II FORUM SŁOWACKIE

Rzeszów - Jasionka, 5 lutego 2020 r.

W dniu 6 września 2018 roku podczas XXVIII Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju podpisanie listu intencyjnego dotyczącego organizacji Forum Słowackiego rozpoczęło proces, którego głównym celem było zacieśnienie dobrych relacji polsko-słowackich. Rezultatem tego procesu było pierwsze Forum Słowackie, które odbyło się 25 stycznia 2019 r. w Rzeszowie – Jasionce.

Druga edycja Forum będzie poświęcona bliskim stosunkom sąsiedzkim obu krajów, z uwzględnieniem dotychczasowej współpracy i obecnych warunków geopolitycznych. Dobre relacje i ich rozwój wymagają stabilności w regionie. Goście Forum Słowackiego skoncentrują się na dwustronnych wspólnych działaniach w dziedzinie współpracy transgranicznej, środowiska, edukacji, rozwoju turystyki i infrastruktury, a także na potrzebie zacieśnienia stosunków kulturalnych Słowacji i Polski. Zapraszamy do Rzeszowa!

Główne Punkty Programu:

  • Debaty i spotkania
  • Sesja plenarna: kluczowi decydenci będą rozmawiać o współpracy gospodarczej i politycznej Polski, Słowacji oraz Europy
  • Około 6 paneli dyskusyjnych poświęconych zagadnieniom gospodarczym, politycznym i społecznym
  • Targi Wschodnie – możliwość prezentacji firm i nawiązania bezpośrednich kontaktów biznesowych
  • Forum Młodych Liderów
  • Prezentacje słowackich regionów i miast

Goście Forum:

Około 170 uczestników z Polski i Słowacji – przedstawiciele rządów, życia politycznego, dyplomacji, biznesu, regionalnych i lokalnych samorządów, instytucji unijnych, organizacji międzynarodowych, ośrodków analitycznych i kół eksperckich.

Udział:

Oficjalnym potwierdzeniem udziału w Forum jest wypełnienie przez zaproszoną osobę formularza rejestracyjnego, który znajduje się na stronie www.forum-ekonomiczne.pl. Elektroniczna rejestracja składa się z dwóch etapów.

W drugim etapie rejestracji istnieje możliwość dokonania rezerwacji hotelowej za pośrednictwem organizatora.

Miejsce:

G2A Arena Centrum Wystawienniczo-Kongresowe Województwa Podkarpackiego,

Jasionka 954, 36-002 Jasionka

Organizator:

Fundacja Instytut Studiów Wschodnich – organizator Forum Ekonomicznego w Krynicy

Współorganizator: