Główny Partner Forum Ekonomicznego

Województwo Małopolskie

Małopolska jest jednym z najpiękniejszych i najbardziej atrakcyjnych turystycznie regionów w kraju. To właśnie w województwie małopolskim znajduje się najwięcej parków narodowych, krajowych zasobów wód mineralnych oraz największa liczba polskich obiektów z listy światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. O sile regionu stanowi też jego ogromny potencjał gospodarczy i zaplecze infrastrukturalne oraz konsekwentnie wdrażana strategia jego rozwoju. Opiera się ona na trzech fundamentach: dziedzictwie naturalnym i kulturowym Małopolski, kapitale ludzkim oraz wspieraniu przedsiębiorczości w tzw. branżach przyszłości. Są nimi m.in.: biotechnologia, IT oraz przemysły kreatywne. Nieustannie rozwijana infrastruktura, atrakcyjne warunki inwestowania, a przede wszystkim otwartość na współpracę sprawiają, że region staje się siedzibą wielu międzynarodowych firm.

Działania władz województwa na rzecz rozwoju regionu znajdują uznanie w prestiżowych międzynarodowych konkursach. Tworzenie przyjaznego środowiska dla prowadzenia biznesu, rozwój przedsiębiorczości oraz efektywne wykorzystanie funduszy europejskich zostały docenione przez Komitet Regionów, który uznał Małopolskę – jako jedyne do tej pory polskie województwo – Europejskim Regionem Przedsiębiorczości 2016. Z kolei w konkursie RegioStars 2016 organizowanym przez Komisję Europejską pierwsze miejsce zdobył projekt Akademia Rozwoju Ekonomii Społecznej realizowany przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie. W tym roku o to zaszczytne wyróżnienie walczą dwa projekty województwa – Małopolska Karta Aglomeracyjna oraz nowatorski system bonów na szkolenia, które przedsiębiorcy mogli zdobywać w ramach projektu zrealizowanego przez Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie. Rezultaty poznamy już w październiku.

www.malopolska.plwww.fundusze.malopolska.plwww.businessinmalopolska.com

Partnerzy

Krynica-Zdrój – Miasto Gospodarz Forum Ekonomicznego

Krynica-Zdrój – „Perła Polskich Uzdrowisk” – kurort a także prężnie rozwijające się centrum sportów zimowych, turystyki, rekreacji, imprez kongresowych i kulturalnych. Niepowtarzalna atmosfera, leczniczy klimat, piękno krajobrazu i stale rozbudowywana i unowocześniana infrastruktura hotelarska i około turystyczna; kolej gondolową na Jaworzynę, wyciągi narciarskie, lodowisko, sankostrada, trasy dla turystyki pieszej i rowerowej, a wszystko uzupełnione o restauracje, karczmy i punkty gastronomii. Więcej: www.krynica-zdroj.pl

Amerykańska Izba Handlowa w Polsce

Amerykańska Izba Handlowa w Polsce (AmCham) założona w 1990 roku stała się wiodącym głosem biznesu w Polsce. Reprezentujemy ponad 330 największych inwestorów zagranicznych z różnych sektorów gospodarki, którzy zainwestowali ponad 160 mld złotych i zatrudniają ponad 220 tysięcy osób. Nasze priorytety to rozwój gospodarczy, otwarty dialog pomiędzy biznesem i rządem, oraz zwiększanie konkurencyjności Polski na świecie we współpracy z amerykańskim know-how. Od 2012 roku organizuje z sukcesem „AmCham Diner”.

Britenet Sp. z o.o. 

Britenet to profesjonalny software house oraz partner biznesowy, który zajmuje się leasingiem ekspertów IT. Firma działa od 2006 roku i zatrudnia obecnie ponad 500 specjalistów. Tworzy systemy, które wspierają procesy operacyjne wielu obszarów biznesu oraz sektora publicznego. Britenet trzykrotnie został wybrany Najlepszym Miejscem Pracy IT w Polsce w badaniach AudIT Computerworld – TNS.

Domański Zakrzewski Palinka

Tworzymy największą polską kancelarię prawniczą. Od 25 lat nasi eksperci doradzają polskim i zagranicznym klientom z niemal wszystkich branż gospodarki. Wierzymy, że bliskie relacje przynoszą lepsze rozwiązania, a skuteczność zawdzięczamy ścisłej współpracy z klientami. W utrzymaniu wysokiej pozycji na rynku pomaga nam w wieloletnie doświadczenie w doradztwie przy dużych i złożonych projektach, wprowadzanie nowatorskich rozwiązań oraz praca z bardzo wymagającymi klientami.

Grupa LUX MED 

Grupa LUX MED jest liderem rynku prywatnych usług medycznych w Polsce i częścią międzynarodowej grupy Bupa. Zapewnia pełną opiekę: ambulatoryjną, diagnostyczną, rehabilitacyjną, szpitalną i długoterminową. Pacjenci mają do dyspozycji różnorodne pakiety medyczne lub możliwość wykupienia pojedynczych wizyt. Grupa jest Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.

Grupa Maspex

Maspex jest jedną z największych firm w Europie Środkowo – Wschodniej w segmencie produktów spożywczych z liderską pozycją na rynku soków i napojów, produktów instant i wyrobów zbożowych. W portfolio firmy znajdują się takie marki jak: Tymbark, Kubuś, Lubella, Łowicz, Krakus, Kotlin, Puchatek, Ekland, DecoMorreno, Cremona, La Festa i Plusssz. Grupa przeprowadziła 19 akwizycji. Produkty spółki trafiają do ponad 50 krajów. Przychody ze sprzedaży w 2017 roku wyniosły 4,42 miliarda PLN, z czego 31% stanowi sprzedaż zagraniczna.

Grupa Żywiec

Grupa Żywiec to jeden z czołowych producentów piwa w Polsce posiadający najszersze portfolio 13 stylów piwnych, 12 marek i ponad 40 produktów. Marką flagową firmy jest Żywiec. Do najsilniejszych marek spółki należą też: Heineken, Warka, Desperados i Tatra. Ważną część oferty Grupy Żywiec stanowią piwa regionalne: Królewskie, Leżajsk i Specjal. Firma powiązana jest z Grupą HEINEKEN, największym producentem piwa w Europie.

Instytut Badań Rynkowych i Społecznych

Fundacja Instytut Badań Rynkowych i Społecznych jest dynamicznie rozwijającym polskim instytutem badawczym i najszybciej wzrastającą marką w branży badawczej na polskim rynku. Od 2014 roku działa na terenie całej Polski. Wykonuje zarówno badania ilościowe, jak i jakościowe. Jako organizacja pozarządowa działa na rzecz podnoszenia jakości badań, popularyzacji zawodu badacza, upowszechniania w społeczeństwie wiedzy o stanie i tendencjach zmian opinii społecznej.

KPMG w Polsce

KPMG w Polsce od ponad 25 lat świadczy usługi z zakresu audytu, doradztwa podatkowego, księgowego, rachunkowego oraz doradztwa biznesowego, a stowarzyszona z KPMG w Polsce kancelaria D.Dobkowski sp.k., kompleksowe usługi prawne. Zatrudniamy ponad 1 800 osób w siedmiu biurach zlokalizowanych w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku, Katowicach i Łodzi.

LPP

Firma powstała w Gdańsku. Od ponad 25 lat konsekwentnie inwestuje w swoją działalność. Od małej lokalnej firmy, stała się jedną z najszybciej rozwijających się międzynarodowych firm modowych. Dziś jej produkty dostępne są już w 20 krajach świata. Odnotowuje regularny wzrost sprzedaży i osiąga przychody przekraczające 1,7 miliarda euro rocznie. Od 2001 roku LPP jest notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, a w 2014 roku awansowało do indeksu WIG20.

Mastercard

Mastercard jest firmą technologiczną działającą w globalnym obszarze płatności. Nasza sieć przetwarzania płatności łączy konsumentów, instytucje finansowe, sprzedawców, rządy i przedsiębiorstwa w ponad 210 krajach i terytoriach na całym świecie. Produkty i rozwiązania Mastercard sprawiają, że codzienne czynności związane z zakupami, podróżami, prowadzeniem firmy czy zarządzaniem finansami są dla każdego łatwiejsze, bezpieczniejsze i bardziej efektywne.

mBank

mBank to ikona bankowości mobilnej i jeden z największych banków w Polsce. Od lat uznawany za lidera innowacji wśród instytucji finansowych. Świadczy pełen zakres nowoczesnych usług finansowych dla klientów indywidualnych i firm – od mikroprzedsiębiorstw po największe korporacje, oraz dla instytucji publicznych i administracji. Powstał 32 lata temu, jako firma BRE Bank. Pod nazwą mBank działa od listopada 2013 roku. Dziś obsługuje ponad 5 mln klientów w Polsce, Czechach i na Słowacji.

Miasto Łódź

Łódź jest beneficjentem wielkich inwestycji publicznych: 100 ha Nowego Centrum Łodzi, miliardy złotych w rewitalizację Śródmieścia, tunel średnicowy pełniący funkcję metra – to niektóre z nich. W Łodzi aktywny jest również kapitał prywatny, czego dowodzi niedawno uruchomionych 200 ha terenów przemysłowych w granicach aglomeracji oraz 100 000 m2 nowoczesnej powierzchni biurowej w budowie. Zorganizujemy EXPO Horticultural w 2024 r., młodzieżowe Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w 2024 r.

Polimex Mostostal SA

Polimex-Mostostal SA to jedna z największych polskich firm inżynieryjno-budowlanych. Generalny wykonawca w zakresie budownictwa przemysłowego. Przedsiębiorstwo realizuje specjalistyczne inwestycje w Polsce i za granicą dla branży energetycznej, petrochemicznej oraz ochrony środowiska. Jest producentem i eksporterem konstrukcji stalowych, krat pomostowych oraz zajmuje się cynkowaniem i malowaniem konstrukcji stalowych. Firma działa na rynku od 1945 r. Notowana na GPW w Warszawie od 1997 roku.

Polska Izba Ubezpieczeń

Polska Izba Ubezpieczeń jest organizacją samorządu branżowego reprezentującą wszystkie zakłady ubezpieczeń działające w Polsce. Do podstawowych zadań PIU należy wspieranie ustawodawcy w zakresie kształtowania prawa asekuracyjnego. Izba prowadzi także działania mające na celu zwiększenie świadomości ubezpieczeniowej społeczeństwa oraz prowadzenie wielostronnego dialogu na rzecz rozwoju sektora ubezpieczeń w naszym kraju. Polska Izba Ubezpieczeń działa od 1990 roku.

Pracodawcy Medycyny Prywatnej

Związek Pracodawców Medycyny Prywatnej jest najbardziej aktywnym partnerem społecznym reprezentującym głos i interes prywatnej medycyny w dialogu z rządem i parlamentem w Polsce. Działamy już od dekady, animując środowisko prywatnych świadczeniodawców usług medycznych różnej wielkości. Zrzeszamy kilkadziesiąt podmiotów, wśród których znajdują się m.in. najwięksi liderzy rynku pracowniczych programów zdrowotnych, spółki giełdowe oraz lokalni pracodawcy ochrony zdrowia.

Rothschild Global Advisory

Rothschild & Co jest światowym liderem świadczącym usługi niezależnego doradztwa finansowego. W Polsce i regionie CEE jest obecny od 1990r. Zatrudnia blisko 900 doradców w 40 krajach na świecie. Główne obszary działalności to fuzje i przejęcia, prywatyzacje, pozyskiwanie finansowania, restrukturyzacje, transakcje rynku kapitałowego. Polskie biuro jest częścią zespołu specjalistów pracujących we wszystkich krajach regionu. Rothschild Global Advisory od lat zajmuje pozycje lidera w rankingach doradców M&A (2017 – Nr.1 na świecie wg liczby transakcji).

The Boston Consulting Group Spółka

The Boston Consulting Group jest globalną firmą doradztwa strategicznego. Zatrudnia absolwentów najlepszych uczelni biznesowych i technicznych oraz programów MBA, jak INSEAD czy Harvard Business School. W BCG pomagamy instytucjom w identyfikowaniu szans rozwoju, stawianiu czoła wyzwaniom oraz transformowaniu organizacji. Założone w 1963 r. BCG jest prywatną firmą z 82 biurami w 46 krajach. W Polsce zespół istnieje od 1997 r., kieruje nim zespół Partnerów z Franciszkiem Hutten-Czapskim na czele.

Uzdrowisko Krynica Żegiestów Spółka Akcyjna

Uzdrowisko Krynica-Żegiestów S.A. to 225 lat tradycji lecznictwa uzdrowiskowego i 210 lat doświadczenia w prowadzeniu działalności produkcyjnej. Spółka posiada bazę noclegową w samym sercu kurortu w pokojach 1-, 2- i 3-osobowych o wysokim standardzie. Oprócz pobytów sanatoryjnych uzdrowisko oferuje spotkania kongresowe i biznesowe, wczasy lecznicze oraz turnusy rehabilitacyjne i komercyjne. Wyłączny producent wód leczniczych: Jan, Zuber i Słotwinka oraz naturalnej wody mineralnej „Kryniczanka”.

VIVUS Finance

Vivus Finance Sp. z o.o., największy pożyczkodawca internetowy w Polsce, obecny na rynku od 2012 roku. W niespełna 6 lat pozyskał ponad 2 000 000 klientów. Rozwiązania fintech wdrażane przez Vivus Finance wytyczają standardy dla branży i wychodzą naprzeciw potrzebom klientów. Vivus Finance jest członkiem-założycielem Związku Firm Pożyczkowych i odgrywa kluczową rolę w kształtowaniu rynku pożyczkowego w Polsce. Firma jest częścią 4finance Group, działającej na ponad 17 rynkach na całym świecie.