarówno w kraju, jak i za granicą. Nasza działalność skupia się na ubezpieczaniu należności z tytułu sprzedaży towarów i usług z odroczonym terminem płatności, a także na udzielaniu gwarancji ubezpieczeniowych. Jako jedyny ubezpieczyciel w Polsce mamy prawo do oferowania ubezpieczeń eksportowych gwarantowanych przez Skarb Państwa.

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa to agenda rządowa, której jednym z  priorytetowych zadań jest wspieranie inteligentnych rozwiązań w rolnictwie. KOWR koncentruje się na stabilizacji rynków rolnych, zwiększeniu eksportu polskich produktów rolno-spożywczych na nowe rynki oraz na promocji polskiej żywności. Do kluczowych zadań Ośrodka należy także gospodarowanie nieruchomościami rolnymi Skarbu Państwa oraz sprawowanie nadzoru właścicielskiego nad spółkami o szczególnym znaczeniu dla gospodarki narodowej.

KGHM Polska Miedź S.A.

KGHM Polska Miedź S.A. to światowy potentat w produkcji miedzi, srebra i innych metali nieżelaznych. Spółka posiada bogate złoża, kopalnie oraz zakłady produkcyjne w Polsce, USA, Kanadzie i Chile. Blisko 60-letnie doświadczenie, kompetencje pracowników i zgromadzona w firmie wiedza, tworzą wyjątkowe pokłady możliwości, dzięki którym KGHM z sukcesem mierzy się z wyzwaniami XXI wieku.

KPMG w Polsce

KPMG w Polsce od ponad 25 lat świadczy usługi z zakresu audytu, doradztwa podatkowego, księgowego, rachunkowego oraz doradztwa biznesowego, a stowarzyszona z KPMG w Polsce kancelaria D.Dobkowski sp.k., kompleksowe usługi prawne. Zatrudniamy ponad 1 800 osób w siedmiu biurach zlokalizowanych w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku, Katowicach i Łodzi.

Kraków Airport

Kraków Airport jest największym lotniskiem regionalnym w Polsce. W 2018 r. #PROSTOzKRAKOWA 23 przewoźników realizuje ponad 110 połączeń regularnych na 4 kontynenty. Celem krakowskiego lotniska jest osiągnięcie pozycji lidera wśród europejskich portów regionalnych, dbającego o wysoki poziom obsługi, łączącego sukces ekonomiczny z pozytywnym wpływem na otoczenie. Przedmiotem działalności Spółki zarządzającej portem lotniczym jest eksploatacja i rozbudowa lotniska.

Grupa LOTOS S.A.

LOTOS to polska grupa kapitałowa, której działalność ma stra­tegiczne znaczenie dla krajowego i europejskiego bezpieczeń­stwa w sektorze energii. LOTOS wydobywa gaz ziemny i ropę naftową w Polsce, Norwegii oraz na Litwie. Należy do niego zlokalizowana w Gdańsku jedna z najnowocześniejszych euro­pejskich rafinerii. Jest producentem i dostawcą wysokiej jakości paliw, asfaltów drogowych, olejów silnikowych oraz smarów. LOTOS to także sieć blisko 500 stacji paliw zlokalizowanych na terenie całego kraju.

LPP

Firma powstała w Gdańsku. Od ponad 25 lat konsekwentnie inwestuje w swoją działalność. Od małej lokalnej firmy, stała się jedną z najszybciej rozwijających się międzynarodowych firm modowych. Dziś jej produkty dostępne są już w 20 krajach świata. Odnotowuje regularny wzrost sprzedaży i osiąga przychody przekraczające 1,7 miliarda euro rocznie. Od 2001 roku LPP jest notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, a w 2014 roku awansowało do indeksu WIG20.

Makarony Polskie SA

Makarony Polskie SA są jednym z największych producentów makaronów w Polsce i oferują szeroką gamę makaronów, zarówno tłoczonych jak i laminowanych, jajecznych i bez jajecznych. Makarony produkowane są z najlepszej jakości pszenicy durum oraz ze zwykłej pszenicy. Produkcja makaronów prowadzona jest w oparciu o nowoczesne linie produkcyjne, a wdrożone standardy gwarantują najwyższą jakość i mikrobiologiczną czystość wytwarzanych produktów. Spółka jest także producentem makaronów z alternatywnych ziaren (orkisz, gryka, żyto) oraz makaronów certyfikowanych oznaczonych jako BIO. Spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od kwietnia 2007 roku.

Mastercard

Mastercard jest firmą technologiczną działającą w globalnym obszarze płatności. Nasza sieć przetwarzania płatności łączy konsumentów, instytucje finansowe, sprzedawców, rządy i przedsiębiorstwa w ponad 210 krajach i terytoriach na całym świecie. Produkty i rozwiązania Mastercard sprawiają, że codzienne czynności związane z zakupami, podróżami, prowadzeniem firmy czy zarządzaniem finansami są dla każdego łatwiejsze, bezpieczniejsze i bardziej efektywne.

mBank

mBank to ikona bankowości mobilnej i jeden z największych banków w Polsce. Od lat uznawany za lidera innowacji wśród instytucji finansowych. Świadczy pełen zakres nowoczesnych usług finansowych dla klientów indywidualnych i firm – od mikroprzedsiębiorstw po największe korporacje, oraz dla instytucji publicznych i administracji. Powstał 32 lata temu, jako firma BRE Bank. Pod nazwą mBank działa od listopada 2013 roku. Dziś obsługuje ponad 5 mln klientów w Polsce, Czechach i na Słowacji.

Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego SA

Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego SA – wiodąca, regionalna instytucja działająca na rzecz rozwoju biznesu. Specjalizuje się w obsłudze przedsiębiorstw, zapewniając kompleksowy know-how i nowoczesne rozwiązania finansowe. Świadczy usługi w zakresie pozyskiwania środków unijnych i pomaga bezpiecznie inwestować w Małopolsce. Aktywnie wspiera eksport, oferując profesjonalne doradztwo i dostęp do międzynarodowej sieci kontaktów.

MDDP

MDDP jest jedną z wiodących polskich firm doradczych świadczących kompleksowe usługi w zakresie podatków, prawa, business consultingu, finansów, outsourcingu księgowości i naliczania wynagrodzeń oraz profesjonalnych szkoleń i konferencji. Łączymy międzynarodowe doświadczenie i globalne standardy z doskonałą znajomością specyfiki polskich podatków, prawa i środowiska biznesowego. Nasz blisko 300-osobowy zespół wspiera międzynarodowe koncerny oraz największe polskie spółki w podejmowaniu najważniejszych decyzji biznesowych.

Miasto Łódź

Łódź jest beneficjentem wielkich inwestycji publicznych: 100 ha Nowego Centrum Łodzi, miliardy złotych w rewitalizację Śródmieścia, tunel średnicowy pełniący funkcję metra – to niektóre z nich. W Łodzi aktywny jest również kapitał prywatny, czego dowodzi niedawno uruchomionych 200 ha terenów przemysłowych w granicach aglomeracji oraz 100 000 m2 nowoczesnej powierzchni biurowej w budowie. Zorganizujemy EXPO Horticultural w 2024 r., młodzieżowe Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w 2024 r.

MCI Capital
GRUPA MCI – Środkowo Europejski Lider Inwestycji Technologicznych z długoterminowym kapitałem pod zarządzaniem w wysokości 650 milionów dolarów, skoncentrowany na obszarach Growth & Buyout/Private Equity.

MSL

MSL jest międzynarodową agencją PR full service świadczącą usługi w obszarze konsultingu komunikacyjnego. Pomagamy tworzyć przyjazne środowisko dla rozwoju przedsiębiorstw, budować profesjonalne relacje interesariuszy korporacyjnych z sektorem publicznym, dbamy o rozwój marek na każdym etapie ich rozwoju. Od ponad 20 lat tworzymy przekazy, które argumentują racje naszych klientów, pozytywnie wpływając na ich wizerunek. Warszawskie biuro MSL jest hubem na Europę Środkowo-Wschodnią, koordynującym działania komunikacyjne na 26 rynkach.

PKN ORLEN S.A.

Nowoczesny gracz na rynku paliw i energetyki, największa firma w EŚW notowana w światowych zestawieniach Platts TOP250 czy Thompson Reuters TOP100. Dysponuje zintegrowanymi aktywami zdolnymi do przerobu ponad 35 mln ton ropy rocznie, a sprzedaż detaliczną prowadzi poprzez największą w regionie EŚW sieć blisko 2800 stacji paliw. PKN ORLEN jest również największym przemysłowym producentem energii elektrycznej o mocach na poziomie 1,9 GWe, zaś w obszarze wydobycia dysponuje własną bazą zasobów ropy i gazu (2P) w Polsce i Kanadzie, które na koniec 2017 r. wyniosły 153 mln boe.

Ortelius 

Ortelius pomaga firmom w tworzeniu inteligentnych organizacji zwiększając ich kompetencje w zakresie zasobów ludzkich i technologicznych. Używamy całej wiedzy: ekspertyz i informacji, które istnieją w organizacji i wokół niej. Innowacyjna platforma technologiczna umożliwia dostosowanie narzędzi strategicznego zarządzania do współpracy w zespole. Od 2007 roku platforma inorigo® zapewnia rozwiązania, które sprostają najbardziej zaawansowanym wyzwaniom biznesowym.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczosci
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) jest agencją rządową, która została powołana w 2000 r. do wspierania rozwoju mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Obszary działalności PARP rozwijają się wraz z rozwojem gospodarczym i wyłanianiem się nowych trendów w przedsiębiorczości i innowacyjności. PARP jest zaangażowana w realizację trzech programów operacyjnych: Inteligentny Rozwój, Polska Wschodnia, Wiedza Edukacja Rozwój. Więcej informacji o Agencji znajduje się na stronie: www.parp.gov.pl

PERN S.A.

PERN S.A. jest liderem logistyki naftowej. Zarządza siecią rurociągów naftowych i produktowych, posiada około 3,5 mln m³ pojemności magazynowej na ropę naftową oraz około 1,8 mln m³ na paliwa płynne. Dysponuje morskim terminalem przeładunkowym o mocy 40 mln ton ropy naftowej na rok oraz 4 mln ton paliw rocznie.

PKP Energetyka

PKP Energetyka to jeden z czołowych dostawców energii elektrycznej i usług elektroenergetycznych w Polsce. Właścicielem PKP Energetyka jest międzynarodowy fundusz CVC Capital Partners. Spółka prowadzi działalność w zakresie sprzedaży i dystrybucji energii elektrycznej, usług elektroenergetycznych, sprzedaży paliw płynnych dla pojazdów szynowych oraz budowy i modernizacji infrastruktury energetycznej. Spółka zatrudnia ponad 5 500 osób.

Bank Pekao SA

Bank Pekao SA działa od 88 lat. Jest częścią Grupy PZU i tworzy największą w Polsce i jedną z największych Europie Środkowo-Wschodniej instytucji finansowych. Biorąc pod uwagę siłę kapitałową mierzoną współczynnikiem wypłacalności, Bank Pekao jest liderem wśród dużych banków w Polsce i jedną z najsilniejszych kapitałowo instytucji finansowych w Europie. Bank Pekao SA jest laureatem wielu prestiżowych nagród i wyróżnień, zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej.

Grupa PKP

Grupa PKP zrzesza spółki m.in. z branży kolejowej, w tym narodowego zarządcę infrastruktury – PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., narodowego przewoźnika pasażerskiego – PKP Intercity i największego w Polsce przewoźnika towarowego – PKP CARGO, a także spółki z branż teleinformatycznej, logistycznej, deweloperskiej. Działania spółek Grupy nadzoruje i koordynuje spółka matka – PKP S.A. Celem spółek Grupy jest podnoszenie konkurencyjności polskiego transportu kolejowego. Grupa PKP jest reprezentowana we wszystkich międzynarodowych organizacjach kolejowych. kolejowego. Grupa PKP jest reprezentowana we wszystkich międzynarodowych organizacjach kolejowych.

Personnel Service

Personnel Service to firma specjalizująca się w rekrutacji i zatrudnianiu pracowników z Ukrainy na potrzeby pracodawców w Polsce. Współpracuje z przedsiębiorstwami z wielu sektorów, w tym głównie automotive, RTV/AGD i przemysłu ciężkiego. Za pośrednictwem Personnel Service zatrudnienie w Polsce znalazło już 50 tys. obywateli Ukrainy. Baza kandydatów liczy aż 250 tys. osób. Firma znajduje się w pierwszej trójce przedsiębiorstw wyspecjalizowanych w rekrutacji obywateli zza wschodniej granicy Polski.

Polska Grupa Górnicza S.A.

Polska Grupa Górnicza S.A. to europejski lider w obszarze wydobycia węgla kamiennego. Nasze kopalnie umiejscowione są w centrum Śląska, historycznie związanego z węglem kamiennym. Rocznie produkujemy około 32 mln ton wysokiej jakości surowca przeznaczonego głównie dla sektora energetycznego i odbiorcy detalicznego. Unikalną wartością PGG jest aktywny udział w procesach restrukturyzacji polskiego sektora węglowego. Wiedza i doświadczenie 43 tysięcy pracowników oraz najnowsze rozwiązania technologiczne, pozwalają nam efektywnie konkurować na światowym rynku surowcowym.

Philips

Philips to wiodąca firma w branży technologii medycznych,która koncentruje się na poprawie jakości życia począwszy od zdrowego stylu życia i profilaktyki po diagnostykę,leczenie oraz opiekę domową.Dzięki zaawansowanym technologiom i wieloletniemu doświadczeniu oferujemy zintegrowane rozwiązania umożliwiające osiąganie lepszych wyników w medycynie.Jesteśmy liderem w dziedzinie diagnostyki obrazowej,monitorowania pacjentów,informatyki klinicznej oraz w zakresie zdrowia konsumentów i opieki domowej.

PGNiG

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA zajmuje się poszukiwaniami i wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej, a poprzez kluczowe spółki z Grupy Kapitałowej – importem, magazynowaniem, sprzedażą, dystrybucją paliw gazowych i płynnych, produkcją ciepła i energii elektrycznej oraz usługami geofizycznymi i wiertniczo-serwisowymi. Spółki zależne i oddziały prowadzą działalność poszukiwawczo-wydobywczą w Norwegii i w Pakistanie, sprzedaż gazu w Niemczech oraz handel LNG poprzez biuro w Londynie.

PGE Polska Grupa Energetyczna

Grupa Kapitałowa PGE jest największym w Polsce przedsiębior­stwem sektora elektroenergetycznego pod względem przy­chodów i generowanego zysku. Dzięki połączeniu własnych zasobów paliwa i wytwarzania energii oraz posiadaniu sieci dystrybucyjnych, PGE gwarantuje bezpieczne i stabilne dostawy energii elektrycznej oraz ciepła do ponad pięciu milionów klientów.

PKO Bank Polski

PKO Bank Polski jest niekwestionowanym liderem polskiego sektora bankowego i podstawowym dostawcą usług finansowych dla wszystkich segmentów klientów. Osiąga najwyższe udziały w rynku depozytów, kredytów, w rynku leasingowym oraz w rynku funduszy inwestycyjnych niededykowanych. Jest też największym wydawcą kart debetowych i kredytowych w Polsce. Dzięki rozwojowi narzędzi cyfrowych, w tym aplikacji IKO, PKO Bank Polski stał się najbardziej mobilnym bankiem w Polsce. Silną pozycję Banku wzmacniają spółki Grupy Kapitałowej. Efektywna realizacja strategii wzrostowej sprawiła, że PKO Bank Polski na koniec 2017 roku był najcenniejszą spółką notowaną na GPW w Warszawie.

Polimex Mostostal SA

Polimex-Mostostal SA to jedna z największych polskich firm inżynieryjno-budowlanych. Generalny wykonawca w zakresie budownictwa przemysłowego. Przedsiębiorstwo realizuje specjalistyczne inwestycje w Polsce i za granicą dla branży energetycznej, petrochemicznej oraz ochrony środowiska. Jest producentem i eksporterem konstrukcji stalowych, krat pomostowych oraz zajmuje się cynkowaniem i malowaniem konstrukcji stalowych. Firma działa na rynku od 1945 r. Notowana na GPW w Warszawie od 1997 roku.

Polska Izba Ubezpieczeń

Polska Izba Ubezpieczeń jest organizacją samorządu branżowego reprezentującą wszystkie zakłady ubezpieczeń działające w Polsce. Do podstawowych zadań PIU należy wspieranie ustawodawcy w zakresie kształtowania prawa asekuracyjnego. Izba prowadzi także działania mające na celu zwiększenie świadomości ubezpieczeniowej społeczeństwa oraz prowadzenie wielostronnego dialogu na rzecz rozwoju sektora ubezpieczeń w naszym kraju. Polska Izba Ubezpieczeń działa od 1990 roku.

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej jest jedyną w Polsce firmą szkolącą i zatrudniającą cywilnych kontrolerów ruchu lotniczego. Zarządzamy i kontrolujemy jedną z największych przestrzeni powietrznych w Europie. Nasza kadra przechodzi specjalistyczne szkolenia w kraju i za granicą. Każdego dnia PAŻP dba o bezpieczeństwo blisko 2500 samolotów korzystających z polskiej przestrzeni powietrznej obsługując co roku blisko milion operacji lotniczych. Bezpieczeństwo w powietrzu to nasza misja i obowiązek.

Poczta Polska

Poczta Polska jest jednym z liderów usług komunikacyjnych, paczkowo–kurierskich i logistycznych oraz narodowym operatorem pocztowym. Z usług firmy korzysta ponad 90% Polaków. Spółka stale wzmacnia najbardziej perspektywiczne obszary – paczek, logistyki, finansów, usług międzynarodowych i na rzecz administracji publicznej. Poczta Polska zdobyła 1. miejsce w rankingu Rzeczpospolitej w kategorii najcenniejszych polskich marek działających w sektorze usług, a w rankingu ogólnym zajęła 7. pozycję.

Polska Grupa Zbrojeniowa

Jesteśmy ludźmi z biznesową wizją i energią. Bazując na wieloletnim doświadczeniu i kompetencjach, tworzymy jeden z największych koncernów obronnych w Europie Środkowej. Budujemy siłę polskiego przemysłu zbrojeniowego zdolnego do realizacji innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie obronności. Skupiamy ponad 60 firm, dzięki czemu jesteśmy w stanie przedstawić naszym klientom kompleksową ofertę niezawodnych produktów i usług.

Pracodawcy Medycyny Prywatnej

Związek Pracodawców Medycyny Prywatnej jest najbardziej aktywnym partnerem społecznym reprezentującym głos i interes prywatnej medycyny w dialogu z rządem i parlamentem w Polsce. Działamy już od dekady, animując środowisko prywatnych świadczeniodawców usług medycznych różnej wielkości. Zrzeszamy kilkadziesiąt podmiotów, wśród których znajdują się m.in. najwięksi liderzy rynku pracowniczych programów zdrowotnych, spółki giełdowe oraz lokalni pracodawcy ochrony zdrowia.

Polska Grupa Meblowa
Polska Grupa Meblowa to marka, która powstała na bazie kilku-
nastoletniego doświadczenia w branży meblarskiej. Oferuje
kompleksowe wyposażenie m.in. hoteli, biur, sklepów, czy
galerii handlowych w meble, panele ścienne, lady recepcyjne
i inne elementy, a także profesjonalne doradztwo materia-
łowe i technologiczne. Jednym z wyróżników Polskiej Grupy
Meblowej jest też oferta obejmująca nowoczesne rozwiązania
marketingowe z wykorzystaniem technologii AR/VR, aplikacji
mobilnych, czy modelowania 3D.

Grupa PZU

Grupa PZU jest jedną z największych instytucji finansowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Oferuje swoim klientom najszerszą gamę produktów na polskim rynku ubezpieczeniowym. Klienci firmy mają do wyboru blisko 200 rodzajów ubezpieczeń, w ramach podstawowej działalności ubezpieczeniowej, obejmującej ubezpieczenia majątkowe, ubezpieczenia na życie oraz pozostałe ubezpieczenia osobowe. Oprócz działalności ubezpieczeniowej Grupa PZU prowadzi także działalność w zakresie zarządzania otwartym funduszem emerytalnym, funduszami inwestycyjnymi i programami oszczędnościowymi. Czołowa pozycja Grupy PZU na polskim rynku usług ubezpieczeniowych i finansowych znajduje potwierdzenie w wielu niezależnych rankingach prasowych i konkursach.

GRUPA PKP CARGO

Jest największym towarowym przewoźnikiem kolejowym w Polsce i jednym z czołowych w Europie – w 2017 roku przetransportowała prawie 120 mln ton towarów. Przeciętnie PKP CARGO uruchamia 700 pociągów dziennie, oferując klientom najwyższy poziom zintegrowanych usług na rynku TSL. Jednym z najdynamiczniej rozwijających się sektorów działalności Spółki jest transport intermodalny, co wynika z tego, że PKP CARGO jest znakomicie przygotowane do obsługi ruchu na międzynarodowych szlakach północ-południe i wschód – zachód

7R SA

7R SA – ogólnopolski deweloper działający na rynku nieruchomości komercyjnych specjalizujący się w dostarczaniu nowoczesnych powierzchni logistycznych na wynajem. Realizuje zarówno centra magazynowe i przemysłowe przeznaczone dla wielu najemców, jak również obiekty typu BTS. W portfolio 7R znajdują się wielkopowierzchniowe parki logistyczne oraz miejskie magazyny typu Small Business Unit tworzące sieć 7R City Flex. Obecnie w przygotowaniu jest 400 000 mkw. w różnych lokalizacjach na terenie całej Polski.

„Razem ścigamy się z cukrzycą”

„Razem ścigamy się z cukrzycą” to ogólnopolska kampania społeczno-edukacyjna zainicjowana przez najważniejsze organizacje pacjenckie działające na rzecz osób z cukrzycą. Celem trzeciej odsłony akcji jest zwrócenie uwagi na wczesną profilaktykę, skuteczne leczenie zmniejszające ryzyko rozwoju powikłań, a także rolę edukacji i aktywności fizycznej w kontroli choroby.
Podczas tegorocznego Forum Ekonomicznego oraz Festiwalu Biegów w ramach kampanii obędą się bezpłatne badania poziomu cukru we krwi.
Mecenasem kampanii jest firma Novo Nordisk, która jako lider w leczeniu cukrzycy od lat aktywnie wspiera działania edukacyjne prowadzone dla tej grupy pacjentów.

Rothschild Global Advisory

Rothschild & Co jest światowym liderem świadczącym usługi niezależnego doradztwa finansowego. W Polsce i regionie CEE jest obecny od 1990r. Zatrudnia blisko 900 doradców w 40 krajach na świecie. Główne obszary działalności to fuzje i przejęcia, prywatyzacje, pozyskiwanie finansowania, restrukturyzacje, transakcje rynku kapitałowego. Polskie biuro jest częścią zespołu specjalistów pracujących we wszystkich krajach regionu. Rothschild Global Advisory od lat zajmuje pozycje lidera w rankingach doradców M&A (2017 – Nr.1 na świecie wg liczby transakcji).

Sage Group

Sage jest czołowym dostawcą oprogramowania do zarządzania przedsiębiorstwem dla MŚP. Od ponad 20 lat dostarcza polskim przedsiębiorstwom i menedżerom rozwiązań ułatwiających prowadzenie działalności gospodarczej. Eksperci firmy oferują wsparcie i pomoc, aby ułatwić Klientom skuteczne prowadzenie biznesu. Lata doświadczeń, sprawdzone produkty i przynależność do wiarygodnej międzynarodowej organizacji, jaką jest Grupa Sage, daje gwarancję współpracy ze stabilnym partnerem o silnej pozycji rynkowej.

Servier Polska Sp. z o.o.

Servier to międzynarodowa firma farmaceutyczna z siedzibą we Francji, zarządzana przez fundację typu non-profit. Firma jest obecna w 148 krajach, zatrudniając 21 600 osób na świecie. Servier inwestuje 25% przychodów ze sprzedaży w badania naukowe, a całość zysków w rozwój przedsiębiorstwa. Rozwój firmy opiera się na stałym dążeniu do innowacji w pięciu dziedzinach: schorzenia układu krążenia, choroby immunozapalne, zaburzenia neuropsychiatryczne, nowotwory i cukrzyca. Obecnie blisko 100% leków, które trafiają do polskich pacjentów jest produkowanych w Polsce. Servier rozwija eksport – dziś to już 45% produkcji.

Shell Polska

Shell to największy na świecie koncern energetyczny wytwarzający najwyższej jakości produkty oraz oferujący kompleksową gamę usług związanych z dostarczaniem paliw i energii, a także rozwiązań dla klientów biznesowych i indywidualnych. Obecny na polskim rynku od 1992 roku, Shell Polska Sp. z o.o. to aktualnie ponad 420 stacji oferujących kierowcom najwyższej jakości paliwa. Na stacjach paliwowych Shell klienci mogą korzystać z usług myjni samochodowych, z oferty punktów gastronomicznych oraz robić zakupy w sklepie z szerokim asortymentem produktów spożywczych i motoryzacyjnych. Wszyscy klienci tankujący paliwo Shell mogą uczestniczyć w programie lojalnościowym Shell ClubSmart. Ponadto wśród produktów motoryzacyjnych Shell dysponuje szeroką gamą najwyższej jakości olejów i smarów, a do klientów biznesowych skierowana jest oferta kart paliwowych euroShell. W Krakowie działa Shell Business Operations, jedno z największych centrów usług dla biznesu w Polsce.

Siemens Sp. z o.o.

Siemens jest strategicznym partnerem polskiej gospodarki oferującym innowacyjne usługi, produkty i rozwiązania, które pomagają klientom osiągnąć sukces rynkowy i sprostać wyzwaniom współczesnego świata. Jest pionierem w obszarze efektywnej energetyki, produktywności przemysłu i inteligentnych rozwiązań w infrastrukturze. Siemens wspiera automatyzację procesów produkcyjnych, a dzięki specjalistycznemu oprogramowaniu i narzędziom w zakresie inteligentnej analizy danych dostarcza rozwiązań przydatnych w procesie digitalizacji.Dzięki swoim rozwiązaniom technologicznym przyczynia się do ograniczenia emisji dwutlenku węgla.

Synergic Sp. z o.o.

SYNERGIC – lider na rynku reklamy OOH specjalizujący się w niestandardowych realizacjach. W swoim portfolio ma nośniki w całej Polsce, m.in. reklamy wielkoformatowe i na rowerach miejskich. Posiada prawo do sprzedaży reklamy na atrakcyjnych nośnikach reklamy zewnętrznej, w tym wewnątrz i na zewnątrz środków komunikacji miejskiej (transit), w przejściach podziemnych, na wszystkich dworcach i peronach kolejowych – w tym Dworzec Centralny i Łódź Fabryczna, a także na wszystkich dworcach autobusowych, przy autostradach i drogach ekspresowych oraz we wszystkich regionalnych portach lotniczych.

PZL-Świdnik S.A.

PZL-Świdnik to jedyny polski producent śmigłowców wytwarzający te maszyny od ponad 60 lat. Do dziś firma wyprodukowała i dostarczyła ponad 7400 śmigłowców klientom w ponad 40 krajach na całym świecie. Dzięki PZL-Świdnik Polska jest jednym z 5 europejskich państw, mogących pochwalić się zdolnością samodzielnego projektowania, produkcji, rozwoju i wsparcia śmigłowców. Firma zatrudnia ok. 3000 osób, w tym 650 inżynierów i współpracuje z blisko 1000 polskich przedsiębiorstw. Firma jest częścią Leonardo Helicopters od 2010 r.

TAURON Polska Energia SA

TAURON Polska Energia SA jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii. Grupa TAURON obejmuje swoim działaniem 18 proc. powierzchni kraju i jest jednym z największych podmiotów gospodarczych w Polsce. W skład Grupy TAURON wchodzą m.in. TAURON Wytwarzanie, TAURON Dystrybucja, TAURON Sprzedaż, TAURON Obsługa Klienta, TAURON Wydobycie, TAURON Ekoenergia oraz TAURON Ciepło.

Toyota Motor Poland

Toyota jest jednym z największych koncernów motoryzacyjnych. Od 4 lat jej roczna sprzedaż przekracza 10 milionów aut. Toyota należy do czołówki najbardziej innowacyjnych producentów samochodów. Jest światowym liderem technologii hybrydowej, a łączna produkcja hybryd Toyoty to ponad 11,5 mln aut. W Polsce Toyota jest drugą najpopularniejszą marką samochodową. Auta hybrydowe tej firmy zajmują ponad 92% krajowego rynku hybryd. Na polskich drogach jest już 40 000 hybryd Toyoty.

TDJ S.A.

TDJ to rodzinna firma inwestycyjna aktywna w pięciu obszarach – Equity, Venture, Estate, Finance oraz Foundation. Największym obszarem inwestycyjnym jest Equity, a kapitalizacja portfela aktywów giełdowych TDJ w tym obszarze wynosi 3 mld zł. W Venture skupione są inwestycje w innowacyjne, technologiczne startup’y, a w Estate, w nieruchomości mieszkaniowe i komercyjne. TDJ dzieli się swoimi sukcesami inwestując w edukację oraz rozwój dzieci i młodzieży poprzez TDJ Foundation.

Totalizator Sportowy

Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO, jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych i zasłużonych polskich spółek. Działa nieprzerwanie od ponad 60 lat.  Spółka powstała by gromadzić środki, z których finansowano remonty i budowy obiektów oraz urządzeń sportowych. Później do zadań Totalizatora Sportowego doszło też przekazywanie funduszy na szeroko rozumianą kulturę narodową. Każdego roku, dzięki graczom LOTTO, przekazuje na sport i kulturę setki milionów złotych.

The Boston Consulting Group Spółka

The Boston Consulting Group jest globalną firmą doradztwa strategicznego. Zatrudnia absolwentów najlepszych uczelni biznesowych i technicznych oraz programów MBA, jak INSEAD czy Harvard Business School. W BCG pomagamy instytucjom w identyfikowaniu szans rozwoju, stawianiu czoła wyzwaniom oraz transformowaniu organizacji. Założone w 1963 r. BCG jest prywatną firmą z 82 biurami w 46 krajach. W Polsce zespół istnieje od 1997 r., kieruje nim zespół Partnerów z Franciszkiem Hutten-Czapskim na czele.

Unia Producentów i Pracodawców Przemysłu Biogazowego

Unia Producentów i Pracodawców Przemysłu Biogazowego (UPEBI) jest organizacją pracodawców, która powstała w 2012 roku, aby zintegrować branżę biogazową w Polsce i wspólnie działać na rzecz gospodarki biogazowej w naszym kraju. Hasło UPEBI to RAZEM DLA BIOGAZU, dlatego codziennie walczymy o lepsze warunki funkcjonowania dla całej branży biogazowej oraz dokładamy wszelkich starań, aby ustawodawstwo oraz inne regulacje były dla naszej branży korzystne. Interweniujemy na etapie tworzenia ustaw i rozporządzeń dotyczących branży biogazowej; wspieramy naszych członków w wielu obszarach prowadzonej działalności, w tym w kontaktach z urzędnikami reprezentującymi różne instytucje; bierzemy udział w konsultacjach społecznych oraz udzielamy informacji na temat biogazu wszystkim zainteresowanym tą tematyką; propagujemy technologię biogazową w mediach.

Urząd Miasta i Gminy Wieliczka

Wieliczka, ponad 56–tysięczna gmina położona nieopodal Krakowa, jest obecnie jednym z najdynamiczniej rozwijających się miast w Małopolsce. W skład gminy, obok miasta Wieliczka, które jest jednocześnie stolicą powiatu, wchodzi 29 sołectw. Gospodarz Wieliczki, burmistrz.

Węglokoks S.A.

WĘGLOKOKS S.A. to silna marka zrzeszająca przedsiębiorstwa z sektora górniczego, hutniczego, energetycznego i logistycznego. Te cztery filary Grupy Kapitałowej, to cztery przeplatające się i uzupełniające się branże. Zacieśnianie współpracy pomiędzy spółkami pozwala zwiększać efektywność oraz maksymalne wykorzystywać efekt synergii. Poziom skonsolidowanych obrotów Grupy Kapitałowej to ok. 3,5 miliarda złotych.

Województwo Podkarpackie

Podkarpackie to dynamicznie rozwijający się region, przyjazny mieszkańcom, atrakcyjny dla turystów, stawiający na naukę i innowacyjne technologie. Wielu światowych potentatów ulokowało tu swoje inwestycje. Najsilniejsza ich grupa związana z lotnictwem, inteligentną specjalizacją regionu, tworzy światowej klasy klaster ”Dolina Lotnicza”. Pozostałymi wiodącymi branżami regionu są sektor ICT oraz motoryzacja. Marką województwa jest również wysoka jakość życia oraz efektywne wykorzystywanie środków unijnych.

VIVUS Finance

Vivus Finance Sp. z o.o., największy pożyczkodawca internetowy w Polsce, obecny na rynku od 2012 roku. W niespełna 6 lat pozyskał ponad 2 000 000 klientów. Rozwiązania fintech wdrażane przez Vivus Finance wytyczają standardy dla branży i wychodzą naprzeciw potrzebom klientów. Vivus Finance jest członkiem-założycielem Związku Firm Pożyczkowych i odgrywa kluczową rolę w kształtowaniu rynku pożyczkowego w Polsce. Firma jest częścią 4finance Group, działającej na ponad 17 rynkach na całym świecie.

Vision Group

Vision Group jest firmą public relations i public affairs, oferującą kompleksowe usługi doradztwa i realizacji działań public & governmental affairs. Od ponad 10 lat firma zrealizo¬wała ponad 300 udanych projektów dla ponad 100 klientów z Polski i zagranicy. Vision Group specjalizuje się w wielu branżach, m.in. opieka zdrowotna, edukacja, biznes, energe¬tyka, IT i FMCG. Vision Group jest sześciokrotnym laureatem konkursu MAGELLAN AWARDS, organizowanym przez League of American Communications Professionals (LACP).

Vattenfall
Vattenfall jest wiodącą europejską firmą energetyczną, która od ponad 100 lat elektryfikuje przemysł, dostarcza energię do domów oraz modernizuje nasz sposób życia poprzez innowacje i współpracę. Naszym celem jest umożliwienie życia bez paliw kopalnych w ciągu jednego pokolenia. Zatrudniamy 20 000 osób na całym świecie. Vattenfall Wind jest czołowym graczem w morskiej energetyce wiatrowej na całym świecie, a także jedną z wiodących firm w dziedzinie lądowej energetyki wiatrowej.

Żabka

Żabka Polska od 20 lat jest właścicielem największej w Polsce sieci sklepów convenience. Pod względem liczby placówek zajmuje 17 miejsce na świecie. Codziennie 2 miliony klientów odwiedza ponad 5100 sklepów, posiadających bogatą ofertę produktów i usług dodatkowych. Poziom rozpoznawalności marki wśród konsumentów sięga 98%. W działalności społecznej Żabka stawia na rozwój i edukację, odpowiedzialną sprzedaż oraz wspieranie lokalnych społeczności.