„Miłość w dużych miastach – czyli korpo i tradycja”, spektakl krakowskiego Teatru Komedia

Program kulturalny Forum Ekonomicznego to nierozerwalna część konferencji, za którą od wielu lat organizatorzy są chwaleni przez wszystkich gości. Jego różnorodność to wyróżnik na skalę wszystkich polityczno-biznesowych spotkań w tej części Europy. Znajdują się w nim wystawy, koncerty a nawet pokazy kulinarne. W tym roku gości zobaczą też sztukę teatralną.

Miłość w dużych miastach – czyli korpo i tradycja to komedia obyczajowa z wątkami historycznymi przygotowana przez krakowski Teatr Komedia.

Młode małżeństwo z małego miasteczka. Ona (Violetta) – zdecydowana, przedsiębiorcza, wykształcona za granicą. On (Mietek) – mąż Violetty, kochający przyrodę i zdrowy tryb życia, maratończyk. Na jej życzenie przenoszą się do stolicy. Ona podejmuje pracę w korporacji, on zatrudnia się jako kurier. Jej odpowiada życie w Warszawie, on chciałby wrócić do rodzinnego miasteczka. Ojciec Mietka, z zawodu kolejarz, z pasji aktor amator i Stefan (ojciec Violetty), lokalny biznesmen i sponsor Teatru Kolejarza, z grupą lokalnych zapaleńców przygotowują przedstawienie o Legionach Polskich i Marszałku Józefie Piłsudskim.

W trakcie spektaklu śpiewane są fragmenty pieśni Legionów Polskich z mile widzianym udziałem publiczności.

Autor: Jan Jakub Należyty, scenografia i kostiumy: Małgorzata Żukrowska-Należyty.