Ochrona mienia publicznego przed skutkami klęsk żywiołowych z wykorzystaniem mechanizmu wzajemności w ubezpieczeniach

IV Europejski Kongres Samorządów był doskonałą okazją do zaprezentowania beneficjentom tego wydarzenia oferty ubezpieczeniowej TUW Polskiego Zakładu Ubezpieczeń Wzajemnych. EKS, od kilku już lat, jest miejscem spotkań przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego. Do tegorocznych dyskusji i debat panelowych liderów samorządowych dołączył TUW PZUW.

TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych jest odpowiedzią Grupy PZU na coraz szersze zainteresowanie ubezpieczeniami wzajemnymi, które umożliwiają skuteczne zarządzanie ryzykiem, optymalizację kosztów kontraktów oraz czasu zawierania umów ubezpieczenia dla podmiotów korporacyjnych, szpitali i samorządów. Zgodnie z założeniami strategii ubezpieczyciela z Grupy PZU, samorządy to jeden z podstawowych filarów działalności Towarzystwa. Właśnie w bieżącym roku, TUW PZUW swoją ubezpieczeniową grupę docelową wzbogacił o jednostki samorządu terytorialnego i konsekwentnie, w sposób szczególny i ze zdwojoną energią firma będzie skupiała się na współpracy z tymi podmiotami.

– Stąd nasza obecność tu, w Krakowie, podczas Europejskiego Kongresu Samorządów i stąd organizacja panelu, w którym chcieliśmy przybliżyć Gościom Kongresu tematykę ubezpieczeń wzajemnych – mówi Rafał Kiliński Prezes Zarządu TUW PZUW.

Pod koniec 2017 r. TUW PZUW został ubezpieczycielem Miasta Łodzi na lata 2018-2020. Łódź jest pierwszym tak dużym samorządem w Polsce, który przystąpił do Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych Polskiego Zakładu Ubezpieczeń Wzajemnych.

– Mamy nadzieję, że nasz kontrakt z miastem Łódź będzie dobrym początkiem współpracy z największymi samorządami w Polsce. W roku 2018 i kolejnych, chcemy pokazywać, że w modelu wzajemności członkowskiej drzemie na polskim rynku jeszcze wiele niewykorzystanej mocy i okazji do profesjonalnej współpracy, w tym z jednostkami samorządu terytorialnego – konkluduje prezes Rafał Kiliński.

W ramach EKS TUW PZUW  był organizatorem panelu pt. Ochrona mienia publicznego przed skutkami klęsk żywiołowych z wykorzystaniem mechanizmu wzajemności w ubezpieczeniach.

Udział Towarzystwa w Kongresie to także objęcie patronatem branżowym gali wręczenia nagród najlepszym samorządowcom w Polsce.