Minister ochrony środowiska Litwy – Kęstutis Navickas kolejnym potwierdzonym gościem tegorocznego Forum Ekonomicznego w Krynicy

Kęstutis Navickas to litewski polityk i działacz organizacji pozarządowych, przewodniczący litewskiej koalicji organizacji ekologicznych.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Stanowisko ministra ochrony środowiska w gabinecie Sauliusa Skvernelisa  objął w grudniu 2016 r. Wcześniej pracował min. w instytucjach edukacyjnych i kulturalnych. Następnie pełnił szereg funkcji w organizacjach ekologicznych min. w Bałtyckim Forum Środowiskowym, gdzie w latach 2006-2016, był ekspertem do spraw zrównoważonego rozwoju oraz zastępcą dyrektora.

Minister Navickas w 1994 r. ukończył studia historyczne na Uniwersytecie Wileńskim. W 2009 r. uzyskał tytuł magistra w dziedzinie administracji i zarządzania na Uniwersytecie Michała Römera w Wilnie.

Szef litewskiego resortu ochrony środowiska weźmie udział w panelu pt. „Dyplomacja klimatyczna w XXI wieku”. Zaproszeni goście będą dyskutowali najważniejsze zagadnienia dotyczące możliwych kierunków prowadzenia polityki klimatycznej. Podejmą również próby odpowiedzi na pytanie, jak złagodzić negatywne skutki zmian klimatu?