Norbert Kurilla, sekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska Republiki Słowackiej gościem II Forum Słowackiego

Sekretarz Stanu w Ministerstwie Środowiska Republiki Słowackiej na II Forum Słowackim o tym, jak walczyć o czyste środowisko

Norbert Kurilla objął urząd sekretarza stanu w Ministerstwie Środowiska Słowacji w marcu 2016 roku. Jest odpowiedzialny za tworzenie  polityk środowiskowych i klimatycznych, w tym międzynarodowych i unijnych.

Jest także wiceprezesem Zielonego Programu Działań OECD Green Action Task Force Programme. Jest absolwentem międzynarodowych stosunków gospodarczych (tytuł M. A.) oraz stosunków międzynarodowych (tytuł Ph. D.). W latach akademickich i zawodowych szkolił się m.in. na Uniwersytecie Sejong w Korei Południowej,  a także w  Dreźnie, Niemczech, Uniwersytecie Gent w Belgii, UNEP w Kenii, Clingendael Institute w Holandii i w  Europejskim Instytucie Administracji Publicznej w Belgii.

Uczestnicy panelu Wspólny cel – czyste środowisko, w którym weźmie udział minister Kurilla, będą dyskutować o tym, jak skutecznie chronić zasoby naturalne i jakie działania – z ich perspektywy – najpilniej trzeba podjąć.

źródło: Twitter Norbert Kurilla