Dirk Hazell w Rzeszowie o przyszłości Europy po roku 2019 i możliwym rozszerzeniu Unii Europejskiej

Jednym z naszych gości jest Dirk Hazell – lider brytyjskiej partii Alliance EPP: European People’s Party. UK EPP jest partią centro-prawicową, krytyczną wobec polityki Konserwatystów i sprzeciwiającej się wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

W ciągu ostatnich kilku lat w całej Europie obserwowany jest wyraźny wzrost nacjonalizmu i populizmu. Coraz częściej podważana jest długoterminowa strategia dalszego pogłębienia integracji europejskiej. W Europie jest także coraz więcej niechętnych nie tylko wobec migrantów przybyłych z odległych kontynentów, ale także przybyszów z biedniejszych krajów członkowskich Unii oraz krajów wschodniego sąsiedztwa. Czy w obliczu tych nasilających się tendencji Unia Europejska będzie jeszcze kiedyś gotowa na przyjęcie nowych krajów członkowskich?  Te pytania zostaną poruszone w panelu – Europa po 2019 roku – integracja czy dezintegracja? Kiedy będzie możliwe kolejne rozszerzenie UE?

Dirk Hazell jest politykiem oraz businessmanem. Z wykształcenia prawnik, ukończył prestiżowy  Uniwersytetu w Cambridge. Był radnym z ramienia Partii Konserwatywnej w Londynie.

Pracował jako europejski radca prawny oraz dyrektor ds. zgodności jednego z większych banków inwestycyjnych. Współtworzył europejskie dyrektywy z zakresu finansów i środowiska.