Bezpieczeństwo energetyczne jako wyzwania dla przemysłu europejskiego – debata podczas III Forum Przemysłowego

Eksperci z Polski, Wielkiej Brytanii i Ukrainy wezmą udział w panelu dyskusyjnym zatytułowanym Bezpieczeństwo energetyczne jako wyzwanie dla przemysłu europejskiego”, który zaplanowaliśmy podczas III Forum Przemysłowego w Karpaczu.

Dostęp do zdywersyfikowanych surowców energetycznych, który jest wolny od barier politycznych jest niezbędny do dynamicznego rozwoju przemysłowego. Gospodarki europejskie są zaniepokojeni bezpieczeństwem energetycznym, które przede wszystkim wiąże się z potrzebą niezależności od dostaw węglowodorów z Federacji Rosyjskiej.

Dywersyfikacja źródeł energii gwarantuje stałe dostawy i wpływu na płynność rynku. Jakie działania należy podjąć żeby to zapewnić? Czy TANAP, TAP, Baltic pipe oraz interkonektor Polska-Ukraina są w stanie zagwarantować ciągły dopływ gazu? Jakie wyzwania stoją przed przedsiębiorstwami, które realizują projekty infrastrukturalne w zakresie połączeń międzysystemowych w zakresie gazu ziemnego, ropy i energii elektrycznej?

Te zagadnienia zostaną skierowane do uczestników panelu dyskusyjnego – przedstawicieli firm energetycznych oraz międzynarodowych ekspertów. Dyskusję poprowadzi ekspert i publicysta Mykola Voytiv, przewodniczący NGO Zarządzanie Nowej Generacji (Kijów, Ukraina).