Jerzy Kwieciński na XXIX Forum Ekonomicznym o gospodarce i współpracy międzynarodowej

Inwestycje i rozwój to kluczowa kwestia z perspektywy poprawy pozycji kraju na arenie międzynarodowej, ale także polepszenia życia jego mieszkańców. Polska gospodarka zyskuje coraz więcej uznania na arenie międzynarodowej, bo niewiele jest krajów rozwiniętych, które mogą się pojawić takimi dokonaniami jak Polacy w ostatnich latach. Nie może zabraknąć więc podczas Forum Ekonomicznego ministra odpowiedzialnego za te kluczowe sektory. Jerzy Kwieciński jest częstym gościem w Krynicy. Nie inaczej będzie w tym roku.

Minister Jerzy Kwieciński podczas tegorocznej edycji Forum wypowiadać będzie się o gospodarce i współpracy międzynarodowej. Poruszone zostaną tematy o globalnej rywalizacji pomiędzy USA, a Chinami oraz postawami jakie może przyjąć Europa, aby wypracować najbardziej opłacaną strategię. Przybliżona zostanie również tematyka bliższa gospodarce lokalnej ale też tej dotyczącej Grupy Wyszehradzkiej.

Duży akcent postawiony zostanie na przyszłość polskiej gospodarki, która w kolejnych latach ma być kołem zamachowym europejskiej ekonomii. Polskie firmy będą musiały się najprawdopodobniej zmierzyć z poważną konkurencją na rynkach zachodnioeuropejskich. Jak wskazują eksperci koszty pracy w naszym kraju rosną, a co za tym idzie naszym przedsiębiorcom może być trudniej o rynki zbytu. Dyskusja nad tym jak powinni funkcjonować w warunkach europejskich może dać realny obraz tego jak ich sytuacja może wyglądać w najbliższych latach. A to przełoży się na polską gospodarkę i portfele mieszkańców naszego kraju.

 

Jerzy Kwieciński – minister inwestycji i rozwoju. Posiada doświadczenie w dziedzinie rozwoju państwowego. Wcześniej pełnił funkcję wiceministra rozwoju regionalnego oraz uczestniczył w Narodowej Radzie Rozwoju.