Na IV Forum Przemysłowym w Karpaczu wystąpi Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Dolnośląskiej

Filharmonia Dolnośląska w Jeleniej Górze – instytucja z ponad 50-cio letnią historią, jedyna w swoim rodzaju instytucja kulturalna w Polsce. Nie ma bowiem innej w Polsce orkiestry symfonicznej rezydującej na co dzień w samym centrum turystycznego regionu. Otoczona Karkonoszami Jelenia Góra i cały region leżący na styku trzech państw – Czech, Niemiec i Polski – to wszystko sprawia, że trudno o inne miejsce w którym łączy się tak wiele wpływów i inspiracji.

Założona w 1964 roku, przechodziła wiele zmian. Najpierw jako orkiestra miejska, powstała w oparciu o miejscowych muzyków, od początku dbała o ich rozwój, a przede wszystkim o rozwój swojej publiczności. Po zmianach roku 1989 stała się instytucją wojewódzką, już wtedy mogąc pochwalić się współpracą z największymi osobowościami polskiej kultury.

Orkiestra symfoniczna Filharmonii Dolnośląskiej to zespół, który swoją markę buduje w oparciu o szeroki repertuar symfoniczny, jak i o realizację wielkich wydarzeń koncertowych. Orkiestra występuje również poza Jelenią Górą oraz poza granicami Polski – koncerty w Czechach, w Niemczech, na Ukrainie są szansą na pokazanie jej potencjału.