Mario Baldassarri gościem XXVII Forum Ekonomicznego

Włoski polityk i ekonomista Mario Baldassarri weźmie udział w XXVII Forum Ekonomicznym w Krynicy. Podczas Forum Mario Baldassarri zaprezentuje najważniejsze myśli zawarte w jego najnowszej książce zatytułowanej  „Le radici europee della crisi europea, le radici italiane della crisi italiana”, czyli „Europejskie korzenie kryzysu europejskiego, włoskie korzenie kryzysu włoskiego”.

W swojej publikacji, na podstawie analizy danych ekonomicznych z okresu 2002-2014, prof. Baldassarri wnioskuje, że kryzys gospodarczy na Starym Kontynencie był spowodowany błędami w zakresie polityki monetarnej, popełnionymi w samej Europie. Druga część książki poświęcona jest prognozom dotyczącym gospodarki światowej, europejskiej i włoskiej.

Mario Baldassarri był wiceministrem Gospodarki i Finansów w latach 2001-2006 oraz przewodniczącym Komisji Finansów we włoskim Senacie w latach 2006-2013. Jako ekonomista doradzał wielu prestiżowym firmom i instytucjom. Ma na swoim koncie liczne publikacje. Wykładał na wielu włoskich uczelniach.