Kim są goście Forum Ekonomicznego w Krynicy?


27.06.2017 – Biuro Prasowe

Blisko 60% uczestników ubiegłorocznego Forum Ekonomicznego w Krynicy to goście z zagranicy. Dane statystyczne Biura Organizacyjnego potwierdzają, że jest to największa konferencja międzynarodowa w Europie Środkowo-Wschodniej.

W ubiegłorocznym Forum Ekonomicznym w Krynicy wzięło udział ponad 3,5 tys. gości. Warto podkreślić, że jedynie 40% z nich reprezentowało Polskę, zaś 60% – zagranicę. Z państw Europy Zachodniej pochodzi 22% uczestników zeszłorocznych krynickich spotkań, z krajów Europy Środkowo-Wschodniej – 17%, Europę Wschodnią reprezentowało 12% gości, Azję – 5%, a USA – 3%.

W ubiegłorocznych krynickich obradach uczestniczyli reprezentanci 62 krajów, jest to powtórzenie rekordu z lat 2009 i 2016. Liczba państw reprezentowanych na Forum Ekonomicznym w Krynicy od 1992 roku wzrosła o ponad 15 razy: w 1992 roku było ich zaledwie 4.

Co piąty gość XXVI Forum Ekonomicznego reprezentował sektor energetyczny (21%), bankowość, finanse i branżę ubezpieczeniową reprezentowało 16% gości – tyle samo, co świat mediów. Udział przedstawicieli transportu i infrastruktury wynosił 13%, a nowych technologii – 12%. Gałąź konsultingową reprezentowało 11% gości ubiegłorocznych krynickich spotkań, a 6% – handel i usługi.

Przypominamy, że XXVII Forum Ekonomiczne w Krynicy odbędzie się w tym roku w dniach 5-7 września. Hasło tegorocznych obrad: „Projekt Europa – jaki przepis na następne dekady?”.

Akredytacja na Forum trwa do sierpnia. Elektroniczne wnioski o akredytację można składać poprzez stronę www.forum-ekonomiczne.pl/rejestracja. Akredytacje przyznawane drogą elektroniczną są bezpłatne. Koszt akredytacji dziennikarskiej przyznawanej w Biurze Rejestracyjnym w Krynicy w dniach 5-7 września 2017 r. wynosi 300 zł netto, płatne gotówką przy odbiorze identyfikatora.

Organizatorem Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju jest Fundacja Instytut Studiów Wschodnich. Głównym Partnerem jest Województwo Małopolskie, a Miastem Gospodarzem – Krynica-Zdrój.

Szczegółowe informacje dot. Forum Ekonomicznego znajdą Państwo na stronie www.forum-ekonomiczne.pl

Więcej informacji udziela Biuro Prasowe: biuro.prasowe@isw.org.pl