Kwestie ochrony zdrowia podczas X Forum Europa – Ukraina

W ramach ścieżki Integracja Europejska i Reformy w dniu 28 stycznia odbędzie się panel „Leczenie pacjentów z Europy Środkowo-Wschodniej – korzyści dla obu stron„. Opieka kardiologiczna, rehabilitacja pozawałowa i inne specjalistyczne terapie, a także opieka nad seniorami z Europy Środkowo – Wschodniej, to jedne z zagadnień dotyczące dyskusji nad perspektywami współpracy z Ukrainą w kontekście rozwoju medycyny i obsługi pacjentów z zagranicy.

Podczas dyskusji panelowej przyjrzymy się korzyściom wynikającym ze współpracy z Ukrainą, wzorując się na dobrych przykładach a także szansach na rozwój ochrony zdrowia w Polsce.

Panel moderuje Witold Laskowski, dziennikarz, Prezes Zarządu Służby Zdrowia Sp. z o.o. Wśród Gości Honorowych znajdują się Mykola Shpakovskyi, Dyrektor Generalny UKRMEDSTAR oraz Igor Torski, Wicerezes Ukrainian Association of Medical Tourism.

W dyskusji wezmą udział: Prof. Adam Witkowski – Kierownik Kliniki Kardiologii i Angiologii Interwencyjnej Instytutu Kardiologii w Warszawie-Aninie, Prof. Jarosław Wójcik, Klinika Kardiologii, Samodzielny Publiczny Szpital nr 4 w Lublinie, Janusz Solarz – Dyrektor, Kliniczny Szpital Wojewódzki Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie, Stanisław Kruczek  – Członek Zarządu, Zarząd Województwa Podkarpackiego, Kazimierz Gołojuch, Poseł na Sejm RP, Podkarpacie, Barbara Zych, Kierownik, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej, Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy oraz Marcin Pilarski, Dyrektor, Regionalne Centrum Edukacji w Nisku

Partnerem panelu jest firma Eleven Zett Productions.