Koncert AUKSO – Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy pod dyrekcją Marka Mosia oraz Kasi Moś z zespołem

Podczas wieczoru inauguracyjnego wystąpi AUKSO Orkiestra Kameralna Miasta Tychy, której towarzyszyć będzie reprezentantka Polski na 62. Konkursie Eurowizji – Kasia Moś.

W programie koncertu usłyszymy utwory Adama Wrońskiego, kompozytora nazywanego „krynickim Straussem”. Polka „Wspomnienie z Krynicy” oraz dwa Walce ze zbioru „Pamiątka z Krynicy” zostały opracowane specjalnie na ten wieczór przez Wiesława Świderskiego. Ponadto w programie „Libertango” Astora Piazzoli, „Plink Plank Plunk” Leroy’a Andersona oraz „Orawa” Wojciecha Kilara. W drugiej części wieczoru do orkiestry dołączy Kasia Moś z zespołem, która wykona utwory: „Body”, „Break”, „Strep”, „Natural Woman”, „Pryzmat”, „Flashlight” oraz „Highway to hell”.

AUKSO – Orkiestra Kameralna Miasta Tychy

W 1998 roku grupa absolwentów Akademii Muzycznej w Katowicach wspólnie z Markiem Mosiem, wybitnym skrzypkiem, dyrygentem i kameralistą, powołała do życia orkiestrę, która miała być dla nich czymś więcej niż miejscem pracy – bardziej obszarem artystycznych poszukiwań i twórczego rozwoju. Obecnie jest jedną z najlepszych orkiestr kameralnych w Europie, niekwestionowanym liderem zespołów tego rodzaju w Polsce i wizytówką Polski w świecie.

Kasia Moś – reprezentantka Polski na 62. Konkursie Piosenki Eurowizji w 2017 roku. Absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Brała udział w wielu festiwalach, m.in.: Spring Break, Top Trendy, Woodstock czy Festiwal w Opolu. W 2015 roku wydała swój debiutancki album „Inspiration”, obecnie pracuje nad kolejnym. W 2018 roku nakładem wydawnictwa Agora ukazał się album „Retro” Jerzego Maksymiuka i Janusza Olejniczaka, na którym gościnnie zaśpiewała kilka utworów.

Zespół wystąpi w składzie: Kasia Moś – śpiew, Mateusz Moś – skrzypce, śpiew, Mateusz Kołakowski – instrument klawiszowy, Maciek Magnuski – gitara basowa, moog, Tomasz Mądzielewski – perkusja.

Koncert przygotowano we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.