Forum Ochrony Zdrowia kolejny raz częścią Forum Ekonomicznego

Forum Ekonomiczne to najbardziej prestiżowe spotkanie liderów świata polityki i biznesu w Europie Środkowo-Wschodniej. W ramach programu merytorycznego Forum odbywa się ponad 120 paneli dyskusyjnych w 17 ścieżkach tematycznych.

 

Forum Ochrony Zdrowia od 2010 r. jest integralnym wydarzeniem krynickiej konferecji, poświęconym tematyce ochrony zdrowia w Polsce. W Forum biorą udział przedstawiciele najwyższych władz państwowych, rektorzy wyższych uczelni medycznych, przedstawiciele instytucji medycznych, konsultanci krajowi, dyrektorzy największych szpitali, eksperci. W ramach programu merytorycznego odbywają się panele dyskusyjne, prezentacje oraz wydarzenia specjalne.

W 2017 roku, Fundacja Instytut Studiów Wschodnich, Centrum Gospodarcze im. Mikołaja Kopernika oraz Europejskie Centrum Strategii i Polityk w Ochronie Zdrowia, zaprezentowały „Ranking Zdrowia”.

W 2017 r. laureatami Nagród Forum Ochrony Zdrowia w poszczególnych kategoriach zostali :

„Produkcja sprzętu i wyrobów medycznych” – Zakład Tworzyw Sztucznych Hagmed Zając i Tomaszewski sp.j.

„Produkcja leków” – Celon Pharma

„Szpitale i przychodnie prywatne” – Medinet

„Szpitale i przychodnie publiczne” – Szpital Powiatowy im dr Tytusa Chałubińskiego

„Sieci aptek” – ZIKO Apteka

Największe firmy z Rankingu Forum Ochrony Zdrowia 2017:

1 miejsce: Grupa Pelion SA.

  1. miejsce: Neuca SA,
  2. miejsce: Farmacol SA,
  3. miejsce: GlaxoSmithKline Pharmaceuticals,
  4. miejsce: Grupa TZMO SA

Właśnie zaczynamy prace nad kontynuacją tej tradycji.

RANKING FIRM SEKTORA ZDROWIA to projekt dla najlepszych firm, które zajmują się świadczeniem usług medycznych, produkcją sprzętu i preparatów medycznych, jak również podobnymi działaniami, związanymi ze zdrowiem .

Sektor ochrony zdrowia należy do najnowocześniejszych w kraju i najszybciej rozwijających się. Jego dalszy rozwój może być olbrzymią szansą dla całej gospodarki, szczególnie dla rozwoju najnowszych technologii. Dzięki nagrodom Forum i powiązanemu z nimi rankingowi, chcemy pokazać najlepsze firmy z tego sektora, ponoszone przez nie wydatki inwestycyjne, nakłady na badania i rosnące zatrudnienie. Uroczysta gala prezentacji raportu i wręczenia nagród odbędzie się podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy, w ramach Forum Ochrona Zdrowia.