Główny Partner Forum Ekonomicznego

Województwo Małopolskie

Małopolska jest jednym z najpiękniejszych i najbardziej atrakcyjnych turystycznie regionów w kraju. To właśnie w województwie małopolskim znajduje się najwięcej parków narodowych, krajowych zasobów wód mineralnych oraz największa liczba polskich obiektów z listy światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. O sile regionu stanowi też jego ogromny potencjał gospodarczy i zaplecze infrastrukturalne oraz konsekwentnie wdrażana strategia jego rozwoju. Opiera się ona na trzech fundamentach: dziedzictwie naturalnym i kulturowym Małopolski, kapitale ludzkim oraz wspieraniu przedsiębiorczości w tzw. branżach przyszłości. Są nimi m.in.: biotechnologia, IT oraz przemysły kreatywne. Nieustannie rozwijana infrastruktura, atrakcyjne warunki inwestowania, a przede wszystkim otwartość na współpracę sprawiają, że region staje się siedzibą wielu międzynarodowych firm.

Działania władz województwa na rzecz rozwoju regionu znajdują uznanie w prestiżowych międzynarodowych konkursach. Tworzenie przyjaznego środowiska dla prowadzenia biznesu, rozwój przedsiębiorczości oraz efektywne wykorzystanie funduszy europejskich zostały docenione przez Komitet Regionów, który uznał Małopolskę – jako jedyne do tej pory polskie województwo – Europejskim Regionem Przedsiębiorczości 2016. Z kolei w konkursie RegioStars 2016 organizowanym przez Komisję Europejską pierwsze miejsce zdobył projekt Akademia Rozwoju Ekonomii Społecznej realizowany przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie. W tym roku o to zaszczytne wyróżnienie walczą dwa projekty województwa – Małopolska Karta Aglomeracyjna oraz nowatorski system bonów na szkolenia, które przedsiębiorcy mogli zdobywać w ramach projektu zrealizowanego przez Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie. Rezultaty poznamy już w październiku.

www.malopolska.plwww.fundusze.malopolska.plwww.businessinmalopolska.com

Partnerzy

Krynica-Zdrój – Miasto Gospodarz Forum Ekonomicznego

Krynica-Zdrój – „Perła Polskich Uzdrowisk” – kurort a także prężnie rozwijające się centrum sportów zimowych, turystyki, rekreacji, imprez kongresowych i kulturalnych. Niepowtarzalna atmosfera, leczniczy klimat, piękno krajobrazu i stale rozbudowywana i unowocześniana infrastruktura hotelarska i około turystyczna; kolej gondolową na Jaworzynę, wyciągi narciarskie, lodowisko, sankostrada, trasy dla turystyki pieszej i rowerowej, a wszystko uzupełnione o restauracje, karczmy i punkty gastronomii. Więcej: www.krynica-zdroj.pl

Pusta zakładka. Edytuj stronę aby dodać treść.