Media o 10. Forum Inwestycyjnym

Wydarzenie zdominowali młodzi innowatorzy. Uczestniczący w dyskusjach przedstawiciele rządu podkreślali, że zapał startupowców nie może przegrywać z niechęcią urzędników. W trakcie imprezy odbyły się prezentacje 70 startupów. Reprezentowały one najróżniejsze branże, od fintech i aplikacji medycznych, poprzez roboty, po systemy magazynowania. Zygmunt Berdychowski, organizator Forum w Tarnowie, podkreślał, że tegoroczna impreza jest rekordowa. – W tym roku w naszym startupowym konkursie bierze udział 112 innowacyjnych firm, to o 100 proc. więcej niż w roku ubiegłym – mówił.

Konkurs Startup Award organizowany po raz trzeci z myślą o osobach kreatywnych, szukających środków na realizację swoich nowatorskich pomysłów. Celem konkursu jest promowanie najlepszych praktyk z dziedziny innowacji. Do tegorocznej edycji zgłosiło się 112 innowacyjnych firm z Polski, Ukrainy, USA oraz Słowacji. Projekty wyselekcjonowane zostały przez analityków Startup HUB Poland. Partnerem Konkursu Startup Award 2017 był PKN ORLEN.

Organizator Forum Zygmunt Berdychowski przyznaje, że budowa marki i takiego poczucia, że w Tarnowie trzeba być, jest procesem, który na pewno będzie trwał wiele lat. „Kiedy zaczynaliśmy organizację Forum Ekonomicznego w Krynicy, nasze zaproszenie przyjęło sto kilkadziesiąt osób. Dzisiaj cała Krynica ma zajęte wszystkie noclegi, a te kilka tysięcy osób, które tam co roku przyjeżdża zostawia spore pieniądze w trakcie pobytu w Krynicy. Czy z Tarnowem będzie inaczej? Myślę, że wszystko zależy od nas i że jesteśmy na początku pewnej drogi” – mówi.

W Tarnowie rozpoczęło się X Forum Inwestycyjne. Przedsiębiorcy i samorządowcy z Europy i Azji dyskutują o nowych technologiach, systemach zarządzania i ich praktycznym zastosowaniu. Te rozmowy mogą mieć bardzo wymierny skutek – autorzy najbardziej innowacyjnych pomysłów na biznes mogą liczyć na 100 tys. zł, a studenci – konstruktorzy robotów na 10 tys. zł.

Forum to także Startup Stage – miejsce, gdzie osoby, które tworzą lub chcą stworzyć swój biznes w oparciu o innowacyjne podejście, pogłębią swoją wiedzę, poznają praktyczne narzędzia oraz znajdą inspiracje do działania.

Formuła konferencji przewiduje dyskusje panelowe z udziałem przedstawicieli świata nauki, biznesu, polityki oraz prezentacje praktycznego zastosowania rozwiązań innowacyjnych w biznesie. Rozwiązania te zaprezentują zarówno startupowcy, jak i przedstawiciele największych firm doradczych, sektora IT i koncernów przemysłowych.

Forum Inwestycyjne w Tarnowie to platforma wymiany poglądów oraz miejsce spotkań inwestorów z Polski i z Europy Środkowo-Wschodniej, przedstawicieli rządów i parlamentów, reprezentantów biznesu, założycieli startupów, ekspertów, naukowców i innowatorów. Technologie finansowe (FinTech), nowe technologie w energetyce i w służbie zdrowia, nowoczesne systemy zarządzania w przedsiębiorstwach – to wiodące tematy podczas 10. Forum Inwestycyjnego, które odbędzie się w Tarnowie w dniach 24-25 kwietnia pod hasłem „Ludzie – Technologie – Zarządzanie”.

Celem Startup Award 2017 jest promowanie najlepszych praktyk z dziedziny innowacji. W tym roku zapraszamy do udziału w konkursie przedsiębiorców z innowacyjnymi pomysłami, zespoły projektowe, osoby niezależne i kreatywne, ekspertów od nowych technologii.

Organizatorzy dają też możliwość znalezienia inwestora dla realizacji własnego projektu, nawiązania kontaktów biznesowych. Nie do przecenienia będzie też pomoc mentorów (także międzynarodowych) oraz feedback od ekspertów oraz inwestorów. Ważną formą promocji będzie też możliwość występu na XXVII Forum Ekonomicznym w Krynicy, w którym uczestniczy ponad 3 000 gości z ponad 60 krajów – liderów życia politycznego, gospodarczego i społecznego z Europy, Azji i Stanów Zjednoczonych.

„Warto brać udział w Konkursie Robot Show. Ponadto, czymś, co może okazać się nagrodą jeszcze ważniejszą, niż nagroda pieniężna, jest możliwość nawiązania kontaktów z przedstawicielami przemysłu, do których cały czas chcemy dotrzeć” – powiedział autor zwycięskiego robota po zakończeniu 10. Forum Inwestycyjnego w Tarnowie.

Wśród gości 10. Forum Inwestycyjnego będą reprezentanci liderów polskiego rynku, m.in Dawid Klimczak, Prezes Zarządu, Enea Trading Sp. z o.o., Rafał Soja, Prezes Zarządu, TAURON Sprzedaż sp. z o.o., Arkadiusz Wiśniewski, CEE Analytics – Dyrektor Centrum Kompetencji, IBM Polska, Zygmunt Łopalewski, Rzecznik, Whirlpool Corporation, Paweł Śliwa, Wiceprezes Zarządu ds. Innowacji, PGE Polska Grupa Energetyczna S.A., Thomas Hajek, Dyrektor Generalny, Fabryka Samochodów Elektrycznych FSE oraz Janusz Homa, CEO, Ardigen S.A.