IX Forum Energetyczne
Karpacz 22-24 stycznia 2015 r.

PARTNER GŁÓWNY

 

 

 

MIASTO GOSPODARZ

 

 

 

 

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE:

 • Otwierająca sesja plenarna
 • 3 grupy tematyczne, składające się z paneli dyskusyjnych, prezentacji, wykładów oraz wystąpień
 • Uroczyste przyjęcia
 • Udział przedstawicieli sektora energetycznego, wiodących ekspertów i polityków najwyższego szczebla z Polski, innych krajów UE oraz Ukrainy, Rosji, Azji Centralnej i USA
 • Ceremonia rozdania nagród 

 

Planowany przebieg:

Dzień 1: 

 • Przyjazd gości
 • Prezentacja raportu (14.00)
 • Sesja plenarna
 • Panele dyskusyjne
 • Przyjęcie

Dzień 2: 

 • Blok tematyczny (panele, prezentacje, wystąpienia)
 • Przyjęcie

Dzień 3: 

 • Bloki tematyczne (panele, prezentacje, wystąpienia)
 • Wyjazd gości

RAMOWY PROGRAM:

 • Sesja plenarna: Wspólna Polityka energetyczna Unii Europejskiej: Marzenie czy realna szansa? 
 • Panele dyskusyjne

I. Wydobycie/transport/przerób węglowodorów

 1. Razem czy osobno? W kierunku bezpieczeństwa energetycznego w Europie
 2. Gaz łupkowy – szansa czy iluzja?
 3. Wyzwania dla europejskiego rynku gazu
 4. Geopolityczne znaczenie korytarza energetycznego ABC (Aegean – Baltic Corridor) 
 5. Udział europejskich firm w modernizacji i zarządzaniu Systemem Transportu Gazu Ukrainy
 6. Energia jako czynnik integracyjny

II. Produkcja i dystrybucja energii elektrycznej / inwestycje w energetykę

 1. Międzynarodowe instytucje finansowe i ich rola w projektach energetyczny w Europie Środkowo-Wschodniej
 2. Praworządność międzynarodowej polityki energetycznej – rola i znaczenie traktatów i umów międzynarodowych
 3. Infrastruktura i inwestycje transgraniczne w sektorze energetycznym
 4. W poszukiwaniu optymalnego miksu energetycznego
 5. Energetyka nuklearna w Europie – ile polityki a ile ekonomii?
 6. Konkurencyjność na rynku energii elektrycznej

III. OZE/Polityka klimatyczna/ Ekologia i ochrona środowiska

 1. Europejski Pakiet Klimatyczny 2030 i jego wypływ na przemysł w UE
 2. Uprawnienia do emisji – Po jakiej cenie?
 3. Inteligentne miasta inwestycją dla przyszłych pokoleń
 4. Innowacje w OZE – koszty inwestycji kontra przyszłe zyski
 5. Farmy wiatrowe w Europie Środkowo-Wschodniej
 6. Technologie czystego węgla – Perspektywy rozwoju

LOGISTYKA:

Centrum Konferencyjne: Centrum Konferencyjne Hotelu Gołębiewski****

Adres: ul. Karkonoska 14, 58-540 Karpacz 

UCZESTNICY: 

Forum od kilku lat stanowi platformę dyskusji dla gości ze sfery polityki, sektora biznesowego i uczestników reprezentujących środowiska eksperckie. Zakładamy udział ok. 600 gości, z Polski i z zagranicy.
 

PARTNERZY KOMERCYJNI:

Grupa ENERGA – jest jedną z czterech największych grup energetycznych w Polsce, z wiodącą pozycją pod względem udziału energii odnawialnej w produkcji własnej. Jej podstawowa działalność obejmuje dystrybucję, wytwarzanie i obrót energią elektryczną. Jest trzecim największym operatorem systemu dystrybucyjnego, obejmując ok. 25 proc. powierzchni kraju. Dostarcza i sprzedaje prąd ponad 2,9 mln gospodarstw domowych i przedsiębiorstw. Wytwarza energię z węgla kamiennego, wody, wiatru, biomasy i słońca.

KGHM Polska Miedź S.A. - Spółka z ponad 50-letnim doświadczeniem w branży wydobywczej i przetwórczej rud miedzi.Jako firma globalna posiada bogate złoża miedzi na trzech kontynentach – w Europie oraz w obu Amerykach.Od 1997 r. akcje KGHM notowane są na warszawskiej giełdzie, a od 2009 r. firma znajduje się w gronie spółek odpowiedzialnych społecznie, notowanych w prestiżowym RESPECT Index. Miedź i srebro to dwa podstawowe produkty KGHM, których jakość potwierdzają certyfikaty giełd w Londynie, Szanghaju, Dubaju i Nowym Jorku. Spółka zatrudnia ponad 18,5 tys. pracowników.
 
Grupa Kapitałowa PGE - jest największym w Polsce przedsiębiorstwem sektora elektroenergetycznego pod względem przychodów i generowanego zysku.  Dzięki połączeniu własnych zasobów paliwa i wytwarzania energii oraz posiadaniu sieci dystrybucyjnych, PGE gwarantuje bezpieczne i stabilne dostawy energii elektrycznej do ponad pięciu milionów klientów.

Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. - są operatorem elektroenergetycznego systemu przesyłowego w Polsce. Spółka jest własnością Skarbu Państwa o szczególnym znaczeniu dla polskiej gospodarki. Zakres jej odpowiedzialności określony jest w ustawie Prawo energetyczne. PSE zajmują się przesyłaniem energii elektrycznej do wszystkich regionów kraju, odpowiadają za bilansowanie systemu oraz utrzymanie i rozwój sieci. Nadrzędnym celem PSE jest zapewnienie ciągłości funkcjonowania i niezawodnej pracy polskiego systemu przesyłowego. Więcej: www.pse.pl.

Baker & McKenzie - jest jedną z największych kancelarii prawnych na świecie obecną zarówno na rynkach rozwiniętych jak i obszarach chrakteryzujących się największym potencjałem rozwoju gospodarczego. Ponad 4200 prawników z 77 biur B&M świadczy usługi w 47 krajach. Biuro w Warszawie powstało w 1992 roku, należy do ścisłego grona największych i najczęściej rekomendowanych kancelarii w Polsce, o czym świadczy wysoka pozycja w prestiżowych rankingach m.in. Chambers Global, Chambers Europe i Legal 500.

Grupa CEZ - to czeski koncern energetyczny, działający w krajach Europy Środkowej i Południowo-Wschodniej oraz w Turcji. Do działań firmy należy dystrybucja energii elektrycznej i ciepła, obrót energią i wydobycie węgla. Akcje spółki notowane są na praskiej i warszawskiej giełdzie papierów wartościowych, jej największym akcjonariuszem jest czeski Skarb Państwa. W Polsce, firma rozpoczęła działalność w 2006 r., przejmując udziały w Elektrowni Skawina i Elektrociepłowni ELCHO Chorzów. W Polsce CEZ koncentruje się na produkcji i obrocie energią elektryczną, dostawach ciepła i analizie rynku, zwłaszcza w obszarze energii wiatrowej.

 

EY -jest światowym liderem rynku usług profesjonalnych obejmujących usługi audytorskie, doradztwo podatkowe, doradztwo biznesowe i doradztwo transakcyjne.Nasza wiedza oraz świadczone przez nas najwyższej jakości usługi przyczyniają się do budowy zaufania na rynkach kapitałowych i w gospodarkach całego świata. W szeregach EY rozwijają się utalentowani liderzy zarządzający zgranymi zespołami, których celem jest spełnianie obietnic składanych przez markę EY.W ten sposób przyczyniamy się do budowy sprawniej funkcjonującego świata.Robimy to dla naszych klientów, społeczności, w których żyjemy i dla nas samych.  Więcej informacji: www.ey.com/pl

Towarowa Giełda Energii S.A. - jest jedyną licencjonowaną giełdą energii w Polsce. Uruchomienie TGE pod koniec 1999 r. było jednym z pierwszych działań w kierunku liberalizacji polskiego rynku energii elektrycznej i prywatyzacji sektora elektroenergetycznego. Od 2012 r. TGE jest wyłączną własnością GPW w Warszawie. TGE prowadzi rynki: energii elektrycznej, gazu i praw majątkowych. Od grudnia 2010 r. na TGE i Nord Pool Spot działa market coupling na połączeniu Swe-Pol Link łączącym Szwecję i Polskę.

PERN „Przyjaźń” S.A. - to prężnie rozwijająca się Grupa Kapitałowa, w skład której wchodzą oprócz PERN „Przyjaźń” S.A. cztery spółki zależne: OLPP Sp. z o.o., Naftoport Sp. z o.o., CDRiA Sp. z o.o. oraz Siarkopol Gdańsk S.A. PERN „Przyjaźń” S.A. zajmuje się głównie transportem oraz magazynowaniem ropy naftowej. Łącznie Grupa posiada 3,0 mln m³ pojemności magazynowych na ropę oraz 1,8 mln m³ na paliwa. Dysponuje także morskim terminalem przeładunkowym o mocy 34 mln ton ropy naftowej na rok.

PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna Spółka Akcyjna - to jeden z koncernów wchodzących w skład największej grupy energetycznej w kraju – Polskiej Grupy Energetycznej. Przedmiotem działalności spółki jest wydobywanie węgla brunatnego oraz wytwarzanie energii elektrycznej i ciepła. Spółka PGE GiEK S.A. składa się z centrali i 12 oddziałów, zlokalizowanych na terenie dziewięciu województw. Są to kopalnie węgla brunatnego, elektrownie konwencjonalne oraz elektrociepłownie. 

CJR Wind - jest marką firmy CJR Renewables, należącej do portugalskiej Grupy CJR działającej w sektorze energetyki wiatrowej od 2002 r. CJR Wind prowadzi na szeroką skalę działania zarówno w Europie jak i Ameryce Łacińskiej. Firma ma siedzibę główną w Portugalii a biura w Hiszpanii, Polsce, Rumunii, Serbii, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Chile, na Dominikanie i Jamajce. CJR zapewnia kompleksowość swoich usług. Firma zajmuje się każdym aspektem budowy farmy wiatrowej począwszy od analizy ekonomicznej i optymalizacji projektu, przez wykonanie fundamentów, budowę stacji i podstacji energetycznych, po przyłączenie obiektu do sieci, jego monitoring i konserwację. W swoim portfolio firma posiada ponad 2500MW.

Firma Global Tech - reprezentuje idee związane z technologią energii generowanej ze strumienia wiatru i pozyskane na poziomie przemiany fotowoltaicznej, połączone w system hybrydowy z pompami cieplnymi typu powietrze-woda. Zajmujemy się promowaniem ekologicznego stylu życia i rozpowszechniania idei niezależności energetycznej i cieplnej. Misją firmy jest dotarcie do świadomości odbiorcy poprzez fizyczny kontakt z istniejącym rozwiązaniem i technologią.

Hotel Gołębiewski w Karpaczu - położony jest na wysokości około 800 m n.p.m. u podnóża najwyższego szczytu gór Karkonoszy – Śnieżki. Ze względu na swoje położenie i przepiękną panoramę gór jest doskonałym miejscem wypoczynku zarówno w sezonie letnim jak i zimowym. Hotel dysponuje niespełna 880 pokojami. Gastronomia w Hotelu: Restauracja Zielona serwuje  dania à la carte kuchni europejskiej. Kawiarnia Patio serwuje kawę, herbatę, koktajle, napoje bezalkoholowe, desery oraz ciasta pieczone na miejscu w hotelu. Restauracja Czerwona oferuje posiłki w formie bufetu szwedzkiego w tym: śniadania, obiady, kolacje. Atrakcje: Klub Nocny, salon gier, kręgielnia, Park Wodny Tropikana: baseny, zjeżdżalnie, sauna, Jazuzzi, tężnia solankowa, grota solna, grota lodowa, siłownia.

PARTNERZY MEDIALNI:

 

 

 

 

 

 

Logo_PM_ItarTass_151x85

 

 

MANAGER

 

 

 

 

 

 

energia-logo-final

 

 

 

 

 

 

 

 

Energy Ensemble_m

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY INSTYTUCJONALNI:

 

 

 

 

 

Energy-Analytics