Minister spraw zagranicznych i handlu Węgier – Péter Szijjártó gościem Forum Ekonomicznego

Już w przyszłym tygodniu w Krynicy Zdrój odbędzie się XXIX edycja Forum Ekonomicznego. Jak co roku uzdrowisko zostanie odwiedzone przez najważniejszych polityków z całej Europy. Wśród nich będzie minister spraw zagranicznych i handlu Węgier – Péter Szijjártó.

Na początku września w Krynicy Zdroju odbędzie się ponad 250 rozmów o gospodarce, współpracy międzynarodowej i polityce regionów. W dyskusji udział wezmą najważniejsi politycy i szefowie globalnych przedsiębiorstw. Jednym z gości będzie Péter Szijjártó – minister spraw zagranicznych Węgier.

Minister Szijjártó to zwolennik prawicowych idei. Pragnie, aby jego kraj był opartym na tradycji narodowej. Często zabiera głos w sprawach związanych z przyjmowaniem uchodźców. Szczególną wagę przykłada do ochrony bezpieczeństwa swojego kraju. Wierzy w jedność i siłę Unii Europejskiej. Ważne jest dla niego dbanie o los chrześcijan na Bliskim Wschodzie. Jest orędownikiem nawiązywania współpracy międzynarodowej na zasadzie korzyści handlowych.

Działa politycznie od 2002 roku, kiedy został posłem do parlamentu z ramienia partii Fidesz. W latach 2006-2010 pełnił funkcję dyrektora ds. komunikacji Fidesz, a w latach 2010-2012 rzecznika premiera. Następnie zajął stanowisko ministra stanu ds. zagranicznych i zewnętrznych stosunków gospodarczych Kancelarii Premiera. Od 2014 roku pełni obecne stanowisko.