Kamila Gasiuk-Pihowicz weźmie udział w tegorocznym Forum Ekonomicznym

Posłanka Nowoczesnej Kamila Gasiuk-Pihowicz, okrzyknięta jedną z liderek lipcowej batalii o sądy będzie gościem tegorocznego Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju. Weźmie udział w jednym z paneli dyskusyjnych.

Gasiuk-Pihowicz urodziła się w 1983 roku w Warszawie. Dzieciństwo spędziła w Siedlcach. W 2007 roku skończyła prawo na Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. W tym samym roku uzyskała również licencjat z finansów i bankowości w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Współpracowała z fundacją Forum Dialogu Między Narodami. Była związana ze stowarzyszeniem Młode Centrum, w 2004 roku bez powodzenia ubiegała się o mandat eurodeputowanej z ramienia Unii Wolności. Rok później poparła powstanie Partii Demokratycznej – demokraci.pl. Działała też w Fundacji Dialogu Między Narodami.

Pracowała zawodowo w kancelariach prawniczych, później była zatrudniona w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich w Zespole ds. Prawa Administracyjnego.

W wyborach parlamentarnych w 2015 roku kandydowała do Sejmu w okręgu podwarszawskim z pierwszego miejsca na liście Nowoczesnej. Zdobyła mandat, otrzymując 19 041 głosów. Jest członkiem sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka oraz Komisji ds. Unii Europejskiej.