Minister Henryk Kowalczyk uczestnikiem Forum Ekonomicznego w Krynicy

Henryk Kowalczyk, minister środowiska w obecnym rządzie Prawa i Sprawiedliwości, będzie uczestnikiem tegorocznego Forum Ekonomicznego w Krynicy Zdrój.

źródło: Money.pl

Minister Kowalczyk weźmie udział między innymi w panelu pod tytułem Dyplomacja klimatyczna w XXI wieku. Podczas dyskusji, Henryk Kowalczyk wraz ze słowackim i litewskim ministrem środowiska zmierzą się z ważnym problemem, jakim jest zmiana klimatu. Do końca tego stulecia średnia temperatura na Ziemi może wzrosnąć o 5 stopni Celsjusza w porównaniu z poziomem sprzed epoki przemysłowej.

Co zrobić, żeby uniknąć ocieplenia klimatu? Jak złagodzić negatywne skutki, które niosą za sobą gwałtowne zmiany klimatu? Czy wspólna polityka klimatyczna może być sposobem na zacieśnienie relacji krajów sąsiedzkich? Jak pogodzić sprzeczne interesy gospodarcze państw, tak żeby chronić przyrodę? Henryk Kowalczyk będzie próbował znaleźć wraz z resztą dyskutantów odpowiedzi na tak postawione pytania.

Henryk Kowalczyk to polski polityk i samorządowiec, od 2005 roku związany z partią Prawo i Sprawiedliwość. Poseł na Sejm V, VI, VII i VIII kadencji, w latach 2006–2007 sekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, od 2015 minister w rządach Beaty Szydło oraz Mateusza Morawieckiego. W latach 2015–2018 członek Rady Ministrów, a także przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów, w 2016 p.o. ministra skarbu państwa, a od 2018 minister środowiska.