Nagrody dla Inwestycji oraz Inwestora Roku 2018 wręczone podczas 11. Forum Inwestycyjnego w Tarnowie!

Pierwszy dzień 11. Forum Inwestycyjnego w Tarnowie zwieńczyła uroczysta gala, podczas której wręczono statuetki dla najlepszej inwestycji oraz inwestora 2018 roku. Laureatem w tej pierwszej kategorii została firma przewozowa FlixBus, która połączyła się z dobrze znanym na rodzimym rynku Polskim Busem.

FlixBus jest największym w Europie operatorem dalekobieżnych połączeń autobusowych, oferującym blisko 250 000 połączeń dziennie do ponad 1 700 lokalizacji w 27 krajach w Europie. Celem firmy jest zapewnienie wygodnych, dostępnych cenowo i łatwych do zarezerwowania przewozów autobusowych. Znaczną część sukcesu FlixBusa można przypisać cyfryzacji i innowacjom produktowym, które będą udoskonalane w najbliższych miesiącach. Szczególny nacisk będzie położony na rozwój aplikacji mobilnej FlixBus oraz opcji rezerwacji miejsc.

– Inwestycja FlixBusa w polski rynek daje wiele nowych możliwości nie tylko dla pasażerów, ale także dla polskich firm transportowych. Nasz model biznesowy opiera się na ścisłej współpracy z lokalnymi przewoźnikami – zwykle rodzinnymi firmami, których sukces budowany jest przez pokolenia. Dzięki FlixBusowi zyskują oni możliwość długoterminowego wzrostu w ramach silnej i innowacyjnej marki komentuje Kamila Zalewska, Senior Business Development Manager FlixBus PolskaNagroda „Inwestycja Roku” potwierdza naszą ogromną motywację do kreowania przyszłości transportu i mobilności w Polsce. Cieszymy się, że tym samym możemy przyczyniać się do rozwoju polskiej gospodarki transportowej.

Inwestorem Roku uznana została spółka TDJ S.A. Celem firmy jest podnoszenie wartości przejmowanych podmiotów poprzez ich restrukturyzację i optymalizację działalności. Firmy z portfolio TDJ posiadają pięć oddziałów zagranicznych, w szesnastu krajach zlokalizowane są ich przedstawicielstwa, a ich produkty i usługi trafiają na rynki ponad 40 krajów na wszystkich kontynentach. Niech potwierdzeniem tych słów będzie także jedna liczba – 1,6 miliarda – złotych. Tyle wyniosła sprzedaż eksportowa przedsiębiorstw Grupy TDJ na przestrzeni ostatnich trzech lat.

– TDJ inwestuje w innowacyjne, technologiczne startupy o globalnym potencjale. Koncentruje się na spółkach w fazie wczesnego wzrostu oraz wzrostu, ale w przypadku ciekawych projektów inwestuje również na etapie seed. Firma zajmuje się również lokowaniem kapitału w aktywa finansowe, zakładając krótkoterminowy okres zaangażowania. Dodatkowo inwestuje w akcje dojrzałych spółek, zawsze obejmując pakiety kontrolne – mówi Marcin Zachowicz, dyrektor komunikacji TDJ.

Jutro (17 kwietnia) drugi dzień 11. Forum Inwestycyjnego. Zdominują go start-upy. Najlepszy z nich dostanie nagrodę 100 tysięcy złotych od Instytutu Studiów Wschodnich – organizatora Forum Ekonomicznego w Krynicy oraz Miasta Tarnowa. Laureaci będą mogli się zaprezentować podczas Startup Session Elite na XXVIII Forum Ekonomicznym w Krynicy – zwycięzca konkursu Startup Award, 6 startupów wybranych przed Komisję Ekspercką oraz 1 wybranego przez publiczność. Dodatkową nagrodą jest grant na 25 000 dolarów od partnera firmy Microsoft, a także zaproszenie do programu akceleracyjnego w Startberry oraz dostęp do zasobów sztucznej inteligencji w chmurze Microsoft Azure. Dodatkową nagrodę dla młodych wynalazców z Małopolski przygotował gospodarz Forum Inwestycyjnego – Prezydent Tarnowa Roman Ciepiela. Dwa najlepsze z nich będą mogły zaprezentować się podczas podobnych kongresów w Monachium i Hanowerze.