Obywatel w e-państwie. Jak profesjonalnie budować e-administrację?

Podczas 13 Forum Europa-Ukraina odbywającego się w Rzeszowie w dniach 4-5 lutego jego goście będą mieli wyjątkową okazję posłuchać dyskusję o e-administracji i o tym jak najlepiej dygitalizować procesy związane z codziennymi sprawami obywatelskimi tak aby nie tylko ułatwić ale też przyśpieszyć czas oczekiwania na ich zrealizowanie.

Nie jest tajemnicą, że technologie cyfrowe i umiejętności ich obsługi odgrywają kluczową rolę w obecnym świecie. Wymuszają one także zmiany w systemie zarządzania państwem. W szczególności dotyczy to sfery usług społecznych realizowanych przez władze publiczne. Celem staje się stworzenie „państwa w smartfonie”, co stawia wiele wyzwań przed zarówno obywatelami jak i samą administracją państwową oraz różnymi instytucjami edukacyjnymi.

Podczas dyskusji zatytułowanej „Obywatel w e-państwie. Jak profesjonalnie budować e-administrację?” goście będą mieli okazję posłuchać wybitnych specjalistów w tej dziedzinie. Są to między innymi: Mykhailo Fedorov, minister transformacji cyfrowej Ukrainy oraz Marek Zagórski – ministra cyfryzacji w rządzie Mateusza Morawieckiego. Będą im towarzyszyć: Tomas Matraia – dyrektor firmy The AdWisers z Włoch oraz Darti Malaj – specjalista ds. e-zamówień z Agencji Zamówień Publicznych Albanii. Serdecznie zapraszamy!