Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska będzie gościem III Europejskiego Kongresu Samorządów

Udział w III Europejskim Kongresie Samorządów w Krakowie (27-28 marca) potwierdziła Anna Zalewska, Minister Edukacji Narodowej Rzeczypospolitej Polskiej.

Anna Zalewska ukończyła studia polonistyczne na Uniwersytecie Wrocławskim. Pracowała jako nauczycielka i zastępca dyrektora Liceum Ogólnokształcącego. Ekolog, menedżer oświaty, były wicestarosta Powiatu Świdnickiego, poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI, VII i VIII kadencji.

W czasie trwania VI kadencji Sejmu była m.in. członkiem Komisji ds. Edukacji, Nauki i Młodzieży oraz Komisji ds. Unii Europejskiej. W VII kadencji Sejmu była członkiem Komisji ds. Unii Europejskiej oraz Komisji Zdrowia. Działała również w stałych delegacjach parlamentarnych i grupach bilateralnych, m.in w Polsko-Czeskiej i Polsko-Ukraińskiej Grupie Parlamentarnej.

Anna Zalewska jest częstym gościem naszych konferencji. W kwietniu 2016 roku podczas II Europejskiego Kongres Samorządów podkreśliła, że „kluczem do unowocześnienia oświaty w Polsce jest doskonalenie kształcenia zawodowego nauczycieli, którzy pełnią najważniejszą funkcję w edukacji młodych ludzi”. Ponadto, Minister Edukacji Narodowej zapowiedziała, iż wraz z Ministrem Rozwoju Mateuszem Morawieckim przygotowują projekt, który będzie wspierał samorządy w zwiększaniu liczby miejsc w żłobkach oraz przedszkolach.