Color4Action, czyli sztuka vs. koronawirus

Yourban 2030

Ponad 40 artystów street art tworzy razem sztukę przeciwko Covidowi19: z Włoch do USA, z Peru do Australii, Chin, Wielkiej Brytanii, Brazylii, a nawet Indii. Projekt COLOR4ACTION firmują Yourban2030 i Dorothy Circus Gallery.

Włochy, Hiszpania, USA, Peru, Australia, Wielka Brytania, Brazylia, Indie: po stworzeniu serii murali opowiadających o globalnym kryzysie, nowa międzynarodowa akcja przeciwko Coronavirusowi pochodzi od twórców street artu z całego świata, zjednoczonych przez Yourban2030, który rozpoczyna kampanię artystyczną COLOR4ACTION. Prestiżowym partnerem projektu jest Dorothy Circus Gallery, wiodąca instytucja na współczesnej scenie pop-surrealistycznej, zaangażowana w promocję i waloryzację sztuki street art od momentu jej otwarcia: Ron English, Miss Van, Millo, Seth oraz SANER to tylko nieliczni artyści, których udało im się wystawić na przestrzeni lat i którzy stworzyli jedne z najpiękniejszych murali, jakie możemy znaleźć we Włoszech.

Cel? Pozyskanie funduszy na pomoc nie tylko szpitalom i lekarzom na całym świecie, ale także wszystkim stowarzyszeniom i organizacjom pozarządowym zaangażowanym w zwalczanie skutków Covid-19 oraz pomoc potrzebującym. Sami artyści street art przedstawią listę organizacji pozarządowych: takie jak „Word Save World”, które zobowiązały się do rozdawania zestawów ratunkowych i dóbr pierwszej potrzeby osobom mieszkającym w Cidade de Deus favelas w Rio de Janeiro, zaproponowanych przez Maxa Papesschiego i innych brazylijskich artystów, czy „Nashulai”, w celu wsparcia ludności Masajów w Kenii, zaproponowane przez Louisa Masai, a nawet „Bronx Arts Ensemble”, zaproponowane przez GioRomo, czy włoskie szpitale „Sacco” w Mediolanie i „San Gavino Monreale” na Sardynii, na które zwrócili naszą uwagę obecnie mieszkający w Nowym Jorku włoscy artyści Iena Cruz i Giorgio Casu.

COLOR4ACTION to pierwsza akcja o globalnym zasięgu, która ma na celu wprowadzenie street artu do domów ludzi poddanych kwarantannie, dając im 40 przeznaczonych do kolorowania stron zaprojektowanych wyłącznie przez wielkich artystów: jest to świetny sposób, aby rzucić sobie wyzwanie, zrelaksować się i odkryć swój własny talent artystyczny. Czarno-białe dzieła sztuki można pobrać ze strony www.yourban2030.org po wolnej od dodatkowych opłat donacji o wybranej wartości, przeznaczonej dla jednej z instytucji znajdujących się na liście. Po pokolorowaniu, dzieła można przesłać na adres send@yourban2030.org tak, aby zostały wybrane przez samych artystów do pierwszej światowej streetartowej Coloring Book, unikalnej publikacji, która potwierdzi, jak sztuka może uzdrowić ducha i dać początek nowym ścieżkom międzynarodowej solidarności.

W takiej chwili, gdy jesteśmy proszeni o pozostanie w domu, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa – mówi prezes Yourban2030, Veronica De Angelis. Myśleliśmy o terapeutycznej mocy kolorów i chcieliśmy dać coś specjalnego, ale łatwego w użyciu. Tym, którzy zmagają się z codziennym napięciem i stresem, aby poprowadzić ich umysły przez wszechświat pełen kolorów i fantazji, i aby pozwolić im być w kontakcie z ich najgłębszym ja. Temat dotyczący zdrowia i dostępu do opieki jest najważniejszy i pilny w czasach, w których żyjemy, i wymaga silnego zaangażowania ze strony wszystkich, ponieważ spotkanie i opracowanie nowych dróg solidarności i miłości jest jedynym sposobem, w jaki możemy przyczynić się do powstrzymania tego globalnego kryzysu zdrowotnego”.

 

Veronica de Angelis była gościem Forum Ekonomicznego w 2019 roku. Yourban był partnerem imprezy.

 

Covid-19 poważnie wpłynął na życie wszystkich i stoimy w obliczu sytuacji kryzysowej, na którą nie jesteśmy do końca przygotowani – powiedziała Alexandra Mazzanti, dyrektor i kurator Dorothy Circus Gallery.

To skłoniło mnie do zastanowienia się, co mogę zrobić, by pomóc. Veronica i zespół Yourban 2030 przyszedł do mnie proponując partnerstwo w kampanii Color4Action i w końcu miałam szansę rzeczywiście pomóc wszystkim potrzebującym. Szpitale i organizacje pozarządowe otrzymają fundusze, aby lepiej stawić czoła tej katastrofie, a osoby biorące w niej udział skorzystają na prowadzeniu działalności filantropijnej, a także na tworzeniu pięknej sztuki wraz ze swoimi ulubionymi artystami street artu. Mocno wierzę, że tego właśnie potrzebujemy: sztuka i dobroć uratują świat.

 

Aby uzyskać więcej informacji i dołączyć do kampanii zachęcamy do odwiedzenia strony: www.yourban2030.com

 

Yourban 2030 jest organizacją non-profit założoną przez zespół profesjonalistów posiadających wiedzę na temat ekologii, społeczeństwa i kultury. Wspólnie rozwijają oni nowe pomysły, aby odkryć przyszłościowy potencjał zrównoważonego rozwoju. Yourban 2030 jest partnerem Forum Ekonomicznego, podczas zeszłorocznej edycji mogliśmy obejrzeć ich dokument „Hunting Pollution” – historię powstawania największego zielonego muralu w Europie.