Jan Krzysztof Bielecki będzie gościem III Forum Przemysłowego

Udział w obradach III Forum Przemysłowego w Karpaczu weźmie Jan Krzysztof Bielecki, przewodniczący Rady Partnerów EY, były premier Rzeczypospolitej Polskiej.

Znany ekonomista jest stałym gościem naszych forów. Podczas zeszłorocznego Forum Przemysłowego w Karpaczu Jan Krzysztof Bielecki podkreślał, iż największą wartością Polski jest nieprzerwany rozwój gospodarczy. Na pytanie, czy Polska może być europejską potęga gospodarczą, i co robić, by stać się ową potęgą, były premier odpowiedział, że należy docenić to, co już mamy i co osiągnęliśmy ciężką pracą, jednocześnie działając tak, by nie stracić osiągniętych już pozycji.

Jan Krzysztof Bielecki w latach 80-tych był działaczem demokratycznej opozycji. Jako gospodarczy ekspert „Solidarności” współpracował z podziemnymi władzami związku. Z rekomendacji Lecha Wałęsy powołany został na stanowisko prezesa Rady Ministrów RP w roku 1991, a w roku 1992, w kolejnym post-solidarnościowym gabinecie, sprawował funkcję ministra ds. integracji europejskiej. W latach 1993 – 2003 był przedstawicielem Polski w Europejskim Banku Odbudowy i Rozwoju w Londynie, a w latach 2003-2010 sprawował funkcję prezesa Zarządu Banku Pekao SA, drugiego pod względem wielkości banku w Polsce. Od marca 2010 roku do grudnia roku 2014 kierował pracami Rady Gospodarczej przy Prezesie Rady Ministrów RP.