Media o Rankingu

Od pierwszej edycji Ranking Finansowy Samorządu Terytorialnego w Polsce cieszy się dużym zainteresowaniem mediów. Poniżej prezentujemy kilka wycinków prasowych o Rankingu.

 

Rzeczpospolita

Czy wsparcie finansowe ze strony władz centralnych wystarcza samorządom? Nad tymi kwestiami zastanawiali się uczestnicy debaty zorganizowanej przez „Rzeczpospolitą” z okazji ogłoszenia wyników Rankingu Finansowego Samorządu Terytorialnego w Polsce, w którym przeanalizowano finanse 2 790 polskich gmin, miast i powiatów.

26 czerwca 2020 r.

PAP. Serwis Samorządowy

Ranking Finansowy Samorządu Terytorialnego w Polsce to jedyna analiza obejmująca wszystkie samorządy. Do jej opracowania ekonomiści wykorzystali oficjalne materiały składane przez samorządowców pod rygorem odpowiedzialności prawnej. Dlatego zestawienie jest pełne, obiektywne i apolityczne.

28 czerwca 2020 r.

Gazeta Wyborcza. Olsztyn

Podolsztyńska gmina jedną z najlepszych w Polsce pod względem zarządzania finansami. Stawiguda znalazła się w czołówce gmin w kraju, jeżeli chodzi o zarządzenie finansami w 2019 r. Tak wynika z rankingu Fundacji Instytutu Studiów Wschodnich.

17 czerwca 2020 r.

Forbes

Co łączy malutką Dobrą Szczecińską z wielką Warszawą? Wygrana w Rankingu Finansowym Samorządu Terytorialnego w Polsce za 2018 r., który został zaprezentowany na V Europejskim Kongresie Samorządów.

9 kwietnia 2019 r.

 

Portal samorządowy

Dobra Szczecińska w kategorii gmin wiejskich, Konstancin-Jeziorna wśród gmin miejsko- wiejskich, Podkowa Leśna wśród gmin miejskich, Warszawa wśród miast na prawach powiatu oraz powiat poznański w gronie powiatów to liderzy Rankingu Finansowego Samorządu Terytorialnego w Polsce za rok 2018.

8 kwietnia 2019

 

PAP. Serwis Samorządowy

Przedstawiamy pełne wyniki Rankingu Finansowego Samorządu Terytorialnego opracowanego przez ekspertów z m.in. krakowskiej RIO i Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Ranking został opracowany w podziale na 5 kategorii: gminy wiejskie, gminy miejsko-wiejskie, gminy miejskie, miasta na prawach powiatu i powiaty ziemskie.

30 kwietnia 2018 r.

 

Częstochowa. Nasze Miasto

Częstochowa została sklasyfikowana na wysokim 10. miejscu wśród miast na prawach powiatu w rankingu finansowym samorządów, który na IV Europejski Kongres Samorządów przygotowali eksperci z krakowskich uczelni i Regionalnej Izby Obrachunkowej w Krakowie.

11 maja 2018 r.

Sądeczanin

Jedyny taki ranking. Ekonomiści wzięli pod lupę finanse lokalnych samorządów. Jak lokalne władze gospodarują pieniędzmi? Kto jest prymusem, a kto jest w ogonie? Odpowiedź na to pytanie znają ekonomiści najlepszych polskich uczelni, którzy opracowali raport na ten temat. Jego wyniki zostaną zaprezentowane za kilka dni podczas Europejskiego Kongresu Samorządów.

4 kwietnia 2019 r.

Money.pl

Kto najlepiej zarządza w kraju pieniędzmi? Poznajcie najbardziej gospodarne gminy. Kobierzyce, Dziwnów, Gliwice, Legionowo i powiat pruszkowski – to liderzy na samorządowej mapie kraju. Znamy wyniki Rankingu finansowego samorządu terytorialnego w Polsce za 2016 rok.

1 maja 2018 r.

 

W Gospodarce.pl

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie ze wsparciem naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego stworzył specjalny ranking, którego celem jest prezentacja samorządów, najlepiej zarządzających powierzonymi im pieniędzmi. Ranking zaprezentowano w trakcie V Europejskiego Kongresu Samorządów.

8 kwietnia 2019 r.