Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl zaprasza na X Forum Europa – Ukraina

Szanowni Państwo,

To dla nasz zaszczyt i wielka radość, że Forum Europa – Ukraina odbędzie się w G2A Arenie – Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Województwa Podkarpackiego.

Nasz region sąsiaduje z Ukrainą. Współpraca z naszymi ukraińskimi partnerami układa się bardzo dobrze. Ale Podkarpacie ma więcej atutów. Przede wszystkim plasuje się w czołówce innowacyjnych województw w kraju. To świetnie rozwijający się przemysł, to znakomite walory turystyczne czyli Bieszczady i Roztocze, to w końcu  mieszkańcy przywiązani do tradycyjnych wartości.

Uważam, że organizatorzy dokonali najlepszego wyboru. Zrobimy wszystko aby wszyscy uczestnicy tej prestiżowej imprezy z takim właśnie przekonaniem opuszczali Podkarpacie.

Miejsce w którym odbędzie się kongres jest kwintesencją całego regionu. Centrum Wystawienniczo-Kongresowe G2A Arena to duży i nowoczesny obiekt idealny do organizacji targów, wystaw, kongresów i dużych konferencji biznesowych. To inwestycja samorządu województwa podkarpackiego, która kosztowała ponad 150 mln zł. Projekt zrealizowano w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej. Lokalizację dla tej okazałej budowli wybrano nieprzypadkowo.

Tu bije serce podkarpackiego biznesu. Obok centrum znajduje się Park Naukowo-Technologiczny Aeropolis ze Specjalną Strefą Ekonomiczną oraz Inkubatorami Przedsiębiorczości tworząc idealne miejsce dla rozwoju zarówno małych, średnich firm, jak i dużych przedsiębiorstw. W przyszłości chcemy aby bliskim sąsiedztwie powstało centrum popularyzacji nauki. Wokół centrum powstało mnóstwo hal produkcyjnych firm z sektora lotniczego, motoryzacyjnego czy IT. Tuż obok G2A Areny lądują samoloty w Porcie Lotniczym w Jasionce, a znakomitą komunikację zapewnia bezpośrednie sąsiedztwo autostrady A4.

Zapraszam do zawsze gościnnego Podkarpacia.

Władysław Ortyl

Marszałek Województwa Podkarpackiego – Współorganizatora X Forum Europa – Ukraina