Gala trzydziestolecia Forum Ekonomicznego

Drugiego dnia XXX Forum Ekonomicznego w Karpaczu odbyła się Gala z okazji jubileuszu konferencji. Wręczono podczas niej Wyróżnienia dla osób oraz firm od lat wspierających rozwój Forum.

– Dziś podczas tego szczególnego wieczoru Organizatorzy forum chcą podziękować i wyróżnić osoby i firmy, które od lat dawały impuls do rozwoju Forum – mówił redaktor naczelny „Rzeczpospolitej” Bogusław Chrabota, prowadzący galę w duecie z Agnieszką Kapłon.

Przewodniczący Rady Programowej wręcza wyróżnienie byłemu Marszałkowi Sejmu Markowi Kuchcińskiemu

Wyróżnienia Forum Ekonomicznego w kategorii Osobowość otrzymali: były Marszałek Sejmu Marek Kuchciński, Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk oraz Prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys. Wręczył je Przewodniczący Rady Programowej Forum Ekonomicznego, Zygmunt Berdychowski.

Wyróżnienie odbiera Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk.
Prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys.

Z kolei laureatami wśród firm były Phillips Polska, Totalizator Sportowy oraz MSD Polska. W imieniu swoich firm nagrody przyjęli Michał Grzybowski Prezes Zarządu Phillips Polska,  Olgierd Cieślik Prezes Zarządu Totalizatora Sportowego, właściciela marki Lotto, oraz Dimitri Gitas General Manager MSD Polska.

Michał Grzybowski, Prezes Zarządu Phillips Polska.
Olgierd Cieślik, Prezes Zarządu Totalizatora Sportowego.
Dimitri Gitas, General Manager MSD Polska.

Obok wyróżnień z okazji trzydziestolecia Forum tego wieczoru przyznano również coroczną nagrodę Forum Ekonomicznego dla Organizacji Pozarządowej Roku 2020. Otrzymał ją Związek Harcerstwa Polskiego, a laudację wygłosił Krzysztof Gawkowski.

W trakcie wieczornej Gali przypomniano – w filmowym skrócie – najważniejsze wydarzenia organizowanego od trzech dekad spotkania, które w Krynicy i Karpaczu gościło m.in. znanych europejskich przywódców, ekspertów, biznesmenów, naukowców i ludzi kultury.

– Udało nam się wspólnie stworzyć tę unikalną instytucję – instytucję, której największą wartością jest to, że tylko rozmawiamy między sobą. Nie mamy żadnych innych planów, nie chcemy w żaden inny sposób naszych gości angażować. Chcemy tylko, żeby między sobą rozmawiali – powiedział podczas Gali Zygmunt Berdychowski, przewodniczący Rady Programowej Forum Ekonomicznego i zarazem pomysłodawca spotkań.

30 lat Forum Ekonomicznego to czas, w którym dochodziło do niezwykle ważnych dla Polski i świata wydarzeń gospodarczych, politycznych i społecznych. Podczas prezentacji historii Forum wrócono do najważniejszych z nich. Prezentacja została podzielona na trzy dekady i rozpoczęła się od roku 1989 – roku początku przemian w naszej części Europy – a zakończyła na współczesnej rzeczywistości – pandemii koronawirusa. Była to doskonała okazja do przypomnienia historii Forum.