Karpacz zajął pierwsze miejsca w prestiżowych rankingach samorządowych

Z przyjemnością informujemy, że Karpacz – miasto gospodarz Forum Przemysłowego – zdobył pierwsze miejsce w Rankingu Samorządów Najdynamiczniej Rozwijających Przedsiębiorczość w latach 2003-2016 w kategorii „Gminy Miejskie” oraz pierwsze miejsce w Rankingu Zrównoważonego Rozwoju 2017 w kategorii „Gminy Miejskie”.

Ranking został przeprowadzony przez Komisję Samorządu Terytorialnego Sejmu RP, Politechnikę Warszawską oraz Fundację Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” na podstawie niezależnych danych Głównego Urzędu Statystycznego i objął wszystkie jednostki samorządowe w Polsce w podziale na gminy miejskie, miejsko-wiejskie, wiejskie oraz miasta na prawach powiatu. Zdobycie przez Karpacz pierwszego miejsca w dwóch kategoriach potwierdza dynamiczny rozwój miasta i jego ogromny potencjał społeczno-gospodarczy.

Nagrody odebrał burmistrz Karpacza Radosław Jęcek.

Dodajmy, że III Forum Przemysłowe w Karpaczu (8-10 grudnia 2017) będzie okazją do szerokiej debaty o kluczowych problemach przemysłu europejskiego. Podczas trzech dni obrad odbędzie się kilkadziesiąt wydarzeń: debat, sesji plenarnych, prezentacji raportów i bloków tematycznych.