Brian Unwin w Krynicy o zmianach na rynkach finansowych

Były Prezes Europejskiego Banku Inwestycyjnego – Brian Unwin potwierdził swoją obecność na 28 Forum Ekonomicznym.

źródło: cvce.eu

Jak zmieni się europejski krajobraz finansowy po Brexicie? Które miasto stanie się po Londynie nową finansową stolicą UE? W jaki sposób sektor finansowy wdrażał będzie nowe metody zarządzania krytycznymi zasobami? Oraz jak zbudować właściwy model strategii w warunkach konkurencji? Odpowiedzi na te pytania będzie próbował udzielić Brian Unwin i pozostali goście paneli pt. „ Rynki finansowe UE po 2019 roku. Najważniejsze zmiany” oraz „Wygrywa strateg, przegrywa taktyk. O znaczeniu strategii dla państwa i korporacji”.

Brian Unwin po ukończeniu studiów w New College Oxford i Yale, w roku 1960 rozpoczął pracę w brytyjskiej dyplomacji. W latach 1968-1985 piastował szereg wysokich funkcji w Departamencie Skarbu. W tym czasie był również dyrektorem w Europejskim Banku Inwestycyjnym. W 1987 r. został Przewodniczącym Rady w Urzędzie Skarbowym i Podatkowym.

W kwietniu 1993 r. został mianowany Prezesem Europejskiego Banku Inwestycyjnego, którego pracami kierował aż do przejścia na emeryturę w 1999 r.

Pełnił rolę Prezydenta Europejskiego Centrum Ochrony Natury powołanego w roku 1993. Był członkiem Rady Dyrektorów Narodowej Opery Brytyjskiej.

Brian Unwin jest autorem książek historycznych o tematyce napoleońskiej. W 2016 r. opublikował wspomnienia ze swojej bogatej kariery w brytyjskiej służbie cywilnej.