Cudze chwalicie, swego nie znacie – polskie firmy na Forum Przemysłowym w Karpaczu

Innowacyjne opatrunki żelowe, tradycyjna ceramika z Bolesławca, pierwsze w Polsce lodowisko wykonane w całości z tworzyw sztucznych, luksusowe i designerskie baterie łazienkowe wyprodukowane z drewna – to tylko niektóre z najciekawszych propozycji polskich firm, które zaprezentują się podczas wystawy „Made in Poland” w czasie III Forum Przemysłowego w Karpaczu (8-10 grudnia 2017 roku).

Częścią III Forum Przemysłowego w Karpaczu (8-10 grudnia 2017 r.) będzie wystawa Made in Poland. To prezentacja małych i średnich przedsiębiorstw, pokazująca potencjał eksportowy tych polskich firm oraz wskazanie branż, w których wzrost może być najbardziej dynamiczny. Organizator Forum Przemysłowego chce w ten sposób promować konkurencyjność polskiej gospodarki wśród partnerów międzynarodowych, jak również to, że Polska jest miejscem powstawania unikalnych wyrobów i rozwiązań technologicznych.

Plastry bez klejenia

Firma KIKGEL jest jedynym producentem nowoczesnych opatrunków hydrożelowych stosowanych w leczeniu oparzeń i innych ran. Technologia została opracowana na Politechnice Łódzkiej. Firma jest m.in. producentem innowacyjnego opatrunku antybakteryjnego nasączonego miodem manuka.

 

Przede wszystkim „smart”

Seedia tworzy nowoczesną i innowacyjną małą architekturę, która zasilana jest energią słoneczną. Flagowym produktem firmy jest solarna ławka miejska SEEDiA City. Dzięki jej konstrukcji modułowej można stworzyć aż trzy konfiguracje ławki solarnej: prosta bez oparcia, klasyczna z oparciem lub ławka ze zintegrowanymi stojakami na rowery. Dodatkowo ławka wyposażona jest w oświetlenie LED.

 

Pierwsze lodowisko z tworzyw sztucznych

Firma Aspol-FV jest twórcą pierwszego w Polsce lodowiska wykonanego w 100 proc. z tworzyw sztucznych. Zastosowane tam rozwiązania stały się solidną podstawą budowy geotermalnej technologii dolnych źródeł do gruntowych pomp ciepła. I właśnie budownictwo energooszczędne, innowacje, odnawialne źródła energii to kierunki, na których skupia się spółka ASPOL FV.

 

Drewniany luksus w łazience

Flagowymi produktami Green Home Design są łazienkowe i kuchenne baterie wykonane z drewna. Każda bateria tej polskiej firmy tworzona jest ręcznie przez artystów z niezwykłą starannością.

 

Tradycja i oryginalność

Pawie oczka, kreski, kółka, kropki czy groszki – to tylko niektóre z elementów tworzących niebanalne kompozycje na naczyniach Zakładów Ceramicznych „Bolesławiec”. To jeden z największych producentów ceramiki stołowej ręcznie formowanej i ręcznie zdobionej, unikalną w świecie techniką stempelkową.

 

Młoda polska moda

Sempre to polska marka specjalizująca się w projektowaniu męskich spodni. Gwarancją jakości firmy jest Złoty Medal Międzynarodowych targów poznańskich przyznany firmie Graso Moda za tworzenie marki Sempre. Firma otrzymała też Złoty Certyfikat Polish Produkt.

 

Dobra pamięć

Firma Wilk Elektronik została założona w 1991 roku. Od samego początku jej działalności głównym obszarem specjalizacji są pamięci RAM, stosowane w komputerach, drukarkach oraz innych komputerowych urządzeniach przemysłowych.

 

Z pokolenia na pokolenie

Podczas wystawy „Made in Poland” zaprezentuje się także Fundacja Firmy Rodzinne, powstała w 2011 roku. Jest to organizacja, która bezinteresownie wspiera firmy rodzinne, tworząc przestrzeń do wzajemnej doświadczeń i integracji środowiska firm przekazywanych z pokolenia na pokolenie.

 

Pozostali wystawcy:

 • Antar
 • INSPIRE
 • Dobry Stolarz
 • Bialcon
 • Fundacja Pomyśl o Przyszłości
 • EWA-BIS
 • Klinkier Przysucha SA
 • Seedia City
 • ZETO Lublin
 • Wydawnictwo Zysk
 • Creotech
 • Rafamed
 • RCIT

 

Chętnych do obejrzenia wystawy zapraszamy do rejestrowania się na III Forum Przemysłowe

 

Projekt jest współfinansowany przez Ministra Rozwoju i Finansów RP