Jaka jest rola samorządów w innowacjach w służbie zdrowia – debata


14.07.2017 – Biuro Prasowe

Jaka jest rola gmin, powiatów i urzędów marszałkowskich we wprowadzaniu nowoczesnych rozwiązań w ochronie zdrowia? – to główne zagadnienie, wokół którego dyskutować będą uczestnicy debaty Fundacji Instytut Studiów Wschodnich i dziennika „Rzeczpospolita”. Dyskusja poprzedza XI Forum Regionów – integralną część XXVII Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju.

Dziś polski system opieki zdrowotnej boryka się z wieloma problemami. Niestety odsuwają one na dalszy plan potrzebę wprowadzania nowoczesnych rozwiązań w tej ważnej dla wszystkich dziedzinie życia. A one z kolei są kluczowym elementem modernizacji opieki zdrowotnej, poprawy stanu zdrowia oraz jakości życia mieszkańców.

Podstawowym zadaniem władz samorządowych jest zaspokajanie potrzeb zbiorowych mieszkańców, w tym tych z zakresu ochrony zdrowia. Właśnie dlatego Fundacja Instytut Studiów Wschodnich wspólnie z dziennikiem „Rzeczpospolita” zaprasza do udziału w debacie Rola samorządów terytorialnych w procesie adaptacji innowacyjnych rozwiązań w ochronie zdrowia, która odbędzie się 28 lipca 2017 r. o godz. 10.30, w siedzibie „Rzeczpospolitej” (Warszawa, ul. Prosta 51). Będzie to drugie spotkanie poświęcone innowacyjnemu samorządowi poprzedzające XI Forum Regionów – integralną część XXVII Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju (5-7 września 2017 r.).

Do udziału w spotkaniu zostali zaproszeni przedstawiciele gmin, powiatów i urzędów marszałkowskich odpowiedzialni za ochronę zdrowia, liderzy w dziedzinie budowy nowoczesnych obiektów dla zdrowia oraz eksperci w dziedzinie innowacyjnych urządzeń medycznych i produktów farmaceutycznych.

Zapraszamy do udziału i dyskusji. Bezpłatnie można się na nią zarejestrować, przesyłając imienne zgłoszenie na adres e-mail: debata@isw.org.pl. Informacje telefoniczne pod nr. 22 583 11 26. Prosimy o potwierdzenie udziału do 22 lipca. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc decyduje kolejność zgłoszeń.