Beata Szydło gościem XXIX Forum Ekonomicznego

Forum Ekonomiczne to miejsce spotkań najważniejszych polityków i przedstawicieli firm w Europie Środkowo-Wschodniej. Tegoroczna konferencja może być pod tym względem wyjątkowa, bo miesiąc później w Polsce odbędą się wybory parlamentarne. Bacznie będzie się im z pewnością przyglądała była premier RP i obecna poseł do Parlamentu Europejskiego – Beata Szydło, która będzie gościem XXIX Forum Ekonomicznego.

Początki Forum Ekonomicznego pamiętają czasy, gdy Krynicę-Zdrój odwiedzało około 120 gości. Z czasem wydarzenie nabrało znacznie większego  znaczenia, aby wreszcie stać się największą taką konferencją w tym regionie Europy. W tym roku organizatorzy spodziewają się 5 tysięcy uczestników. Wśród nich będzie także zaliczana do grona najbardziej prominentnych polityków Prawa i Sprawiedliwości, była premier i obecna poseł do Europarlamentu – Beata Szydło.

Od początku swojej kariery politycznej związana jest z obecnie rządzącą partią. W Sejmie V kadencji zasiadała w Komisji Gospodarki i Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej. W kolejnych wyborach znów została posłanką. W 2010 roku została wybrana na wiceprezesa Prawa i Sprawiedliwości. W 2015 roku kierowała sztabem wyborczym obecnego prezydenta Andrzeja Dudy, co utorowało jej drogę na szczyty w partii i kraju. 16 listopada 2015 została premierem RP. Swoje stanowisko pełniła do 7 grudnia 2017 roku. Później została wicepremierem, a w ostatnich wyborach z rekordowym wynikiem na skalę całej Europy wybrano ją na posła do Parlamentu Europejskiego.

Była premier RP wyznaje poglądy prawicowe i chrześcijańskie. Jest głęboko przywiązana do polskich wartości i tradycji. Jako kandydatka do Europarlamentu gorąco broniła wartości, na których budowana jest rodzina. Jako poseł do PE zamierza reprezentować Polskę jako kraj rozwijający się, bezpieczny i pełen potencjału. Samą Unię Europejską spostrzega przez pryzmat wspólnoty i wzajemnej współpracy.

W 2016 roku została wybrana przez kapitułę „Człowiekiem Roku Forum Ekonomicznego”.