Marszałek województwa dolnośląskiego – Cezary Przybylski, gościem IV Forum Przemysłowego

Potencjał współpracy po obu stronach, polskiej i czeskiej, granicy oraz kwestie samorządu, który coraz mocniej inwestuje na rynku to tematy, w których głos podczas IV Forum Przemysłowego w Karpaczu zabierze marszałek województwa dolnośląskiego – Cezary Przybylski.

W panelu: Samorząd jako inwestor o rosnącym znaczeniu na rynku rozmawiał będzie między innymi z: prezydentem Stalowej Woli – Lucjuszem Nadbereżnym, dyrektorem generalnym Karkonoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego Hubertem Papajem i Justyną Weber – doradcą do spraw migracji Urzędu Miasta Monachium.

Z kolei w dyskusji: Potencjał transgranicznej współpracy polsko-czeskiej, która odbędzie się w ramach Forum Polsko-Czeskiego wymieni swoje poglądy z: Bartoszem Bartniczakiem z Europejskiego Ugrupowania Współpracy Terytorialnej NOVUM, Romanem Klimą, który pracuje jako ekspert ds. czesko-polskiej współpracy regionalnej w Radzie Województwa Hradec Králove, wojewodą Kraju Libereckiego w Czechach – Karolem Putą i Radosławem Roszkowskim – prezesem zarządu Stowarzyszenia Gmin Polskich Euroregionu Pradziad.

Cezary Przybylski pełni funkcję marszałka województwa dolnośląskiego od 2014, choć jego działalność w samorządzie rozpoczęła się już w latach 90′ – dwukrotnie był między innymi starostą powiatu bolesławieckiego. Jest członkiem Komitetu Monitorującego Regionalny Program Operacyjny dla Województwa Dolnośląskiego. Angażuje się w działalność na rzecz edukacji (przez wiele lat był nauczycielem i dyrektorem szkoły), rozwoju gospodarczego oraz kultury.